• W drugim meczu tej grupy Dania również zremisowała bezbramkowo z Serbią.

• Koniec meczu! Anglia i Słowenia zagrają w 1/8 finału Euro 2024!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

• Anglicy wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Natomiast Żan Celar zmienił Andraża Sporara.

• Dwie zmiany w reprezentacji Słowenii. Jon Gorenc Stanković zastąpił Jana Mlakara

• Zmiana w ekipie Anglii. Trent Alexander-Arnold pojawił się Kierana Trippiera.

• Cole Palmer mocno dośrodkował w słoweńskie pole karne, ale bez efektu.

• Obraz gry nie ulega zmianie. Wciąż Anglicy są przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Phil Foden ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w ekipie Słowenii. Josip Ilicić zastąpił Benjamina Sesko.

• Declan Rice huknął z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Kieran Trippier nieudanie dośrodkował ze stojącej piłki.

• Jaka Bijol ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

• Pierwsza roszada w szeregach Anglików. Cole Palmer zmienił Bukayo Sakę.

• Fatalna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Anglii.

• Marc Guehi ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

• Anglicy znów w posiadaniu piłki.

• Słoweńcy starają się mądrze oddalać grę od własnego pola karnego.

• Kolejna wrzutka w pole karne Słowenii - bez zagrożenia.

• Zakotłowało się w polu karny Słowenii, ale jeden z obrońców został sfaulowany przez Anglika i arbiter użył gwizdka.

• Świetna wrzutka Phila Fodena, ale Harry Kane nie doszedł do oddania strzału głową.

• Rzut wolny dla Anglii blisko pola karnego rywala.

• Zagranie w pole karne Słowenii. Obrońcy wyszli z opresji obronną ręką.

• Obraz gry wciąż nie ulega zmianie. Anglia utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Jude Bellingham dostał piłkę w polu karny Słoweńców. Wywalczył jedynie rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie zmiana w ekipie Anglików. Kobbie Mainoo zastąpił Conora Gallaghera.

• Piłkarze obu reprezentacji wracają na murawę stadionu w Kolonii. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Harry Kane z kolejnym strzałem, jednak trafił wprost w rywala.

• Świetne wstrzelenie piłki w pole karne Słoweńców. Harry Kane o centymetry od oddania strzału!

• Mocne zagranie w angielską "szesnastkę" - bez zagrożenia.

• Phil Foden uderzył na bramkę Słowenii, ale Jan Oblak pewnie interweniował.

• Bukayo Saka faulowany przed polem karnym Słowenii. Będzie dobra okazja na zagrożenie bramki rywali.

• Harry Kane oddał strzał na bramkę Słoweńców, ale spokojnie interweniował Jan Oblak.

• Szybki kontratak Słowenii, ale zawiodło ostatnie podanie.

• Phil Foden zagrał prostopadle, jednak do piłki nie dopadł Harry Kane.

• Erik Janża także ukarany żółtą kartką.

• Bukayo Saka trafia do bramki Słoweńców, ale wcześniej Phil Foden był na wyraźnym spalonym.

• Erik Janża mocno wstrzelił piłkę w pole karne Anglików, jednak żaden z jego partnerów nie dopadł do futbolówki.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Kieran Trippier.

• Anglicy utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Spokojne pierwsze minuty meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Phil Foden ruszył lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale nieudanie zagrał do Bukayo Saki.

• Anglicy rozgrywają piłkę w środku pola. Nie potrafią znaleźć luki pod polem karnym rywali.

• Benjamin Sesko oddał strzał głową na angielską bramkę - pewnie interweniował Jordan Pickford.

• Jude Bellingham zagrał w środku pola wprost do rywala, ale Słowenia nie zdołała z tego skorzystać.

• Pierwsza ofensywna akcja Anglików - świetna interwencja słoweńskiego defensora.

• Zaczynamy mecz Anglia - Słowenia!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Już za około 20 minut rozpocznie się niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz w grupie C. Zacieramy ręce na mecz Anglia - Słowenia!

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Słowenii:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Anglii:

• Na stadionie w Kolonii zagwiżdże francuski sędzia, Clement Turpin. Wygrany grupy C trafi w 1/8 finału na drużynę z trzeciego miejsca - z grupy D, E lub F.

• Jesteśmy w pełni świadomi, że nasza gra tutaj musi się poprawić, ale pod względem liczby punktów i bramek jesteśmy w takiej samej sytuacji, jak w poprzedniej edycji mistrzostw Europy, i to nam odpowiada. Musimy być gotowi na wyzwanie, jakie rzuci nam Słowenia

- powiedział selekcjoner finalistów turnieju w 2021 roku Gareth Southgate. PAP

• W grupie C po dwóch kolejkach prowadzi Anglia z czterema punktami. Dania i Słowenia mają po dwa, a Serbia - jeden. Anglia, która grała wprawdzie mało przekonująco, ale może być raczej spokojna o awans, zmierzy się w Kolonii ze Słowenią, a w tym samym czasie w Monachium Dania rywalizować będzie z Serbią.

• Witamy serdecznie! W jednym z dwóch meczów grupy C na Euro 2024 Anglia zagra w Kolonii ze Słowenią. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.