MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Włochy odpadły z Euro 2024 w żenującym stylu. Zbigniew Boniek komentuje: Mamma mia!

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Włosi po odpadnięciu z Euro 2024
Włosi po odpadnięciu z Euro 2024 PAP/EPA
W meczu 1/8 finału Euro 2024 Szwajcaria zademonstrowała swoją dominację, pokonując obrońców tytułu - Włochy, wynikiem 2:0. Spotkanie to, rozegrane na stadionie w Berlinie, stało się dowodem fatalnej formy drużyny Italii oraz znakomitej gry Szwajcarów, którzy zasłużenie zapewnili sobie miejsce w kolejnej rundzie turnieju. - Lepiej się na Gorzów przerzucić - zaproponował Zbigniew Boniek, nawiązując do transmisji Grand Prix Polski w żużlu. To nie był jego jedyny wpis o Italii.

Początek dominacji Szwajcarii

Szwajcaria już od pierwszych minut meczu pokazała, że jest zdecydowana walczyć o zwycięstwo. Ich determinacja i świetna organizacja gry zaowocowała przewagą na boisku, czego efektem była bramka Remo Freulera w 37. minucie. Akcja ta była wynikiem doskonałego zrozumienia między Freulerem a Rubenem Vargasem, co pozwoliło na pokonanie włoskiego bramkarza.

- Bramka Remo Freulera, któremu w tempo podał piłkę Ruben Vargas.

Kolejny raz Szwajcarzy udowodnili swoją przewagę tuż po przerwie, kiedy to Ruben Vargas wykorzystał świetne podanie Michela Aebischera, umieszczając piłkę w narożniku bramki. Ten gol nie tylko podwyższył prowadzenie Szwajcarii, ale również pokazał, że Szwajcarzy są gotowi na każdego przeciwnika.

Włochy bez odpowiedzi

Drużyna Luciano Spallettiego, pomimo bycia obrońcami tytułu, nie pokazała w tym meczu swojej klasy. Ich gra była daleka od oczekiwań, a brak skuteczności i pomysłu na przełamanie szwajcarskiej obrony tylko pogłębiał ich problemy.

- Włosi, obrońcy tytułu mistrzowskiego, w bardzo słabym stylu odpadli z turnieju.

Mimo kilku szans, w tym strzału Mateo Reteguiego i akcji Gianluca Scammacy, który trafił w słupek, Włosi nie byli w stanie zmienić losów spotkania. Ich jedyny celny strzał w meczu nie zwiastował większego zagrożenia dla bramki Szwajcarii, co tylko potwierdzało ich słabą dyspozycję w tym turnieju.

Szwajcaria czeka na rywala w ćwierćfinale
Po zasłużonym zwycięstwie nad Włochami, Szwajcaria przygotowuje się do kolejnego wyzwania w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Anglia - Słowacja. Ich dotychczasowa gra w turnieju pokazuje, że są silnym i zorganizowanym zespołem, który może sprawić niespodziankę w dalszej części rozgrywek.

Włochy zaś będą musiały przeanalizować swoje błędy i przygotować się na kolejne wyzwania, aby powrócić na szczyt europejskiego futbolu. Ich występ na Euro 2024 z pewnością nie zostanie zapamiętany, ale może stać się cenną lekcją na przyszłość. PAP