Puszcza Niepołomice wygrywa z Górnikiem Zabrze. Beniaminek pokazał charakter

Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. Puszcza wygrywa z Górnikiem. Goście nie dowieźli prowadzenia
PKO Ekstraklasa. Puszcza wygrywa z Górnikiem. Goście nie dowieźli prowadzenia PAP/Łukasz Gągulski
PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice w pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy sprawiła nie lada sensację wygrywając w Krakowie z Górnikiem Zabrze 2:1. Podopieczni Jana Urbana wypuścili jednobramkowe prowadzenie na początku drugiej części spotkania. Najlepszy spośród tegorocznych beniaminków decydujący cios zadał w 71. minucie.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze 2:1 (0:1)

Spotkanie od samego początku układało się pod dyktando podopiecznych Jana Urbana. "Górnicy" co i rusz napierali na bramkę Oliwiera Zycha. Dwie najlepsze sytuacje do zdobycia bramki miał Lawrence Ennali. W dwóch przypadkach na wysokości zadania stawał polski bramkarz Puszczy. Niemiec w 39. minucie miał chyba najlepszą możliwą okazję do zdobycia otwierającego trafienia. Ostatecznie atakujący przyjezdnych nie zdołał odpowiednio dostawić stopy i z najbliższej odległości wbić piłki do bramki.

W samej końcówce pierwszej połowy musiał w końcu skapitulować Oliwier Zych, kiedy Daisuke Yokota skutecznie wyegzekwował "jedenastkę". Uderzył w górny róg poza zasięgiem młodego golkipera. Na przerwę gracze Urbana schodzili, więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Beniaminek PKO BP Ekstraklasy po przerwie rzucił się na swoich rywali i postawił mocno na ofensywę. Gracze Górnika dali się zaskoczyć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkę na wagę wyrównania zdobył Piotr Mroziński, który najprzytomniej odnalazł się w polu karnym i dostawił nogę w odpowiednim momencie.

Jednak Puszcza Niepołomice nie chciała poprzestać jedynie na remisie. Artur Siemaszko ruszył z piłką na bramkę Daniela Bielicy i spokojnie wykończył sytuację "sam na sam". Golkiper Górnika mógł tylko patrzeć jak piłka zmierzała w górną część jego bramki.

Mimo starań piłkarzy z Zabrza ostatecznie to Puszcza Niepołomice sensacyjnie wygrała spotkanie. Drużyna Tomasza Tułacza jednak mimo tego zwycięstwa wciąż znajduje się w strefie spadkowej, choć znacząco podłączyła się do walki o utrzymanie. Na chwilę obecną jest to najlepszy beniaminek obecnego sezonu. Ekipa z Małopolski wyprzedza bowiem w tabeli dwóch pozostałych - Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze (w skali 1-6):