MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Szwajcaria lepsza od Węgier. Znamy kolejność w grupie A na Euro 2024. Tabeli przewodzą Niemcy

Jacek Czaplewski
Węgry - Szwajcaria 1:3
Węgry - Szwajcaria 1:3 PAP/EPA
W drugim meczu grupy A na Euro 2024 Szwajcaria pokonała Węgry 3:1. O sukcesie jednych i porażce drugich zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa, kiedy padły zwycięskie bramki. Na uznanie jednej z nich kluczowy wpływ mieli... polscy sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski. To oni naprawili błąd asystenta.

Euro 2024: Wynik meczu Węgry - Szwajcaria 1:3

Szwajcaria sprostała roli faworyta. W 12 minucie do prostopadłej piłki wybiegł Kwadwo Duah i strzałem z niedalekiej odległości pokonał bezradnego bramkarza. Początkowo sędzia Slavko Vincić, posiłkując się opinią liniowego, odgwizdał spalonego, ale po sygnale od Polaków z VAR-u uznał bramkę.

Asystujący przy golu Michel Aebischer sam przed przerwą podwyższył na 2:0 dla Szwajcarii. Oddał bardzo precyzyjny strzał przy lewym słupku. Kopnął sprzed szesnastki.

Widowisku w Kolonii przyglądali się m.in. Zbigniew Boniek i premier Węgier Viktor Orban. W drugiej połowie Madziarzy przeszli do ofensywy. Ostatecznie zdobyli jedynie kontaktową bramkę, gdy świetnie główkował Barnabas Varga.

Polscy sędziowie VAR błysnęli. Wpłynęli na zmianę wyniki w meczu Węgry - Szwajcaria

Szwajcaria dobiła Węgrów w doliczonym czasie. Błąd Williego Orbana wykorzystał wprowadzony Breel Embolo. Zmiennik w ataku przelobował bramkarza.

W grupie A prowadzą Niemcy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W środę (19 czerwca) zagrają z Węgrami o godzinie 18:00. Natomiast o 21:00 Szkocja zmierzy się ze Szwajcarią.

Gol na 0:1 w meczu Węgry - Szwajcaria

Gol na 0:2 w meczu Węgry - Szwajcaria

Gol na 1:2 w meczu Węgry - Szwajcaria

Gol na 1:3 w meczu Węgry - Szwajcaria

Piłkarz meczu: Michel Aebischer