Mecz Arka Gdynia - Odra Opole online. Drugi półfinał baraży...

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole online. Drugi półfinał baraży o Ekstraklasę. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja w tv na żywo

Fortuna 1 Liga, Baraże - półfinały
2024-05-30 20:30

Arka Gdynia

4

Odra Opole

2

• +4' Koniec meczu! Arka Gdynia awansowała do finału baraży o PKO Ekstraklasę, pokonując Odrę Opole (4:2)! W niedzielę - na własnym stadionie - podejmie Motor Lublin!

• +3' Drugi gol Jiriego Pirocha Drugi gol Jiriego Pirocha

• +3' Jak zaczął strzelanie w Gdyni, tak zamknął.

Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego na 6. metr, skąd Jiri Piroch uderzeniem głową strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu
    .

• +3' DOL DLA ODRY! STRZELCEM JIRI PIROCH!

• +2' Atak Odry przynosi rzut rożny. To może być ostatni akcent tego półfinału.

• +1' Marc Navarro z żółtą kartką.

• Tymczasem na murawę wbiegł... młody kibic Kibic na murawie

• Marc Navarro ofiarnie interweniuje przed własną "szesnastką". Wybija piłkę na wślizgu i na jego stopę nadepnął Artur Pikk.

• :Żółtko" na koncie Huberta Turskiego za faul na Jirim Pirochu.

• Paweł Lenarcik na raty broni strzał Borjy Galana zza linii 16. metra.

• Rafał Niziołek upomniany żółtą kartką. Stracił piłkę w łatwy sposób na rzecz Olafa Kobackiego i chcąc go powstrzymać przed kontrą, przytrzymywał za rękę.

• Jeden! Dwa! Trzy! Cztery! MAŁO!!!

- skandują kibice Arki.

• Maksymilian Hebel uderza z pola karnego obok bramki.

• Formalność Olaf Kobacki

• "Wielbłąd" Odry kosztuje utratę czwartek gola i - wiele na to wskazuje - przekreśla szansę o grze w finale baraży!

Artur Pikk traci piłkę na rzecz Olafa Kobackiego w kole środkowym. Zawodnik Arki ograł jeszcze na 30. metrze Artura Halucha i ruszuł w pole karne, by z niego uderzyć do pustej bramki!

• GOL DLA ARKI! STRZELCEM OLAF KOBACKI!!!

• Michał Borecki poskrobał Vittorio Continellę po achillesach. Sędzia Piotr Lasyk nie sięga do kieszonki.

• Kacper Skóra zmienia Tornike Gaprindaszwiliego.

• Tornike Gaprindaszwili ucierpiał w starciu z rywalem. Na murawie są medycy i nosze.

• Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy Odra da radę strzelić bramkę kontaktową?

• Hubert Turski zmienia Karola Czubaka.

• Maksymilian Hebel upomniany żółtą kartką za przewinienie.

• ... a za Adriana Purzyckiego melduje się Konrad Nowak.

• ... Vittorio Continella wchodzi za Jeana Franco Sarmiento...

• Potrójna zmiana w Odrze: Michał Surzyn wchodzi za Jakuba Antczaka...

• Płaski strzał Maksymiliana Hebla mija bramkę Arki w bezpiecznej odległości.

• Na murawie melduje się też Hubert Adamczyk, który zmienia Alassane Sidibe.

• Kasjan Lipkowski zmienia Jakuba Staniszewskiego.

• Przerwa w grze. Jakub Staniszewski nie jest w stanie grać. Konieczna jest zmiana.

• Michał Borecki "zabrał się" z piłką w pole karne Odry. Uderza z ostrego kąta nieznacznie obok dalszego spojenia!

• [GOL SAMOBÓJCZY] 60' JAKUB SZREK (3:1)

• Maksymilian Hebel zmienia Dawida Czaplińskiego

• Arka Gdynia - Odra Opole 3:1

• 60% Posiadanie piłki 40%
    • 9 Strzały 1
    • 4 Strzały celne 1
  • Karol Czubak uruchomił na prawym skrzydle Tornike Gaprindaszwiliego, który wrzucił wyższy bieg i pognał po linii w kierunku pola karnego Odry. Fałszem podaje na środek "szesnastki", gdzie niefortunnie wślizgiem interweniował Jakub Szrek, kierując piłkę do własnej bramki!

• CO ZA PECH JAKUBA SZREKA! SAMOBÓJ!!!

