Czechy

1

Turcja

2

• +6' Trzej ostatni zawodnicy - Tomas Chory, Tomas Soucek i Arda Güler - obejrzeli kartki po awanturze i przepychankach, do których doszło po ostatnim gwizdku rumuńskiego sędziego.

• +6' Arda Güler z żółtą kartką.

• +6' Tomas Soucek z żółtą kartką.

• +6' Tomas Chory z czerwoną kartką Tomas Chory

• +6' Koniec meczu! Czechy przegrywają z Turcją (1:2), ale że doszło do zamieszania na boisku, to jeszcze będą kartki. Istvan Kovacs powinien po tym meczu pakować walizki, bo to spotkanie wyraźnie go przerosło.

• +5' I "żółtko" na koncie Orkun Kökçü z tego samego powodu.

• +5' Kaan Ayhan upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• +4' Radość Turków, wielki smutek Czechów...

Zabójcza kontra piłkarzy Vincenzo Montelli pięczetuje awans do fazy pucharowej. Orkun Kökçü uruchomił Cenka Tosuna, który po "złamaniu" akcji z lewej strony pola karnego do środka uderza nie do obrony w stronę dalszego rogu!

• +4' TURCJA PROWADZI! CENK TOSUN!!!

• +2' Baris Alper Yilmaz łamie akcję z prawej strony do środka. Uderza płasko zza linii 16. metra w środek bramki, gdzie był Matej Kovar.

• +1' Dawno nie było żółtej kartki? No to jest - upomniany Ladislav Krejci.

• István Kovács dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Najpierw dośrodkowanie Mateja Juraska było słabe, a strzał z dystansu zablokowany.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Turków. Cenk Tosun podaje jednak zdecydowanie za mocno do kolegi...

• Orkun Kokcu zmienia Hakana Calhanoglu.

• Samet Akaydin z żółtą kartką za ostry faul. NIe zagra w 1/8 finału EURO 2024 z powodu kartek.

• (Poza boiskiem) Lukas Cerv z żółtą kartką za dyskusje

• (Poza bosikiem) Vitezslav Jaros upomniany żóltą kartką.

• Matej Jurasek zmienia Davida Juraska.

• Mert Müldür upomniany żółtą kartką za faul.

• [GOL] 66' GOL TOMASA SOUCKA (1:1)

• Od kilku minut przeważają Czesi, jakby to oni grali w przewadze! Brakuje jednak finalizacji przy dośrodkowaniach z bocznych sektorów.

• Merih Demiral wybija piłkę szczupakiem po wrzutce Davida Juraska. Po chwili kolejna centra Czecha już nie była tak dobra jakościowo.

• Mert Günok pewnie łapie piłkę na 10. metrze po centrze z lewego narożnika. Za tę interwencję zebrał gromkie brawa.

• David Jurasek miał problem z opanowaniem piłki na lewej stronie. Udało się szczęśliwie nabić rywala, przez co zyskał rzut rożny.

• 47 683 widzów na meczu Czechów z Turcją.

• ... a za Kenana Yildiza melduje się Kerem Akturkoglu.

• Cenk Tosun zmianie Ardę Gülera...

• Ondrej Lingr zmienia Lukasa Provoda.

• David Jurasek nie opanował piłki. Podanie na wolne pole było odrobinę za mocne.

• Przydał się Vladimir Coufal we własnym polu karnym, gdy przerwał rajd rywala. Po chwili strzał z ostrego kąta paruje Matej Kovar.

• ...i upomniany (poza boiskiem) Ugurcan Cakir. To oznacza, że nie zagra w 1/8 finału EURO 2024.

• Żółta kartka dla Hakana Calhanoglu za niesportowe zachowania. Kapitan reprezentacji Turcji będzie pauzować za kartki w meczu 1/8 finału EURO 2024.

• Mert Günok z żółtą kartką za dyskusje.

• Sędzia István Kovács czeka na komunika z wozu VAR od polskich sędziów. Ostatecznie wskazuje na środek boiska, ale są też kartki!

• Daleki wrzut z autu w pole karne i o górną piłkę powalczyli Mert Günok z... Tomasem Chorym. Trącił ją Czech, jego strzał został zablokowany, ale dobitka Tomasa Soucka znalazła drogę do siatki!

• I MAMY MECZYCHO! TOMAS SOUCEK WYRÓWNUJE!!!

• Mert Günok spokojnie broni strzał Ladislava Krejciego.

• Okay Yokuslu zmienia Ismaila Yükseka .

• [GOL] 55' HAKAN CALHANOGLU (0:1)

• Tomas Chory dostał łokciem od Sameta Akaydina. Rzut wolny dla Czechów z ok. 18 metrów.

