Liga angielska. City rozwalcowało Chelsea. Koncert podopiecznych Guardioli

red
East News
Manchester City rozgromił Chelsea 6:0. Popis swoich umiejętności dał Sergio Agüero, który trzykrotnie trafił do siatki gości. Dwa trafienia zaliczył Raheem Sterling i jedną bramkę dołożył Ilkay Gündoğan. "Obywatele" wrócili na fotel lidera, a Maurizio Sarri może się coraz mocniej zastanawiać nad przyszłością w londyńskim klubie.

Chyba nikt sobie nie wyobrażał, że początek starcia City z Chelsea będzie tak wyglądać. Gospodarze w 4. minucie objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu Silvy i rykoszecie piłka trafiła do Raheema Sterlinga, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Dziewięć minut później było już 2:0. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Sergio Agüero, który zrehabilitował się za fatalne pudło sprzed tej sytuacji.

Chelsea leżała na deskach, a ku rozpaczy jej kibiców do końca pierwszej połowy było sporo czasu - co skrzętnie wykorzystał zespół Pepa Guardioli. Ross Barkley fatalnie zagrał do tyłu, piłkę przejął Agüero i po raz drugi w meczu trafił do siatki. Ostatni cios w pierwszej części gry zadał Ilkay Gundogan, który dopadł do futbolówki i przełamał ręce Kepy.

W 55. minucie Cesar Azpilicueta sfaulował Sterlinga i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł niesamowity Argentyńczyk i skompletował hattrick. Dzieła zniszczenia dokonał Sterling, który wykorzystał dogranie Zinchenki. Wysoka porażka Chelsea i fatalny styk, który zaprezentowała drużyna z Londynu może wprawić Maurizio Sarriego w kłopoty, a jego stołek robi się coraz bardziej gorętszy.

Zwycięstwo City pozwoliło wrócić na fotel lidera, ale Liverpool ma jeden mecz rozegrany mniej. Wyścig o mistrzostwo Anglii robi się