Jedenastka kolejki pierwszej ligi (13)

Piotr Szymański
GKS Katowice 2:3 Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice 2:3 Sandecja Nowy Sącz Polska Dziennik Zachodni
Trzynasta kolejka 1. ligi przyniosła wysokie zwycięstwa Piasta, MKS-u i niespodziewaną porażkę Podbeskidzia. Natomiast najlepszy mecz kibice obejrzeli w Katowicach, gdzie miejscowy GKS uległ Sandecji. Zobacz, kto naszym zdaniem zasłużył na wyróżnienie.

Moskalewicz (Pogoń), Aleksander (Sandecja)

Kolendowicz (Pogoń), Kosecki (ŁKS), Stańczyk (Dolcan), Biskup (Piast)

Szary (Piast), Mazurkiewicz (Flota), Makuch (Sandecja), Stachurski (KSZO)

Dymanowski (KSZO)

Tomasz Dymanowski (KSZO) - obronił kilka groźnych strzałów oddanych przez zawodników z Niecieczy.

Sławomir Szary (Piast) - świetny mecz lewego obrońcy gliwiczan. Kilka razy popisał się efektownym dryblingiem, udanie włączał się do akcji ofensywnych.

Sławomir Mazurkiewicz (Flota) - autor wyrównującej bramki w ostatniej minucie meczu.

Marcin Makuch (Sandecja) - rzadko zdobywa bramki, ale kiedy już trafił, był to gol niezwykłej urody. Dzięki jego trafieniu gracze z Nowego Sącza po raz drugi w meczu dogonili GKS.

Michał Stachurski (KSZO) - po rzucie wolnym wykonywanym przez Dybca, zdobył pierwszą bramkę dla zespołu z Ostrowca.

Robert Kolendowicz (Pogoń) - jego dynamiczne rajdy na lewej stronie boiska były nie do zatrzymania dla zawodników Kolejarza.

Jakub Kosecki (ŁKS) - w pierwszej połowie zaczął na lewej pomocy, w drugiej grał już na szpicy. Młody "Kosa" zdobył dwie bramki i zaliczył doskonałe zawody.

Marcin Stańczyk (Dolcan) - w pierwszym kwadransie zdobył dwie bramki dla czerwonej latarni pierwszej ligi. Mimo, że Dolcan prowadził już 4:0, to o wynik musiał drżeć do ostatniej minuty.

Jakub Biskup (Piast) - ponownie w jedenastce kolejki. Mimo niewielkiego wzrostu strzelił bramkę głową, stojąc tyłem do bramki. To chyba wystarczająca rekomendacja.

Olgierd Moskalewicz (Pogoń) - zdobył gola tuż po pierwszym gwizdku sędziego. Dzięki temu Portowcy mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

Arkadiusz Aleksander (Sandecja) - doskonale zachował się przy trzeciej bramce i ostatecznie Sandecja wywiozła komplet punktów z Katowic.