• Czesi poradzili sobie bez problemu.

• Mert Müldür podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie Ladislav Krejci wybija na rzut rożny.

• Gruzja - Portugalia 2:0 (Kwaracchelia 2', Mikautadze 58’ – k.)

• ... a za Mojmira Chytila melduje się Jan Kuchta.

• ... Tomas Chory zastępuje Adama Hlożka...

• Matej Kovar zmienia Jindricha Stanka.

• Na domiar złego urazu nabawił się Jindrich Stanek. Wiele wskazuje na to, że będzie konieczna zmiana!

• Szał radości tureckich kibiców!

Baris Alper Yilmaz urwał się prawą stroną i podaje płasko w pole karne. Stamtąd strzał z najwyższym trudem paruje Jindrich Stanek! Czesi wybijają pod nogi Ismail Yüksek, który przytomnie zagrywa na lewą stronę "szesnastki" do Hakana Calhanoglu! Ten atomowym uderzeniem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• TURCJA PROWADZI! HAKAN CALHANOGLU!!!

• Ismail Yuksek upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• A teraz goście wywalczyli rzut rożny. Po nim strzał z dystansu przelatuje wysoko nad czeską bramką.

• Dośrodkowanie z głębi pola w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Barisa Alpera Yilmaza, którego strzał głową z trudem paruje Jindrich Stanek!

• Turcja zaczyna drugą odsłonę!

• Kaan Ayhan zastępuje Saliha Ozcana.

• Wracamy do meczu Czechy - Turcja. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, ale "działo się". Zwłaszcza od 20. minuty, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Antonin Baraka. Piłkarze Vicenzo Montelli nie był w stanie wykorzystać tej przewagi przed przerwą.

Taki wynik sprawia, że z turniejem żegnają się nasi południowi sąsiedzi z obecnym dorobkiem 2 "oczek". Liderem grupy F jest Portugalia (6 punktów), przed Turcją i Gruzją (po 4).

• +3' Po uderzeniu Ardy Gulera nad bramką sędzia Istvan Kovavs zaprasza obie drużyny na przerwę. Grające w "dziesiątkę' Czechy bezbramkowo remisują z Turcją.

PRZERWA: Gruzja - Portugalia 1:0 (Kwaracchelia 2')

• +1' Z kontrą środkiem ruszył teraz Arda Güler, przez co ożywiły się sektory zajmowane przez wracającego Lukasa Provoda.

• Mert Günok ratuje Turków! Mert Günok

• István Kovács dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• ALEŻ KAPITALNA OKAZJA CZECHÓW!!!

Środkiem przedarł się Lukas Provod! "Ściągnął" na siebie dwóch rywali, przez co miał miejsce do podania na lewą stronę, gdzie był David Jurasek! Jego strzał z trudem paruje Mert Günok!

• Hakan Calhanoglu uderza zza linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

• Tomas Soucek czysto powstrzymał Hakaan Calhanoglu we własnym polu karnym. W porę zablokował strzał kapitana Turków.

• Niepotrzebnie zaostrzyło się nam to spotkanie. Vladimir Coufal ucierpiał w starciu z rywalem o górną piłkę.

• Kenan Yildiz upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Robina Hranaca.

• Jeżeli drużyna prowadzona przez Ivana Haska awansuje do 1/8 finalu EURO 2024, to za kartki nie zagra Patrik Schick.

• [WIDEO] Faul Antonia Baraka za który obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę

• (Poza boiskiem) żółtą kartką obejrzał Patrik Schick za dyskusje.

• Przerwa w grze. Lukas Provod nie podnosi się z murawy po ostrym wejściu Turka.

• Hakan Calhanoglu zablokowany na prawej stronie pola karnego. Korner ten - jak i poprzednie - raczej nie zaniepokoiły Jindricha Stanka.

• Robin Hranac wybija na rzut rożny piłkę po centrze z prawej strony.

• Salih Ozcan upomniany żółtą kartką za przytrzymywanie Mateja Chytila. W ten sposób przerwał kontrę Czechów.

• Baris Alper Yilmaz szukał miejsca na boisku i znalazł je na prawej stronie. Wrzuca zbyt blisko bramki, gdzie spokojnie interweniuje Jindrich Stanek.

• Mocne dośrodkowanie przed pole bramkowe, skąd Somet Akaydin główkuje obok bramki.

• Kenan Yildiz "nawinął" dwóch Czechów w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili zblokowana próba Ardy Gülera przynosi "tylko" rzut rożny.

• Dalekie zagranie Sameta Akaydina przed pole karne do Kenana Yildiza. Ten w przyjęciu piłki pomagał sobie ręką, co nie uszło uwadze arbitrowi.

