1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

1 dogrywka 2 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Anglicy w ćwierćfinale zmierzą się ze Szwajcarią. Mecz odbędzie się w sobotę, 6 lipca w Dusseldorfie.

• Słowacja była tak blisko, ale nie zdołała zatrzymać Jude'a Bellinghama. Ostatecznie to Anglia zagra w najlepszej ósemce turnieju, chociaż Lwy Albionu wciąż nie zachwycają.

• Koniec meczu! Anglia w ćwierćfinale Euro 2024!

• Doliczona 1 minuta.

• Szybka kontra Anglików, piłka trafiła do Ivana Toneva, ale ten spudłował nieznacznie.

• Dłuższa akcja Słowacji, ale niecelne uderzenie Tomasa Suslova.

• Słowacja atakuje rozpaczliwie, ale nie może znaleźć sposobu na rywala.

• Norbert Gyomber ukarany żółtą kartką.

• Lubomir Tupta uderzył niecelnie.

• Słowacja wywalczyła faul blisko pola karnego Anglii. To będzie znakomita okazja.

• Lubomir Tupta zmienił Petera Pekarika.

• Denis Vavro ukarany żółtą kartką.

• Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

• Natomiast Ezri Konsa zmienił Jude'a Bellinghama.

• Dwie zmiany Anglików. Conor Gallagher zastąpił Harryego Kane'a

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Anglia prowadzi ze Słowacją 2:1.

• Znakomita akcja Słowaków, dośrodkowanie w pole karne Anglików i Peter Pekarik uderzył minimalnie niecelnie!

• Słowacy próbują odpowiedzieć, ale wygląda to bardzo rozpaczliwie.

• Anglicy grają spokojnie i pewnie. Teraz kontrolują grę i wierzą, że rywal nie jest w stanie im zagrozić.

• Próba ataku reprezentacji Słowacji, ale nieudana.

• Słowacy siedli mentalnie. Będą mieli ciężko odwrócić losy dogrywki.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Słowacji, a tam Harry Kane perfekcyjnym uderzeniem daje drugie życie Lwom Albionu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane daje prowadzenie reprezentacji Anglii!!!

• Zaczynamy dogrywkę!

• Koniec drugiej połowy, ale nie meczu. Będziemy mieli pierwszą dogrywkę na Euro 2024!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę zgrał Marc Guehi, dopadł do niej Jude Bellingham i sytuacyjnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jude Bellingham strzela gola wyrównującego!!!

• Ivan Toney zastąpił Phila Fodena.

• Norbert Gyomber zmienił Ivana Schranza.

• Eberechi Eze ruszył lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 6 minut.

• Anglia naciska coraz mocniej, ale nic z tego nie wynika.

• Roszada także u Anglików. Eberechi Eze pojawił się w miejsce Kobbiego Mainoo.

• Natomiast Matus Bero zastąpił Juraja Kuckę.

• Laszlo Benes zmienił Ondreja Dudę

• Declan Rice potężnie huknąć z dystansu! Piłka trafiła w słupek, a dobitka okazała się niecelnia!

• To powinna być bramka dla Anglii! Świetne dośrodkowanie w pole karne Słowacji, a tam Harry Kane fatalnie spudłował!

• Peter Pekarik ukarany żółtą kartką.

• Była okazja dla Słowaków, ale złe prostopadłe zagranie zepsuło całą akcję.

• Tomas Suslov cierpi z bólu. Potrzebuje pomocy medycznej.

• Jude Bellingham spróbował indywidualnej akcji, ale nie zagroził bramce rywali.

• Wrzutka w pole karne - bez zagrożenia.

• Dłuższa akcja Anglików zakończona wywalczonym rzutem rożnym.

• Wymuszona zmiana w ekipie Lwów Albionu. Cole Palmer zastąpił Kierana Trippiera.

• Kieran Trippier mocno ucierpiał po starciu z rywalem.

• Natomiast Robert Bożenik pojawił się w miejsce Davida Streleca.

• Dwie pierwsze zmiany u Słowaków. Tomas Suslov zastąpił Lukasa Haraslina

• Phil Foden z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Dobre zagranie w pole karne Słowacji, ale defensorzy wybili piłkę.

• David Strelec oddał zaskakujący strzał niemal z połowy boiska! Piłka minęła angielską bramkę o niewielką odległość!

• Coraz mocniej atakuje Anglia, ale nie może się przebić przez mur obrony Słowacji.

• Harry Kane wypracował sobie pozycję do strzału, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Phil Foden wpakował piłkę w słowackiej bramce! Jednak wcześniej na ewidentnym spalonym był Kieran Trippier!

