Grała piersza liga. Jest nowy lider!

Marcin Szczepański
Za nami pięć sobotnich spotkań I ligi. Wczorajszy remis ŁKS wykorzystało Podbeskidzie zasiadając w fotelu lidera. Dwa oczka do łodzian odrobili także piłkarze Piasta. Niespodziewanie punkty straciła dziś Sandecja.

Pierwszoligowe zmagania rozpoczęły się dzisiaj od pojedynku Sandecji z GKP Gorzów. Gospodarze rozpoczęli z impetem, obejmując szybko prowadzenie. Dośrodkowanie Petera Borovicanina z 6. minuty zaskoczyło Kamila Ulmana i wpadło do bramki. Sandecja nie poszła jednak za ciosem, tracąc impet z minuty na minuty. W drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Emil Drozdowicz. Biorąc pod uwagę problemy organizacyjne GKP wynik można uznać za niespodziankę.

W równolegle rozegranym meczu Flota Świnoujście pokonała broniące się przed spadkiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1. Świetny debiut zaliczył Tomasz Ostalczyk, który zdobył obie bramki dla Floty w przeciągu kilku minut. Debiutancką bramkę, niestety tylko honorową w ostatniej minucie meczu zdobył dla gości Vahan Gevorgyan.

Część strat do ŁKS-u odrobił dziś Piast Gliwice. W Wodzisławiu kibice obejrzeli małe derby śląskich zespołów, które swoje domowe mecze rozgrywają właśnie na stadionie przy ul. Bogumińskiej. "Piastunki", grające jako gospodarz pokonały pewnie miejscową Odrę 2:0 po bramkach Iwana i Maycona i zmniejszyły o dwa punkty stratę do łodzian.

Piątkowy remis ŁKS wykorzystało także Podbeskidzie, obejmując pozycję lidera. W spotkaniu z Kolejarzem Stróże było stroną dominującą i pewnie zwyciężyło 2:0. Goście nie mieli wiele do powiedzenia przeciwko ekipie Roberta Kasperczyka i o punkty potrzebne do utrzymania będą musieli walczyć w kolejnych spotkaniach.

W ostatnim zakończonym dziś meczu GKS Bogdanka pokonał Górnika Polkowice 1:0. Goście mogą żałować straty punktów, bo w przekroju całego spotkania nie byli ekipą gorszą. To jednak gospodarze po akcji Ricardinho i Nildo, który trafił do siatki dopisują sobie na konto cenne trzy punkty.