Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Podbeskidzia wygrali w meczu sparingowym z Ruchem 1:0
Piłkarze Podbeskidzia wygrali w meczu sparingowym z Ruchem 1:0 fot. TS Podbeskidzie /Twitter
Piłkarze Ruchu Chorzów na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu rozegrali sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale wygrali 1:0 po bramce strzelonej na kwadrans przed końcem przez Kacpra Wełniaka.

Piłkarze Ruchu przez ostatni tydzień przebywali na zgrupowaniu w ośrodku w Kamieniu. Zawodnicy beniaminka Fortuna 1. Ligi ciężko pracowali na obozie, by jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych, a zaplanowane w tym czasie sparingi były jedynie przerywnikami w wyczerpujących treningach.

Niebiescy w środę przegrali w Rybniku z GKS Jastrzębie 0:3, a w sobotnie południe ulegli Podbeskidziu, z którym przyjdzie im rywalizować w nowym sezonie o ligowe punkty, Gola na wagę wygranej Górali strzelił na kwadrans przed końcem spotkania Kacper Wełniak wykańczając akcję Titasa Milasiusa.

Wcześniej w ekipie bielszczan dwie dobre okazje zmarnował Kamil Biliński. Ruch natomiast mógł objąć prowadzenie po uderzeniu Kacpra Michalskiego, ale jego strzał obronił Matvei Igonen. W zespole Podbeskidzia zadebiutował Tomasz Jodłowiec. Pozyskany z Piasta Gliwice były reprezentant Polski pojawił się na murawie po przerwie.

Podbeskidzie wygrało drugi letni sparing, a Ruch poniósł drugą z rzędu porażkę w meczu kontrolnym. Następne spotkanie Górale rozegrają w środę z Pniówkiem, a Niebiescy w sobotę zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Bramka
0:1 Kacper Wełniak (76)

Ruch Bielecki (61. Osobiński) - Kasolik, Szur (46. Nawrocki), Szywacz (84. Franke) - Michalski (61. Roguła), Sikora (66. Swędrowski, 75. Barański), Swędrowski (46. Piątek), Foszmańczyk (61. Pląskowski, 84. Bąk), Moneta (46. Janoszka), Wójtowicz (61. Winciersz) - Pląskowski (46. Szczepan).

Podbeskidzie (I połowa) Igonen - Bernard, Mikołajewski, Rodríguez, Markow - Çeltik, Scalet, Bonifacio, Sitek - Drzazga, Biliński.
(II połowa) Igonen (60. Wieczorek) - Simonsen, Markow (63. Lipp), Rodríguez (63. Mikołajewski), Milašius - zawodnik testowany, Jodłowiec (74. Frelek), Misztal, Janota, Román - Wełniak.