• Coraz śmielej odpowiada Odra. Po podaniu Jiriego Pirocha Artur Pikk podaje płasko w pole karne. Paweł Lenarcik łapie piłkę.

• Tornike Gaprindaszwili trofchę zwlekał z decyzją na prawej stornie. Wrócił za nim Jean Franco Sarmiento, który był bliski odzyskania piłki. Finalnie dośrodkowanie w pole karne gości nie dotarło do Karola Czubaka.

• Jean Franco Sarmiento dostaje piłkę w polu karnym. Uderza bez przyjęcia) tuż obok lewego (bliższego) słupka! Gdyby jednak trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie Marca Navarro z rzutu wolnego w pole karne. Do odbitej piłki dopada Olaf Kobacki, którego uderzenie wolejem zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Jakub Antczak upomniany żółtą kartką za faul.

• I jeszcze jeden korner - po interwencji Borjy Galana.

• Opolanie wybijają piłkę na rzut rożny. Coraz wyraźniejsza przewaga piłkarzy Wojciecha Łobodzińskiego.

• A teraz zakotłowało się przed bramką Odry po rajdzie Olafa Kobackiego. Z łatwością ograł Jakuba Szerka i chciał zagrać na 5. metr do Karola Czubaka, ale ten był skutecznie przyblokowany.

• Oleksandr Alzackyj dwukrotnie w odstępie kilku sekund wybija piłkę głową z własnej "szesnastki".

• Mocne zagranie na prawą stronę do rozpędzonego Tornike Gaprindaszwiliego. Skutecznie blokował go Artur Pikk, pozwalając jednocześnie piłce przeturlać się za linię końcową

• Odra zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• Wracamy do Gdyni, gdzie kończy się przerwa w półfinale baraży o PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie Arka prowadzi z Odrą.

• [GOL] 34' PIROCH (0:1)

[GOL] 42' BORECKI (1:1), 44' CZUBAK (2:1)

• Na początku spotkania wydawało się, że gol był kwestią czasu. Ale mało kto spodziewał się, że na prowadzenie wyjdą piłkarze Adama Noconia. Po dośrodkowaniu Borjy Galana z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Jiri Piroch uderzeniem z narożnika pola bramkowego.

Podrażniona Arka zdołała dwukrotnie odpowiedzieć przed przerwą. Najpierw efektownym strzałem wyrównał Michał Borecki, a po chwili prowadzenie zapewnił Karol Czubak celną główką.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Arka Gdynia prowadzi z Odrą Opole (2:1) w półfinale baraży o PKO Ekstraklasę. Na bramkę Jiriego Pirocha odpowiedzieli w dwie minuty Michał Borecki i Karol Czubak.

• Arka obrała kurs na remontadę Karol Czubak

• Arka popłynęła z prądem i w dwie minuty odwraca losy półfinału baraży!!!

Tornike Gaprindaszwili wrzuca lewą nogą z prawej strony pola karnego na środek "szesnastki" do Karola Czubaka, który precyzyjną główką posyła piłkę do siatki!

• ARKA JUŻ PROWADZI! GOL KAROLA CZUBAKA!!!

• Michał Borecki doprowadza do remisu! Michał Borecki

• Alassane Sidibe podaje na lewą stronę, gdzie był Olaf Kobacki. Ten wrzuca w pole karne, skąd piłkarze Odry wybijają dokładnie tam, gdzie był Michał Borecki. Ten efektownie złożył się do strzału, posyłając piłkę w lewym górny róg bramki!

• ARKA WYRÓWNUJE! MICHAŁ BORECKI!!!

• Marc Navarro decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Do bramki było ponad 30 metrów; Artur Haluch zdążył się odpowiednio ustawić, by złapać piłkę.

• Dawid Czapliński fauluje Alassane Sibie w środku pola. Pomocnik Odry powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartką.

• Odra sensacyjnie prowadzi w Gdyni! Jiri Piroch

• Arka Gdynia - Odra Opole 0:1

• 68% Posiadanie piłki 32%
    • 5 Strzały 1
    • 1 Strzały celne 1
  • Niespodzianka w Gdyni? Wiele na to wskazuje!!!

Borja Galan posyła dokładnie piłkę w okolice prawego narożnika pola bramkowego, skąd Jiri Piroch uderza nie do obrony w stronę dalszego (dolnego) rogu!

• GOL DLA ODRY! STRZELCEM JIRI PIROCH!!!

