Udany debiut Szatałowa! Zawisza pokonał GKS Katowice

Krzysztof Wiosna
Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0
Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0 Jakub Ziółkowski
Bydgoski Zawisza powraca na zwycięski tor. W meczu 27. kolejki 1 ligi podopieczni debiutującego na trenerskiej ławce Jurija Szatałowa pokonali 2:0 GKS Katowice, tym samym zachowując szansę na awans do ekstraklasy.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

W pierwszej połowie przewagę optyczną mieli przyjezdni. Podopieczni Rafała Góraka bardzo długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcję na połowie rywala jednak brakowało im pomysłów na grę. Bydgoszczanie grali spokojnie w obronie i wyprowadzali kontrataki. W 6. minucie meczu bardzo dobre podanie od Michała Ilków-Gołąba na bramkę zamienił Rafał Leśniewski, dla którego bramka ta była premierowym trafieniem w rundzie wiosennej.

Po utracie bramki katowiczanie znowu utrzymywali się przy piłce, jednak brakowało im pomysłu na przedostanie się pod bramkę Zawiszy. Dodatkowym utrudnieniem dla Gieksy była dobra gra obrońców oraz bramkarza Zawiszy. Z kolei prowadzenie bydgoszczan w 39. minucie meczu podwyższyć mógł Wójcicki, jednak trafił tylko w boczną siatkę. Jednak jeszcze tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu bardzo ładną akcję przeprowadził Michał Masłowski, który ograł dwóch obrońców GKS i pokonał pięknym strzałem Witolda Sabelę.

Drugą połowę meczu od bramki mogli zacząć goście, jednak na posterunku znajdował się Andrzej Witan, który wybronił bardzo trudny strzał jednego z zawodników Gieksy. Chwilę później szansę miał Zawisza, jednak Leśniewski stojąc 5 metrów od bramki nie trafił w piłkę. W 65. minucie meczu, po rzucie rożnym strzał na bramkę Niebiesko-czarnych oddał Jacek Kowalczyk, jednak dobrą interwencją Zawiszę uratował Andrzej Witan. Tuż przed końcowym gwizdkiem szansę na podwyższenie wyniku miał Masłowski, jednak tym razem został uprzedzony przez Witolda Sabelę.

Ostatecznie Zawisza pokonał GKS Katowice 2:0 i tym samym zachował szansę na awans. W następnej kolejce Bydgoszanie zagrają z KS Polkowice, natomiast Gieksa podejmie na własnym stadionie Wisłę Płock.