MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Niemcy - Dania 2:0 na Euro 2024. Burza na stadionie i... na boisku. VAR miał ręce pełne roboty

Jakub Jabłoński
Burza nie tylko na stadionie. VAR był kluczowy. Skrót meczu Niemcy - Dania
Burza nie tylko na stadionie. VAR był kluczowy. Skrót meczu Niemcy - Dania TVP Sport
Niemcy ostatecznie awansowały do ćwierćfinału Euro 2024. Gospodarzom turnieju nie przeszkodziła ulewa oraz burza, która rozpętała się nad stadionem w Dortmundzie pod koniec pierwszej połowy. W drugiej burza była tylko na boisku, a konkretnie pierwsze grzmoty padły tuż po przerwie. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z meczu Niemcy - Dania na Euro 2024.

Skrót meczu Niemcy - Dania

Początek pierwszej połowy był dosyć senny. Do momentu przerwania meczu przez angielskiego sędziego Michaela Oliviera próżno było doszukiwać się sytuacji dla jednych i drugich. Typowy mecz walki. W 35. minucie Anglik widząc, co się dzieje na niebie: pioruny oraz ulewny deszcz nad Signal Iduna Park w Dortmundzie zdecydował się przerwać spotkanie.

Po wznowieniu gry chwilowo Duńczycy zaatakowali. Później Niemcy wykorzystali swoje doświadczenie. W drugiej połowie z jedenastu metrów pewnie uderzył Kai Havertz, a później "kropkę nad i" postawił Jamal Musiala. Pomocnik Bayernu Monachium w swoim stylu uderzył pewnie, finezyjnie na dalszy słupek. Poza tym miały miejsce trzy nieuznane gole: Florian Wirtz, Nico Schlotterbeck oraz Joachim Andersen okazali się pechowcami. VAR miał ręce pełne roboty.

1/8 finału Euro 2024: Niemcy - Dania 2:0 (0:0)

• Bramki: 1:0 Kai Havertz (53-karny), 2:0 Jamal Musiala (68).
  • Żółta kartka - Dania: Alexander Bah, Joakim Maehle, Joachim Andersen.
  • Sędzia: Michael Oliver (Anglia). Widzów 61 612.
  • Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Nico Schlotterbeck, David Raum (80. Benjamin Henrichs) - Leroy Sane (88. Waldemar Anton), Robert Andrich (64. Emre Can), Ilkay Guendogan (64. Niclas Fuellkrug), Toni Kroos, Jamal Musiala (80. Florian Wirtz) - Kai Havertz.
  • Dania: Kasper Schmeichel - Joachim Andersen, Jannik Vestergaard, Andreas Christensen (81. Jacob Bruun Larsen) - Alexander Bah (81. Victor Kristiansen), Thomas Delaney (69. Christian Norgaard), Pierre-Emile Hojbjerg, Joakim Maehle - Andreas Skov Olsen (69. Yusuf Poulsen), Rasmus Hojlund (81. Jonas Wind), Christian Eriksen.