MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Serbia - Anglia na Euro 2024. Jude Bellingham z pierwszym golem na mistrzostwach Europy. Filip Mladenović domagał się karnego

Jakub Jabłoński
Jude Bellingham strzelił, Mladenović domagał się karnego. Skrót meczu Serbia - Anglia TVP Sport
Reprezentacja Anglii nie wysilając się pokonała w pierwszym meczu Serbię skromnie 1:0 po trafieniu Jude'a Bellinghama. "Synowie Albionu" od 13. minuty prowadzili i kontrolowali spotkanie z bezradnymi i bezzębnymi rywalami. Choć kilkukrotnie Jordan Pickford został sprawdzony i zmuszony do interwencji. Oto najciekawsze sytuacje z meczu na Euro 2024. Były piłkarz Legii Warszawa domagał się rzutu karnego.

Skrót meczu Serbia - Anglia na Euro 2024

Bramkę Anglia zdobyła stosunkowo szybko. Za sprawą niezawodnego w tym sezonie Jude'a Bellinghama. Triumfator tegorocznej Ligi Mistrzów wpisał się już w 13. minucie na listę strzelców. Triumfator Ligi Mistrzów z Realem Madryt wpisał się już w 13. minucie na listę strzelców i zdobył - jak się okazało na koniec - jedyną bramkę.

Dobre okazje miali napastnicy Serbii. Aleksandarze Mitrović oraz Dusan Vlahović byli niezwykle aktywni pod polem karnym Anglików. Najpierw pierwszy spróbował atomowego uderzenia, a potem drugi próbował strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza Evertonu. W drugiej połowie podopieczni Garetha Southgate'a nie zachwycili i nie stworzyli sobie wielu dogodnych okazji.

Anglia pokonała Serbię w pierwszym meczu Euro 2024

Kontrowersja w meczu Serbia - Anglia. Mladenović domagał się karnego

Prowadzący spotkanie Daniele Orsato nie podyktował rzutu karnego po faulu na napastniku Serbii - Mitroviciu. Napastnik występujący w Arabii Saudyjskiej został zahaczony przez Kierana Trippiera. Były piłkarz Legii Warszawa - Filip Mladenović błagał wręcz sędziego o sprawdzenie tej sytuacji na monitorze VAR. Ostatecznie Włoch nakazał kontynuowanie akcji.

Jedną miał Harry Kane. Po dośrodkowaniu Jarroda Bowena ten uderzył tylko po strzale głową w poprzeczkę.

• Grupa C: Serbia - Anglia 0:1 (0:1).
  • Bramki: 0:1 Jude Bellingham (13-głową).
  • Żółta kartka - Serbia: Nemanja Gudelj, Dusan Tadic.
  • Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 48 953.
  • Serbia: Predrag Rajkovic - Milos Veljkovic, Nikola Milenkovic, Strahinja Pavlovic - Andrija Zivkovic (74. Veljko Birmancevic), Sergej Milenkovic-Savic, Nemanja Gudelj (46. Ivan Ilic), Sasa Lukic (61. Luka Jovic), Filip Kostic (43. Filip Mladenovic) - Aleksandar Mitrovic (61. Dusan Tadic), Dusan Vlahovic.
  • Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Marc Guehi, Kieran Trippier - Trent Alexander-Arnold (69. Conor Gallagher), Declan Rice, Bukayo Saka (76. Jarrod Bowen), Jude Bellingham (86. Kobbie Mainoo), Phil Foden - Harry Kane. (PAP)