• Mimo gry w osłabieniu Czesi próbują stwarzać zagrożenia. Zakotłowało się pod turecką bramką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Tomas Soucek nie zorientował się w porę.

• Najpierw "żółtko" za pociąganie za koszulkę, teraz za "stempel"... Stempel Baraka

• DRUGIA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA ATONINA BARAKA!!!

Czeski pomocnik "ostemplował" stopę Saliha Ozcana w środku pola!

• Jindrich Stanek zwlekał z wybiciem i od razu podeszło do niego dwóch Turków. Byli bliski przechwytu!

• Merih Demiral przerywa akcję Czechów wybiciem na aut. Po dalekim wrzucie Robin Hranac główkuje wysoko nad bramką

• David Jurasek huknął mocno z dystansu w środek bramki. Mert Günok spokojnie łapie piłkę do "koszyczka".

• Gruzja - Portugalia 1:0 (Kwaracchelia 2')

• Arda Güler pomknął środkiem, mając przed sobą mnóstwo miejsca. Uderza z ok. 25 metrów wyraźnie obok bramki. A miał po bokach kolegów, do których powinien podawać...

• Antonin Barak upomniany żółtą kartką. Najpierw powalił na murawę Ferdiego Kadroglu, a potem wał się w rozmowę z arbitrem.

• Ożywiły się sektory zajmowane przez turecki kibiców, gdy lewą stroną ruszył Kenan Yildiz. W prosty sposób stracił jednak piłkę na rzecz Tomasa Holesa.

• Czesi poradzili sobie z dośrodkowaniem z lewego narożnika boiska.

• Strzał Kenana Yildiza z "szesnastki" mija czeską bramkę w bezpiecznej odległości. Po drodze była jeszcze "obcierka" - rzut rożny.

• David Jurasek przedarł się lewą stroną. Podaje jednak za mocno do Mojmira Chytila.

• Arda Güler podaje płasko w pole bramkowe do Hakana Calhanoglu. Piłka uciekła mu za linię końcową, a dodatkowo poślizgnął się.

• Dośrodkowanie Vladimira Coufala z prawego narożnika nie stworzyło zagrożenia pod turecką bramką.

• Spokojne wycofanie do Jindricha Stanka, Mimo pressingu Hakana Calhanoglu zapoczątkował groźną akcję, w której atomowe uderzenie Lukasa Provoda z dystansu na korner zbija Mert Günok!

• Atak piłkarzy Ivana Haska prawą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" rywali. Po dalekim wrzucie nastąpiło przedłużenia w stronę dalszego słupka, lecz zabrakło tam adresata.

• Czesi zaczynają spotkanie ze środka!

• Kapitanami są Tomas Soucek i Hakan Calhanoglu. Losowanie stron

• ... a teraz Czech.

• Czas na hymny obu państw. Najpierw Turcji...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Liderem grupy F jest Portugalia i to się nie zmieni. Czy nasi sąsiedzi wygrają pierwszy mecz na Euro 2024 i wyprzedzą drużynę znad Bosforu?

• Skład reprezentacji Turcji

• Turcja na kolejnym turnieju ma zostać czarnym koniem rozgrywek. Na razie nie jest źle, gdyż podopieczni trenera Montelli są na 2. pozycji po ograniu Gruzji i zdobyciu trzech punktów. Później przyszedł zimny prysznic od Portugalii (0:3). Prawdziwym sprawdzianem dla Turków będzie mecz z Czechami, który zadecyduje o bezpośrednim awansie.

• Skład reprezentacji Czech

• Obie ekipy nadal mają szansę na awans do fazy pucharowej. Czesi na koncie mają jeden punkt, ale w przypadku wygranej w środkowym meczu, wskoczą na 2. pozycje. Gruzini raczej nie ograją Portugalii, dlatego zakończą fazę niżej niż nasi sąsiedzi. Jedno jest pewne - ekipa, której kapitanem jest Cristiano Ronaldo, awansuje z 1. miejsce po dwóch niezłych meczach.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Tak się złożyło, że ostatnie mecze 3. kolejki fazy grupowej EURO 2024 - pisząc eufemistycznie - nie rozpieszczają kibiców. Tak było wczoraj w meczach grupy C i dzisiaj w grupie E. Zaglądamy więc teraz d grupy F, gdzie kwestia awansu do fazy pucharowej jest otwarta. Za 25 minut na Signa Iduna Park, gdzie wczoraj Polska mierzyła się z Francją (1:1) druga w tabeli Turcja zmierzy się będącymi na trzecim miejscu Czechami.

Spotkanie poprowadzi Rumun Istvan Kovacs...