Marcin Sasal: Pierwszą połową zasłużyliśmy na zwycięstwo

Tomasz J. Górski
– Uważam, że pierwszą połową zasłużyliśmy na zwycięstwo. Myślę, że po tym meczu mój zespół uwierzy w to, że można pograć fajnie i konsekwentnie w defensywie – powiedział po wygranym meczu z Wigrami Suwałki trener Pogoni Siedlce, Marcin Sasal.

Marcin Sasal (trener Pogoni Siedlce): Po meczu z MKS-em Kluczbork i wcześniejszych wyciągnęliśmy wnioski po tym, jak traciliśmy bramki. Dzisiaj pewnym założeniem było to, by pewne proporcje zachowania między obroną a atakiem zostały zwiększone. Wiedzieliśmy, że Wigry to jest trudny przeciwnik – zabezpiecza środek pola, więc staraliśmy się pograć skrzydłami.

Rzeczywiście, wyszedł nam początek meczu. Poczuliśmy się swobodnie i stworzyliśmy sytuacje, po których strzeliliśmy jedną bramkę. Mieliśmy też praktycznie drugą bramkę po stałym fragmencie, ale Daniel Dybiec wybił piłkę, która praktycznie była w bramce. Wówczas mielibyśmy większy komfort. Przed drugą połową założyliśmy sobie, by nie wychodzić do kontrataków dużą ilością zawodników. Zawsze robiliśmy to 6-7 zawodnikami i tutaj zespół zrozumiał, że ważniejsze są punkty mimo że w drugiej połowie nie zrobiliśmy widowiska.

Uważam, że pierwszą połową zasłużyliśmy na zwycięstwo. Myślę, że po tym meczu mój zespół uwierzy w to, że można pograć fajnie i konsekwentnie w defensywie. Nasza sytuacja po ostatniej kolejce troszkę się poprawiła – wróciliśmy w okolice środka tabeli. Jeżeli chcemy się utrzymać, to na piątkowe spotkanie z Miedzią Legnica, faworytem rozgrywek, jedziemy z podniesioną głową.