Piotr Janas
Piotr Janas
Miedź Legnica (czerwone stroje) pokonała Stal Rzeszów na wyjeździe 3:1. To drugi ligowy triumf Miedzi w tym roku FOT. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
Miedź Legnica wygrała wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów 3:1. Zwycięstwo Miedzi zapewniły trafienia z drugiej części drugiej połowy, kiedy to gole zdobywali Ivo Kaczmarski i Nemanja Mijušković z rzutu karnego.

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3

Miedź Legnica pojechała do Rzeszowa z mocnym postanowieniem poprawy, po tym jak w ostatniej kolejce Fortuna 1 ligi w słabym stylu przegrała z GKS-em Katowice 0:2.

Do przerwy legniczanie prowadzili 1:0, ale mieli przy tym trochę szczęścia. W 34 min piłkę z prawej strony dośrodkowywał Florian Hartherz, a starający się przeciąć to podanie Paweł Oleksy skierował piłkę do własnej bramki.

Były piłkarz m.in. KGHM Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów w 66 min odkupił swe winy, bo zdołał doprowadzić do wyrównania. 32-latek pokonał Jakuba Mądrzyka strzałem z najbliższej odległości i zrobiło się 1:1. Zły na taki obrót spraw trener Radosław Bella dokonał podwójnej zmiany, posyłając do boju ofensywnych Emmanuela Agbora i Ivo Kaczmarskiego.

Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać. Już w 74 min niespełna 20-letni Kaczmarki popisał się przepięknym strzałem zza pola karnego, dzięki czemu goście z Legnicy odzyskali prowadzenie. To trafienie jest mocnym kandydatem do miana gola całej kolejki.

To nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Stal szukała gola wyrównującego, ale dobrze broniąca się Miedź nie dała się zaskoczyć, a wręcz udało jej się dobić przeciwnika. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry legniczanie mieli rzut karny, którego pewnie na gola zamienił Nemanja Mijušković i trzy punkty pojechały na Dolny Śląsk.

Miedź Legnica odniosła tym samym drugie zwycięstwo w swoim czwartym występie ligowym w 2024 roku. Dzięki temu przynajmniej na kilkadziesiąt godzin wraca do pierwszej szóstki (5. miejsce), ale ścisk w górnej części tabeli Fortuna 1 ligi jest naprawdę duży. Za tydzień do Legnicy przyjedzie jeden z najlepszych zespół w tym sezonie 1. ligi - GKS Tychy.

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1)
Bramki: Oleksy 66 - Oleksy 34-sam., Kaczmarski 74, Mijušković 89-k.
Stal:Bieszczad - Warczak, Kościelny, Góra, Oleksy - Kłos (64. Łyczko), Bukowski, Thill, Kądziołka (46. Da Silva), Wachowiak (80. Jesús Díaz) - Prokić (90. Salamon).
Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijušković, Niewulis, Hartherz - Michalik (84. Drzazga), Lehaire (69. Kaczmarski), Aguado, Salvador (83. Bogacz), Antonik (69. Agbor) - Guzdek (59. Drygas).
Żółta kartka: Kądziołka
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)