Pokonali KSZO

Paweł Zatarski
Pogoń Szczecin zdołała pokonać drugiego z beniaminków KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0.

Od samego początku mecz okazał się bardzo wyrównany. Słabo grająca w rundzie wiosennej Pogoń, była podejmowana w Ostrowcu Świętokrzyskim przez miejscowe KSZO. Piłkarze gospodarzy chcieli pożegnać się ze swoimi kibicami wygraną, a mecz z Pogonią był ostatnim spotkaniem przed własną publicznością.

Pierwsze minuty gry to delikatna przewaga Pogoni. Już w 11 minucie meczu bramkę dla finalistów Pucharu Polski zdobył Przemysław Pietruszka. Po zdobyciu bramki Portowcy nie narzucali tempa gry i przyjęli warunki jakie dyktowało KSZO. Piłkarze z Ostrowca pomimo wielu prób nie zdołali strzelić bramki. Strzały były niecelne, lub piłkę wyłapywał najlepszy piłkarz Dumy Pomorza – Radosław Janukiewicz. Na przerwę piłkarze Pogoni schodzili z jednobramkową przewagą.

Od początku drugiej połowy to gospodarz przeważali na boisku i częściej byli pod bramką rywali. Będący ostatnio w bardzo dobre dyspozycji, Radosław Janukiewicz, wyłapywał wszystkie strzały lecące w światło strzeżonej przez niego bramki. Jego umiejętności sprawdzał m.in. Cieciura, czy też Cieśliński. Ze strony Pogoni najlepszą sytuacje do strzelenia drugiej bramki miał Moskalewicz, lecz strzelił niecelnie z dystansu. Do końca spotkania bramek już nie obejrzeliśmy i wicemistrz jesieni wygrał wyjazdowe spotkanie 1:0.

Pogoń po dzisiejszym meczu zajmuje 5 miejsce w tabeli, mając 4 punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem. W następnej kolejce Portowcy zmierzą się z Wisłą Płock, a piłkarze z Ostrowca z Zniczem Pruszków.