MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

GKS Katowice awansował do PKO Ekstraklasy. Klub wraca po 19-letniej przerwie

Bartosz Głąb
GKS Katowice zagra w PKO Ekstraklasie.
GKS Katowice zagra w PKO Ekstraklasie. Adam Warżawa / PAP
GKS Katowice po 19 latach wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy. Popularna GieKSa po niedzielnym pokonaniu na wyjeździe Arki Gdynia 1:0 zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania okazał się były gracz były gracz gdynian Adrian Błąd, który strzelił jedynego gola w meczu. Arce Gdynia pozostanie walka w barażach.

GKS Katowice z awansem do PKO Ekstraklasy

Arkowcy mocno zaczęli spotkanie, ale z każdą kolejną minutą ich impet ich ataków słabł, a kontrolę nad meczem przejmował GKS. W 26. minucie były piłkarz gdynian, Adrian Błąd wypracował sobie pozycję do oddania strzału z dystansu i pięknym uderzeniem otworzył wynik meczu. W tym momencie w tabeli na żywo katowiczanie wskoczyli na 2. miejsce kosztem Arki.

Po stracie bramki gdynianie grali bardzo nerwowo. Próbowali atakować, ale nie stwarzali zagrożenia pod bramką przyjezdnych. Kwadrans przed końcem GKS był bliski nawet podwyższenia prowadzenia, ale sędzia Bartosz Frankowski dopatrzył się spalonego Sebastiana Bergiera. Wynik utrzymał się do końca i katowiczanie mogli cieszyć się z powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy po 19 latach.

Mecz Arka Gdynia - GKS Katowice.
Mecz Arka Gdynia - GKS Katowice. Adam Warżawa / PAP

Arce Gdynia pozostanie gra w barażach. Rozbita mentalnie drużyna może mieć problem z wywalczeniem awansu poprzez baraże. Ekipa z Trójmiasta jeszcze niedawno była niemal pewna gry w PKO Ekstraklasie. W meczu półfinałowym Arkowcy zmierzą się u siebie z Odrą Opole. Ewentualny finał gdynianie również zagrają na własnym obiekcie.

Terminarz baraży o awans do PKO Ekstraklasy

Półfinały (30 maja, czwartek):

• Arka Gdynia - Odra Opole (godz. 17:30)
  • Motor Lublin - Górnik Łęczna (godz. 20:30)

Finał (2 czerwca, niedziela):

• zwycięzcy półfinałów (godz. 18:00)
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...