Skrót meczu Piast Gliwice - Ferencvaros TC 1:2. Gliwiczanie przegrali pierwszy sparing na obozie w Hiszpanii

Bartosz Głąb
Piast Gliwice. W pierwszym meczu towarzyskim na zgrupowaniu w Hiszpanii gliwiczanie przegrali z węgierskim Ferencvaros 1:2. Rywale polskiej drużyny dość szybko zdobyli dwie bramki. W drugiej połowie z rzutu karnego jedynego gola dla Piasta strzelił Jorge Felix. Zobaczcie skrót meczu Piast Gliwice - Ferencvaros zakończony wynikiem 1:2

Bramki z meczu Piast Gliwice - Ferencvaros TC

Piast Gliwice jako jeden z dwóch klubów na zimowy obóz przygotowawczy wybrał Hiszpanię. Oprócz gliwiczan w L'Albir zameldowała się także Stal Mielec. Klub ze Śląska na zagranicznym zgrupowaniu zaplanował 4 gry kontrolne. Pierwszym rywalem polskiego zespołu był węgierski Ferencvaros.

Przeciwnicy już w 4. minucie objęli prowadzenie po tym jak podanie z lewej strony boiska w pole karne gliwiczan skutecznie wykorzystał Stjepan Loncar. Niecałe pół godziny później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Tym razem skutecznie wykończył koronkową akcję swojego zespołu.

W drugiej połowie Marcel Bykowski został sfaulowany w "szesnastce" Ferencvaros, arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę z łatwością zamienił Jorge Felix, który dał nadzieję Piastowi na korzystny rezultat. W kolejnych minutach gliwiczanie stworzyli jeszcze kilka sytuacji, ale zabrakło precyzji, by doprowadzić do wyrównania.

Kolejnym sparingpartnerem Piasta w niedzielę będzie ukraiński Krywbas Krzywy Róg. Później śląska drużyna zagra jeszcze z austriackim Wolfsbergerem i ukraińskim Metalistem Charków. Do kraju gliwiczanie wrócą 29 stycznia. W Polsce zmierzą się jeszcze w meczu towarzyskim z Koroną Kielce.

Piast Gliwice - Ferencvaros TC 2:1 (2:0)

Bramki: 96' Jorge Felix (k.), - 4', 33' Stjepan Loncar.

Skład Piasta Gliwice
(I połowa) František Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 5. Tomáš Huk, 22. Tomasz Mokwa - 11. Damian Kądzior, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 6. Michał Chrapek, 30. Miłosz Szczepański, 19. Michael Ameyaw - 10. Kamil Wilczek.

(II połowa) 33. Karol Szymański - 25. Piotr Liszewski, 3. Miguel Muñoz, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek - 44. Serhij Krykun, 24. Tom Hateley, 17. Filip Karbowy, 7. Jorge Félix, 96. Tihomir Kostadinov - 99. Piotr Urbański (77' 29. Marcel Bykowski).

Przed wami najgorsza jedenastka jesieni w PKO Ekstraklasie. Na liście nie brakuje głośnych nazwisk. Jak widać na zdjęciu znalazł się nawet reprezentant Polski liczący na udział w Euro 2024...