• Rzut wolny dla Odry ok. 30 metrów od bramki. Borja Galan ustawia piłkę i zapewne wypatruje Borję Galana

• Prosta strata Borjy Galana ok. 30 metrów od własnej bramki. Piłkę przejmuje Olaf Kobacki, który "poklepał" z Karolem Czubakiem. Finalnie nie zdołał przebić się w pole karne przyjezdnych.

• Nie wyszło prawą, to Odra chciała zaatakować lewą stroną. Nie udała się akcja Dawida Czaplińskiego z Arturem Pikkiem.

• Dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze Adama Noconia. Kilka podań na 1-2 kontakty, aż na prawej stronie dostaje ją szeroko ustawiony Jakub Antczak. Dośrodkowanie nie dociera jednak do adresata.

• Kolejny raz faulowany Borja Galan. Dośrodkowanie na Mateusza Kamińskiego, któremu nie udało się zgrać bliżej bramki.

• Alassane Sidibe uderza wolejem zza linii 16. metra wyraźnie obok bramki gości.

• Donośny doping kibiców Arki od samego początku spotkania Kibice Arki

• Michał Borecki fauluje Borję Galana.

• Artur Pikk chciał odebrać piłkę Tornike Gaprindaszwiliemu, ale zamiast tego powalił Gruzina. Kartki nie ma; rzut wolny dla gospodarzy ze środka boiska.

• Michał Borecki dostaje piłkę z ok. 30 metrów. Posłał piłkę dość wysoko nad bramką.

• ... Hiszpan posyła piłkę w ok. prawego narożnika "szesnastki" do Mateusza Kamińskiego. Ten zgrywa na dalszy słupek, skąd miał nastąpić strzał. Był jedynie gwizdek sędziego z powodu spalonego.

• Rzut wolny dla Odry z ok. 35 metrów. Borja Galan ustawia piłkę...

• Tornike Gaprindaszwili w roli prawoskrzydłowego "łamie" akcję do środka. Nie zdążył uderzyć w stronę bramki z ok. 18 metrów.

• Dawid Czapliński upomniany żółtą kartką. W walce o górną piłkę staranował Jakuba Staniszewskiego.

• Karol Czubak w roli lewoskrzydłowego podaje prostopadle w pole karne do Michała Boreckiego. Rafał Niżnik wślizgiem zabrał mu piłkę. Dużo ryzykował pomocnik Odry.

• Jean Franco Sarmiento nie utrzymał piłki w boisku blisko pola karnego Arki. Paweł Lenarcik wznawia grę z "piątki".

• Kibice w Gdyni

• Michał Macjarnik zderzył się z Jeanem Franco Sarmiento w "szesnastce" gości. Odczuli to starcie, ale mogą grać dalej.

• I korner dla "Arkowców" Nie było zagrożenia pod bramką Odry.

• Przeciągnięte dośrodkowanie na dalszy słupek. Piłkę przejmuje Mateusz Kamiński, który poza polem karnym przewrócił się. Futbolówka przeturlała się za linię boczną.

• Jeszcze jeden atak gospodarzy lewą stroną. Tym razem udało się wywalczyć rzut rożny.

• Alassane Sidibe ruszył środkiem, po czym rozciąga grę do lewej strony do Tornike Gaprindaszwiliego. Jego dośrodkowanie przed bramkę nie dociera do adresata.

• Marc Navarro ruszył prawą stroną do piłki, która toczyła się kilka metrów po linii bocznej. Podaje płasko w pole karne do Karola Czubaka, który przepuszcza do Tornike Gaprindaszwiliego. Jego strzał z ok. 20 metrów nie sprawił problemu Arturowi Haluchowi.

• Udało się to teraz Borjy Galanowi. Ruszył odważnie na trzech rywali i pada na murawę przed polem karnym Arki. Sędzia nie widział tu przewinienia, za które podyktowałby rzut wolny.

• Goście mają problem, by przedostać się z piłką za linię środkową

• Tornike Gaprindaszwili urwał się lewą stroną. Zagrywa niemal z linii końcowej na bliższy słupek, skąd Mateusz Kamiński wybija, oddalając niebezpieczeństwo.

• Od razu dalekie zagranie w pole karne gości. Podbitą piłkę pewnie łapie Artur Haluch.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Arki!

• Kapitanami są Olseksandr Azackyj i Mateusz Kamiński. Arka - Odra

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie półfinału baraży o Ekstraklasę!

• Wciąż argumenty są po stronie Arki. To teoretycznie najmocniejsza drużyna z uczestniczących w barażach. Półfinał i spodziewany finał rozegra na własnym stadionie. Wiara więc nie ustaje.

