Austria

1

Turcja

2

• +5' Koniec meczu! Turcja ostatnim ćwierćfinalistą EURO 2024! Jej przeciwnikiem będzie inny zespół z "polskiej" grupy - Holandia!

• Mert Günok

• +4' Mert Günok pofrunął jak ptak do piłki po uderzeniu głową z kilku metrów! Odbija na rzut rożny!

• +3' PATRICK PENTZ RATUJE AUSTRIAKÓW!!!

W kapitalnym stylu odbija piłkę po uderzeniu Barisa Alpera Yilmaza! Bramkarz Austrii przedłużył nadzieje!

• +3' Marcel Sabitzer ruszył z piłką na trzech rywali.

• +1' Merih Demiral wybija z pola karnego po dośrodkowaniu Marcela Sabitzera. Po chwili zakotłowało się przed bramką. Abdülkerim Bardakci ofiarnie blokuj e strzał Michaela Gregoritscha.

• Artur Soares Dias dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Po chwili Baris Alper Yilmaz uderza z pola karnego (z ostrego kąta) nad bramką. Dodatkowo był na spalonym.

• Z kontra ruszyli teraz Turcy! Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Barisa Alpera Yilmaza, lecz Patrick Pentz odbija nogami.

• Przeciągnięte dośrodkowania Floriana Grillitscha. Piłkę w narożniku przejmuje Alexander Prass;

• Christoph Baumgartner wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Marcela Sabitzera z prawego narożnika. Uderza głową nad bramką.

• Austriacy jeszcze wierzą i walczą. Wywalczyli rzut rożny.

• Mert Günok nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z prawej strony! Mógł z tego skorzystać Christopch Baumgartner, ale ten uderza głową obok (pustej) bramki!

• Orkun Kökçü nie jest w stanie grać. Wchodzi za niego Irfan Kahveci.

• Skurcze łapią Turków. Orkun Kökçü potrzebuje pomocy medyków.

• Marcel Sabitzer wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Christopha Baumgartnera. W ostatniej chwili Kaan Ayham wybija na uwolnienie.

• Przycisnęli Austriacy w ostatnich minutach. Chcą wyrównać, doprowadzając w ten sposób do dogrywki. Rzuty rożne nie przynoszą jednak zagrożenia pod bramką Merta Günoka.

• ... a za Kenana Yildiza melduje się Kerem Akturkoglu.

• Okay Yokuslu zmienia Ardę Gülera...

• Dobre dośrodkowanie Marcela Sabitzera z prawej strony. Abdülkerim Bardakci wybija głową na rzut rożny.

• Stefan Posch podaje płasko w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Marko Arnautovicia. Ten został w porę przyblokowany.

• [GOL] 67' MICHAEL GREGORITSCH (1:2)

• Turcy wybijając piłkę na 20. metr pod nogi Floriana Grillitscha. Jego strzał spokojnie broni Mert Günok.

• A w Lipsku leje. Trudne warunki do gry dla obu stron, ale też "zachęta" do uderzeń z dystansu.

• Zablokowany strzał Floriana Grillitscha. Jeszcze dobrze piąstkuje Mert Günok poza pole karne.

• Baris Alper Yilmaz przedarł się prawą stroną pola karnego. Podaje przed bramkę..., do nikogo.

• Będą emocje w Lipsku! Michael Gregoritsch

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, skąd Stefan Posch głową zgrywa na dalszy słupek. Tam niepilnowany Michael Gregoritsch odpowiednio dostawił stopę, zdobywając w ten sposób bramkę kontaktową!

• GOL DLA AUSTRII! STRZELCEM MICHAEL GREGORITSCH

• [GOL] 59' MERIH DEMIRAL (0:2)

• Atak Austriaków przynosi rzut rożny. Jak nie idzie z gry, to może po stałym fragmencie?

• ... a za Konrada Laimera melduje się Florian Grillitsch.

• Maximilian Woeber wchodzi za Philippa Lienharta...

• Mert Günok odbija piłkę po dośrodkowaniu Christopha Baumgartnera.

• Dublet obrońcy w 1/8 finale EURO 2024! Merih Demiral

• Arda Güler wrzuca z prawego narożnika w okolice bliższego słupka, gdzie najwyżej wyskoczył Merih Demiral! Ten uderza głową w stronę bramki i mimo rozpaczliwej interwencji Patricka Pentza zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

• GOL DLA TURCJI! DUBLET MERIHA DEMIRALA!!!

• Turcy mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Orkun Kökçü ustawia piłkę w lewym narożniku...

• Salih Ozcan zmienia Ismaila Yükseka.

• Ferdi Kadıoğlu urwał się lewą strona i szybko znalazł się w polu karnym gospodarzy. Jego strzał w stronę dalszego (prawego) rogu został w porę zablokowany.

