Sparing ŁKS - Chojniczanka. Łódzki przedstawiciel ekstraklasy pokonał II-ligowca

Jan Hofman
Jan Hofman
W mecz sparingowym rozegranym w Łodzi piłkarze ekstraklasowego ŁKS pokonali 2:1 z drugoligową Chojniczanką Chojnice. To był pierwszy sprawdzian ełkaesiaków w tym roku.

Mecz rozgrywany był w trudnych zimowych warunkach, na mocno zmrożonym boisku, toteż nie ma się co specjalnie silić na indywidualne oceny. Zawodnicy obydwu drużyn solidnie pobiegali i pewnie z tego szkoleniowcy byli zadowoleni. Pewne jest, że widowiskowy futbol nie lubi zimy!

Po raz pierwszy w ŁKS zagrali Hhusein Balć, Riza Durmisi i Yadegar Rostami. Na boisku pojawił się też Jan Łabędzki, który zdaniem działaczy i trenerów odpokutował już reprezentacyjne, alkoholowe ekscesy. Odwdzięczył się im, zdobywając wyrównującego gola.

Dość niespodziewanie prowadzenie w tym meczu objęli drugoligowcy. Marcin Kozina wykorzystał błędy Jakuba Pawłowskiego, a przed wszystkim Marcin Flis i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Dawida Aarndta.

ŁKS - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)

0:1 - Marcin Kozina (3)
1:1 - Jan Łabędzki (69)
2:1 - Riza Durmisi (87)

ŁKS (I połowa): Dawid Aarndt - Bartosz Szeliga, Jakub Pawłowski, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Michał Mokrzycki, Engjell Hoti, Jędrzej Zając, Oliwier Sławiński, Hhusein Balć , Stipe Jurić.

ŁKS II połowa: Aleksander Bobe - Mateusz Bąkowicz, Levent Gulen, Oskar Koprowski - Riza Durmisi, Yadegar Rostami, Jan
Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Dani Ramirez, Maciej Śliwa, Kay Tejan.

W sobotę łodzianie wylatują na zgrupowanie do tureckiej miejscowości Side.