• Skład Odry Opole

• Dziś do Gdyni zawitała Odra, która jesienią znalazła patent na Arkę, by w marcu ponownie urwać jej punkty. Udział w barażach z szóstego miejsca zapewniła sobie wygraną nad Zniczem Pruszków (2:0).

• Skład Arki Gdynia

• Arka Gdynia "spadła" z drugiego miejsca w tabeli na trzecie po dwóch porażkach - z Lechią (1:2) i z bezpośrednim rywalem w walce o awans GKS-em Katowice (0:1). Teraz piłkarze Wojciecha Łobodzińskiego zmierzą się na własnym stadionie z szóstą Odrą Opole, której udało się wyprzedzić o dwa "oczka" Wisłę Płock, Miedź Legnica i GKS Tychy .

• ZNAMY PIERWSZEGO FINALISTĘ BARAŻY O EKSTRAKLASĘ!!!

W rzutach karnym Motor Lublin okazał się lepszy od Górnika Łęczna (4:2). Po 120 minutach był bezbramkowy remis
    .

• ... a na relację NA ZYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Już tylko dwa kroki dzielą Arkę Gdynia i Odrę Opole od zdania zdania egzaminu z przedmiotu "awans do Ekstraklasy". Nie udało się za pierwszym podejściem (gdy bliżej byli dzisiejsi gospodarze), więc teraz trzeba zagrać ze sobą, a następnie zmierzyć się z Motorem Lublin lub Górnikiem Łęczna. Za moment w Lublinie rozpoczną się rzuty karne.

A jak będzie w meczu Arka - Odra? Wiemy jedno - poprowadzi go Piotr Lasyk...

• W związku z dogrywką w meczu barażowym Motor Lublin - Górnik Łęczna spotkanie Arka Gdynia - Odra Opole rozpocznie się o godz. 20:40

Arka - Odra LIVE! Wygrany zostanie w grze o Ekstraklasę

Arka - Odra LIVE! Wygrany zostanie w grze o Ekstraklasę ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole to drugi półfinał baraży o Ekstraklasę. Wygrany pozostanie w grze o awans do elity, przegrany zostanie na kolejny sezon w 1 lidze. Faworytem są gospodarze, ale to goście w fazie zasadniczej uzbierali więcej punktów w bezpośrednich spotkaniach. Początek o godzinie 20:30, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole online. Stawką finał baraży

Arka ma za sobą rozczarowujące niedziele. Dwa tygodnie temu przegrała Derby Trójmiasta z Lechią Gdańsk (1:2), mimo gry w przewadze przez większość spotkania. Potem uległa u siebie GKS Katowice (0:1), któremu dała się wyprzedzić w tabeli. W obu meczach potrzebowała ledwie punktu do bezpośredniego awansu. Jego brak skazał ją na walkę w dwuetapowych barażach.

Mecz Arka - Odra: gdzie oglądać? Transmisja w telewizji i stream w internecie

Decyzją PZPN półfinał Arka - Odra poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Będzie dostępny VAR. Transmisja wyłącznie na kodowanym kanale.

W finale (2 czerwca) zwycięzca zmierzy się z wygranym pary Motor Lublin - Górnik Łęczna.

Wojciech Łobodziński, trener Arki: - Opolanie to niewygodny rywal. W końcówce sezonu zawiedliśmy, ale wszystko mamy w swoich nogach. Wiem, że teraz ciężko będzie zmobilizować kibiców, trudno wśród nich o optymizm. Do tej pory daliśmy im dużo szczęścia, a w końcówce sezonu zawiedliśmy. Dlatego moja prośba jest taka, żeby zaufać nam jeszcze raz. Proszę o szansę dla drużyny, bo zdobyliśmy 62 punkty, pracowaliśmy na to cały rok i teraz mamy problem. Moje zadanie na kilka dni jest takie, aby pozbierać zespół.

Adam Nocoń, trener Odry: - Dopóki piłka grze, będziemy walczyć, a moi zawodnicy nie są na straconej pozycji. Teraz trzeba się cieszyć z tego, co mamy. Nie chcę myśleć, czy mógł być bezpośredni awans. Proszę spojrzeć jakie zespoły, które mają piękne stadiony i niezłe budżety pożegnały się z pierwszą ligą.

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole: transmisja i stream w internecie

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport 2. W internecie stream pokaże platforma Polsat Box Go. Komentują Tomasz Włodarczyk i Marcin Kaczmarek. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 - zapraszamy!