• Marko Arnautović ruszył do prostopadłego podania Nicolasa Seiwalda. Uderza z pola karnego zarówno obok wysuniętego bramkarza, jak i bramki. Dodatkowo kapitan reprezentacji Austrii był na spalonym.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Merta Günoka.

• Stefan Posch dopada do odbitej piłki przed linią 16. metra. Ta mu podskoczyła, przez co nie mógł uderzyć odpowiednio mocno prostym podbiciem. Ostatecznie wywalczył rzut rożny.

• Konrad Laimer przedarł się środkiem, po czym uderza z pola karnego nieznacznie obok lewego słupka! Niewiele brakowało, by doprowadził do remisu!

• Philipp Lienhart upomniany żółtą kartką za "stempel". On nie był zagrożony pauzą w następnym spotkaniu.

• Mert Günok ratuje Turcję przed utratą gola! Wyjściem z bramki w tempo skrócił kąt, przyjmując ofiarnie na ciało strzał Marko Arnautovicia z kilku metrów!

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Ralfa Rangnicka zaatakowali prawą stroną. Stefan Posch wrzuca na dalszy słupek, skąd strzał głową Marko Aruantuvicia mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Marcel Sabitzer urwał się lewą stroną. Niemal z linii końcowej wrzuca w pole karne, skąd głową wybija Merih Demiral.

• Michael Gregoritsch uderza z kilkunastu metrów obok tureckiej bramki.

• Turcy zaczynają drugie trzy kwadranse!

• ... a za Phillippa Mweme melduje się Alexander Prass.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Austrii: Michael Gregoritsch wchodzi za Romano Schmida...

• Wracamy do Lipska, gdzie kończy się przerwa w meczu Austria - Turcja, którego stawką jest awans do ćwierćfinału EURO 2024. Po pierwszej połowie bliżej celu są piłkarze Vicenzo Montelli, którzy prowadzą po bramce Meriha Demirala.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Stefan Posch przedarł się prawą stroną i podaje płasko w pole karne do Christopha Baumgartnera. Ten uderza obok bramki.

I w tym momencie Artur Soares Dias gwiżdże, oznajmiając koniec pierwszej połowy. Turcja, po bramce Meriha Demirala z 1. minuty, prowadzi z Austrią (1:0).

• Zbyt krótkie i niskie dośrodkowanie Orkuna Kökçü z rzutu wolnego. Austriacy na moment oddalili grę; drugie dośrodkowanie pada łupem Patricka Pentza.

• Mocny przerzut na lewą stronę, gdzie odważnie ruszył Phillipp Mwene. Ten nie "skleił" futbolówki - ta uciekła mu za linię końcową.

• Ismail Yüksek upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Marko Arnautoviciu. Podobnie jak Orkun Kökçü, Yükseka ominie ćwierćfinał EURO (w przypadku awansu).

• Orkun Kökçü zwlekał z zagraniem z lewej strony w pole karne Austriaków. Ci szybko się ustawili i zdążyli do rywali.

• Romano Schmid upomniany żółtą kartką za faul. On nie był na liście zagrożonych pauzą w ćwierćfinale EURO, o ile Austria zakwalifikuje się do kolejnej rundy.

• Stefan Posch wywalczył aut na wysokości pola karnego Turków. Daleki wrzut w pole karne, gdzie ostatecznie piłkę łapie Mert Günok.

• Marcel Sabitzer bez problemu ograł na lewym skrzydle Merta Müldür. Wrzuca przed bramkę gdzie dobrze ustawiony Merih Demiral wybija, uprzedzając Marko Arnautovicia.

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne w wykonaniu Marcela Sabitzera. Turcy szczęśliwie oddalają niebezpieczeństwo.

• Kenanowi Yildizowi nie udało się przedrzeć lewą stroną. Piłka uciekła mu za linię boczną

• Wschodząca gwiazda tureckiej piłki i Realu Madryt

• W odpowiedzi Marko Arnautović zagrywa w pole karne do wbiegającego Romano Schmida. Ten nie sięgnął piłki; łapie ją Mert Günok.

• A teraz ożywiły się sektory stadionu w Lipsku zajmowanych przez tureckich kibiców. Prawą stroną urwał się Kenan Yildiz, mając przed sobą przestrzeń. Podaje w pole karne odrobinę za mocno do Barisa Alpera Yilmaza.

• Marcel Sabitzer w roli lewoskrzydłowego przekłada piłkę do prawej nogi, gubiąc w ten sposób rywala. Wrzuca odrobinę za wysoko do Marko Arnautovicia.

• Wrzutka na 6. metr do Meriha Demirala, który uderza głową tuż nad poprzeczką!

