Korona zwycięża w sparingu

Michał Karczewski
Korona Kielce 0:5 Lech Poznań
Korona Kielce 0:5 Lech Poznań Wojciech Marczak
W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Kleszczowie Korona Kielce pokonała MKS Kluczbork 1:0.

Spotkanie odbyło się w bardzo wietrznych, niedogodnych dla zawodników warunkach. Podczas pierwszej połowy najbardziej widoczna była różnica klas obu zespołów. Jednak drużyna MKS Kluczbork przeciwstawiała się kielczanom intensywnym pressingiem. Dzięki temu pierwszoligowcy uniknęli straty gola. W drugiej odsłonie meczu Koroniarze mieli mniej sytuacji podbramkowych jednak w 84 minucie Maciej Tataj zdobył zwycięskiego gola. Było to drugie trafienie napastnika w drugim sparingu.

Korona Kielce – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Bramka: Tataj (84’)

Korona: Małkowski (46’ Pilarz) – Kuzera (46’ Golański, 72’ Bąk), Malarczyk, Stano, Markiewicz – Korzym (46’ Maliszewski), Jovanović (46’ Lech), Vuković (62’ Tataj), Sobolewski (64’ Kal) – Edi, Niedzielan

Kluczbork: I połowa: Stodoła – Orłowicz, Copik, Wilusz, Stawowy – Niziołek, Ulanowski Kazmierowicz, Wodniok – Nitkiewicz, Półchłopek

II połowa: Switała – Hober, Odrzywolski, Jagieniak, Adamczyk – Nowacki, Ulatowski, Kaczmarek, Góral – Tuszyński, Biliński