MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Chorwacja - Albania 2:2. Szalony mecz w Hamburgu. Rollercoaster emocji: z piekła do nieba

Jakub Jabłoński
Rozpoczęliśmy zmagania drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024. Chorwacja wypuściła prowadzenie w samej końcówce rywalizacji z Albanią. Bramkę na wagę remisu zdobył... piłkarz, który wcześniej zaliczył popularnego "swojaka", czyli trafienie samobójcze. Z piekła do nieba. To był prawdziwy rollercoaster emocji. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

Najciekawsze sytuacje z meczu Chorwacja - Albania

Sensacyjnie Albania już od 11. minuty prowadziła z wyżej notowanym rywalem. Wynik otworzył Qazim Laçi, który najprzytomniej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu swojego kolegi. Ten wychylił się do piłki i trącił ją w taki sposób, że wpadła ona do bramki strzeżonej przez Dominika Livakovicia.

Wyrównującą bramkę już w drugiej połowie zdobył napastnik Andrej Kramarić. Ten dostał piłkę w polu karnym i niepilnowany mógł ją sobie ustawić, spojrzeć na bramkarza, a na końcu precyzyjnie umieścić ją w siatce. Albańczycy na początku drugiej połowie praktycznie nie istnieli i to ich rywale z Bałkanów w dalszym ciągu napierali.

Potem pecha miał piłkarz, który zameldował się na boisku kilka minut wcześniej. Klaus Gjasula pechowo interweniował po strzale Mario Pasalicia. Chorwat oddał strzał, który został pierwotnie zablokowany przez rywala. Potem futbolówka pechowo odbiła się od nogi pomocnika reprezentacji Albanii i wpadła do bramki.

W momencie, gdy wydawało się, że Chorwaci zgarną trzy punkty w polu karnym pojawił się winowajca całego zamieszania. Gjasula tym razem bramek nie pomylił i technicznym uderzeniem zmylił Livakovicia oraz starających się zablokować uderzenie obrońców.

Grupa B: Chorwacja - Albania 2:2 (0:1)

• Bramki: 0:1 Qazim Laci (11-głową), 1:1 Andrej Kramaric (74), 2:1 Klaus Gjasula (76-samobójcza), 2:2 Klaus Gjasula (90+5).
  • Żółta kartka - Chorwacja: Ivica Ivusic (poza boiskiem). Albania: Elseid Hysaj, Mirlind Daku, Klaus Gjasula.
  • Sędzia: Francois Letexier (Francja). Widzów: 46 784.
  • Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Josip Sutalo, Josko Gvardiol, Ivan Perisic (84. Borna Sosa) - Luka Modric, Marcelo Brozovic (46. Mario Pasalic, 46. Luka Sucic), Mateo Kovacic - Lovro Majer (), Bruno Petkovic (69. Ante Budimir), Andrej Kramaric (84. Martin Baturina).
  • Albania: Thomas Strakosha - Elseid Hysaj, Berat Djimsiti, Arlind Arjeti, Mario Mitaj - Kristjan Asllani, Ylber Ramadani (85. Arber Hoxha), Qazim Laci (72. Klaus Gjasula) - Jasir Asani (64. Taulant Seferi), Rey Manaj (85. Mirlind Daku), Nedim Bajrami.