• Austriacy wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dopada do niej Mert Müldür, którego centra została zablokowana. Rzut rożny.

• Atak Turków lewą stroną przynosi rzut rożny. Do bramki ponad 25 metrów.

• Drugi błyskawiczny gol na EURO

• Z kontrą ruszyli teraz Turcy. Środkiem z piłką kilkanaście metrów podholował Arda Güler, który widział daleko wysuniętego Patricka Pentrza. O ile decyzja o lobie z ponad 30 metrów była dobra, o tyle wykonanie pozostawiło wiele do życzenia.

• Kevin Danso posyła górne podanie w "szesnastkę" do Marko Arnautovicia. Ten znowu był odcięty od piłki.

• Romano Schmid urwał się prawą stroną i wrzuca miękko w pole karne do Marko Arnautovicia. Przewidziała to turecka obrona.

• Arda Güler przejmuje piłkę w narożniku pola bramkowego. Mimo że był tyłem do bramki i pilnowany przez rywala, to zdołał się odwrócić i zagrać płasko w stronę bliższego słupka. Patrick Pentz nogami odbija futbolówkę nogami.

• Po krótkim rozegraniu piłka wraca na prawą stronę do Romano Schmida. Ten posyła piłkę płasko w pole karne, skąd wybijają Turcy na uwolnienie.

• Marcel Sabitzer uderza z rzutu wolnego prosto w mur, po czym wyszła za linię końcową

• Christoph Baumgartner przedzierał się środkiem w stronę pola karnego Turków. Faulował go Orkun Kökçü, który został upomniany żółtą kartką To oznacza, że nie zagra w ćwierćfinale.

• [GOL] 1' MERIH DEMIRAL (0:1)

• I drugi korner. Wrzutka na bliższy słupek, skąd Philipp Lienhart uderza głową nad bramką

• Mocno bita piłka po ziemi w stronę dalszego rogu. Christoph Baumgartner był blisko wpisania się na listę strzelców, ale przyblokował go Merih Demiral!

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Wywalczyli rzut rożny.

• ALEŻ POCZĄTEK SPOTKANIA W WYKONANIU PIŁKARZY VICENZO MONTELLI!!!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się przed bramką Patricka Pentza. Do odbitej piłki dopada Merih Demiral, który na wślizgu uderza pod "ladę"!

• TURCJA PROWADZI! GOL MERIHA DEMIRALA!!!

• W odpowiedzi dalekie zagranie do Banisa Alpera Yilmaza. Goście zyskali rzut rożny.

• Od razu prostopadłe podanie w pole karne do Christopha Baumgartnera. Mert Günok pewnie łapie piłkę.

• Austriacy zaczynają ostatnią walkę o ćwierćfinał EURO 2024!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Ale najpierw hymny obu państw.

• Arbitrem głównym spotkania Austria - Turcja będzie Portugalczyk Artur Soares Dias. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Paulo Soares i Pedro Ribeiro, natomiast sędzią technicznym będzie Ukrainiec Mykola Balakin. System VAR obsługiwać będą Portugalczyk Tiago Martins, Hiszpan Juan Martínez Munuera i Włoch Massimiliano Irrati.

• Zresztą już w marcu defensywa reprezentacji Turcji pokazała, że nie jest monolitem. W meczu towarzyskim właśnie z Austrią przegrała aż 1:6, co mocno rozbudziło oczekiwania Austriaków. Turcja tuż przed wyjazdem do Niemiec przegrała taż 1:2 z reprezentacją Polski, która na Euro 2024 zdobyła tylko 1 punkt.

• Skład reprezentacji Turcji

• Turcja gra ofensywnie i jej gra może się podobać.W szalonym meczu pokonała Gruzję, a w decydującym spotkaniu o awansie rzutem na taśmę pokonała Czechy - wyrzucając je z turnieju. Warto jednak przypomnieć, że turecka defensywa fatalnie spisała się w meczu z Portugalią, tracąc trzy bramki.

• Skład reprezentacji Austrii

• Austriacy niespodziewanie wygrali "polską grupę". W świat poszedł przede wszystkim bardzo udany mecz z Holandią, który Austria wygrała 3:2. Nasz grupowy rywal chce tworzyć piękną historię na Euro 2024, jednak naprzeciw stanie wymagający rywal.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Tak się ułożył kalendarz EURO 2024, że w dzisiejszych meczach o ćwierćfinał Mistrzostw Europy grają reprezentacje z "polskiej" grupy. Niedawno Holandia zapewniła sobie awans po wygranej z Rumunią (3:0), a już za 25 minut Austria podejmie Turcję.

Mecz w Lipsku poprowadzi Portugalczyk Artur Soares Dias...