• Anglicy mocno rozpoczęli drugą połowę, zobaczymy, co przyniesie druga połowa.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Anglia - Słowacja!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Veltins Arena w Gelsenkirchen. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Mecz wygląda tak jak można się było tego spodziewać. Anglia przeważa, ale nie może znaleźć sposobu na rywali. Słowacja prowadzi do przerwy zasłużenie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Słowacja prowadzi z Anglią 1:0.

• Dobre dośrodkowanie Phila Fodena, ale skutecznie interweniował Martin Dubravka.

• Bukayo Saka faulowany tuż przed polem karnym Słowacji.

• Milan Skriniar ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy doliczone co najmniej 3 minuty.

• Phil Foden zbyt mocno zagrał prostopadle. Kieran Trippier nie zdołał dojść do podania.

• Dośrodkowanie bez zagrożenia. W polu karnym ucierpiał Denis Vavro.

• Ondrej Duda sfaulował rywala blisko własnego pola karnego.

• Kieran Trippier dośrodkował. Sędzia dopatrzył się faulu i przerwał grę.

• Kolejna akcja Anglii. Skończyło się na rzucie rożnym.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Słowacji.

• Anglicy utrzymują się przy piłce w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• Niespodzianka w Gelsenkirchen! Juraj Kucka zagrał prostopadle w pole karne do Ivana Schranza, a ten precyzyjnym uderzeniem wprawił w ekstazę słowackich kibiców!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ivan Schranz daje prowadzenie Słowacji!!!

• Zakotłowało się w polu karnym Słowacji. Jednak ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Dłuższa akcja Anglików, ale bez zagrożenia pod bramką rywala.

• Jude Bellingham z żółtą kartką po spóźnionym ataku na rywala.

• Anglicy próbują się odgryzać, ale na razie nie potrafią znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali.

• Juraj Kucka także z napomnieniem.

• Lukas Haraslin wpadł z piłką w pole karne Anglii, wbiegł przed rywala i oddał delikatny strzał. Piłka został zablokowana przez rozpaczliwie interweniującego obrońcę!

• Koronkowa akcja Anglików, ale w decydującym momencie - fatalne podanie.

• Dogranie w pole karne Słowacji, ale tam Kieran Trippier uderzył fatalnie.

• Kolejne zagranie w pole karne Anglii, ale piłka przeleciała przez całą "szesnastkę", a żaden z piłkarzy nie zdołał zmienić toru jej lotu.

• Kobbie Mainoo ukarany żółtą kartką.

• Zakotłowało się w polu karnym Słowacji. Obrońcy na raty, ale skutecznie wybili piłkę spod własnej bramki.

• Lukas Haraslin zagrał w pole karne do Davida Hancko, a ten zagrał minumalnie obok angielskiej bramki.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Anglii, ale żaden ze Słowaków nie zdołał oddać celnego strzału.

• Marc Guehi ukarany żółtą kartką po spóźnionym ataku na rywala.

• Anglicy rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie.

• Zaczynamy mecz Anglia - Słowacja!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy trzeci mecz 1/8 finału Euro 2024!

• Mecz Anglia - Słowacja będzie ostatnim spotkaniem podczas Euro 2024 na Veltins Arena w Gelsenkirchen.

• Arbitrem głównym będzie Turek Halil Umut Meler. Na liniach pomagać mu będą rodacy Emre Eyisoy i Kerem Ersoy. natomiast sędzią technicznym będzie Słoweniec Rade Obrenović. System VAR obsługiwać będą Polak Tomasz Kwiatkowski oraz Niemcy Christian Dingert i Marco Fritz.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Słowacji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Anglii:

• Po raz ostatni obie reprezentacje zmierzyły się ze sobą w kwalifikacjach do Mundialu w Rosji. W Trnavie Anglicy wygrali 1:0 po trafieniu Adama Lallany, natomiast na legendarnym Wembley Stadium w Londynie Lwy Albionu wygrały 2:1. Dzisiaj któryś z tych wyników również wydaje się bardzo prawdopodobny.

• Natomiast Słowacy w fazie grupowej pozytywnie zaskoczyli. Na inaugurację niespodziewanie pokonali Belgię, a w meczu o awans osiągnęli "zwycięski remis" z Rumunią. Słaba forma rywali i wygrana z Belgią pozwalają myśleć, że Słowacja nie będzie w meczu "chłopcem do bicia".

• Przed rozpoczęciem turnieju Anglicy byli jednym z głównych faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo Europy. Jednak w meczach fazy grupowej zawiedli i co prawda wyszli z pierwszego miejsca, to na razie nie przekonują. Być może starcie ze Słowacją będzie "meczem założycielskim" na tym turnieju.

• Witamy serdecznie! Czas na trzeci mecz 1/8 finału Euro 2024. Na Veltins Arena w Gelsenkirchen Anglia zmierzy się ze Słowacją. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszam Państwa Bartosz Głąb.