Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin ZDJĘCIA KIBICÓW Wściekli sosnowieccy fani do piłkarzy: Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska

Tomasz Kuczyński
08.12.2023 r. Kibice na meczu Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin. Karina Trojok
W piątek 8 grudnia 2023 roku w meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec grało z Motorem Lublin. Widzom przyszło oglądać piłkarzy w akcji w zimowych warunkach. Na domiar złego Zagłębie dostało lanie 0:4! Zobacz ZDJĘCIA z trybun stadionu ArcelorMittal Park.

Kibice Zagłębia przeżywają trudny czas. Ich zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Drużyna trenera Artura Derbina przystąpiła do spotkania z Motorem z serią ośmiu meczów bez zwycięstwa, w tym czterech bez wygranej u siebie. Sosnowieccy fani musieli trochę poczekać na spotkanie Zagłębia. W 17. kolejce miał się odbyć mecz z Chrobrym Głogów, ale został przełożony na 19 grudnia ze względu na wymianę murawy na stadionie Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin, 8.12.2023 r.

Zespoły I ligi przystąpiły do rundy rewanżowej. W 1. kolejce Zagłębie przegrało w Lublinie 2:3. Kibice sosnowieckiej drużyny mieli nadzieję na udany rewanż oraz na przełamanie fatalnej serii bez wygranej.

Zagłębie przegrywało od 11. minuty 0:1. Goście mieli rzut karny, który pewnie wykorzystał Piotr Ceglarz, choć sosnowieccy fani próbowali go rozkojarzyć rzucając śnieżki na pole karne... Żółtą kartkę za faul dostał Marcel Ziemann, który w 18. minucie osłabił swój zespół - drugim żółtym kartonikiem został ukarany za symulację faulu w polu karnym Motoru. Skończyło się na czerwonej kartce... Mimo takich okoliczności kibice Zagłębia nadal głośno dopingowali, tym bardziej, że mieli na stadionie konkurencję w postaci dużej grupy fanów Motoru.

W 60. minucie sędzia przerwał mecz, bo w kierunku arbitra liniowego Marcina Lisowskiego leciały śnieżki (część sięgnęła celu). Kapitan Zagłębia Mateusz Kos podbiegł do sektora i prosił, aby kibice już nie rzucali.

Kiedy padła bramka na 0:3 wściekli fani skandowali: "Co wy robicie, Zagłębie, co wy robicie?", "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska", "Piłkarzyki - pajacyki", "Zagłębie to my, a nie wy".

- Sami sobie utrudniliśmy sprawę. Najpierw głupi karny, potem głupia czerwona kartka... A w drugiej połowie to miałem prawdziwy trening strzelecki - stwierdził bramkarz Zagłębia Mateusz Kos.

Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Ceglarz (11-karny), 0:2 Kacper Śpiewak (49), 0:3 Mathieu Scalet (63), 0:4 Sebastian Rudol (90+2)

Zagłębie: Mateusz Kos - Patryk Caliński, Vedran Dalić, Oleksij Bykow, Marcel Ziemann - Nikodem Zielonka (57. Kamil Bębenek), Dean Guezen (73. Maksymilian Rozwandowicz), Meik Karwot (73. Sebastian Bonecki), Joel Valencia, Tymoteusz Klupś (73. Dawid Ryndak) - Marek Fabry.

Motor: Kacper Rosa - Jakub Lis, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (85. Filip Luberecki) - Michał Król (85. Dawid Kasprzyk), Mathieu Scalet (77. Marcel Gąsior), Bartosz Wolski, Piotr Ceglarz, Mariusz Rybicki (69. Kacper Wełniak) - Kacper Śpiewak (77. Damian Sędzikowski).

Żółte kartki: Ziemann, Bykow

Czerwona kartka: Marcel Ziemann (18' Zagłębie - za drugą żółtą)

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Widzów: 3.359