Francja

1

Polska

1

• Każdemu selekcjonerowi potrzebny jest "mecz założycielski". Mecz, po którym wszystko może pójść tylko do przodu. Dla Michała Probierza miało ono miejsce dzisiaj - na Signal Iduna Park. Owszem, to był dla Biało-Czerwonych mecz o honor, ale jest.

Czy "historia lubi się powtarzać"? Jeżeli chodzi rzuty karne... Roberta Lewandowskiego, to tak. Na ostatnich Mistrzostwach Świata kapitan reprezentacji Polski za drugim razem pokonał bamkarza rywali z "wapna".

To tyle z mojej strony. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejce relacje NA ŻYWO w GOL24.pl

• Piotr Zieliński - 4
    • Sebastian Szymański - 3 (Karol Świderski - 4)
    • Nicola Zalewski - 3 (Michał Skóraś - 3)
    • Kacper Urbański - 4
    • Robert Lewandowski - 4
  • +5' Koniec meczu! Na pożegnanie z EURO 2024 Biało-Czerwoni zremisowali z Francją (1:1). Na bramki z karnych czekaliśmy do drugiej odsłony - najpierw trafił Kylian Mbappe, a wyrównał (za drugim podejściem) Robert Lewandowski.

• +5' Starcie Pawła Dawidowicza z Kylianem Mbappe na linii 16. metra. Nie ma rzutu karnego.

• +4' Jules Kounde podłączył się do akcji ofensywnej. Dostaje piłkę, ale jego podanie nie dociera do adresata w centralnej części "szesnastki".

• +2' Mocne dośrodkowanie Antoine'a Griezmanna na dalszy słupek. Piłka odbiła się od Dayota Upamecano i wyszła za linię końcową. Łukasz Skorupski niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• +2' "Żółtko" na koncie Karola Świderskiego za faul.

• +1' Kylian Mbappe uderza zza linii 16. metra. Piłkę po rykoszecie spokojnie łapie Łukasz Skorupski.

• Marco Guida dolicza 5 minut do drugiej połowy.

A kibice Biało-Czerwonych gromko zaintonowali hymn.

• Kylian Mbappe zablokowany przez Jana Bednarka. Kapitan Francuzów zabiera piłkę do narożnika boiska.

• JESZCZE JEDEN! JESZCZE JEDEN!

- niesie się po Signal Iduna Park

• Paweł Dawidowicz upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Michał Skóraś mądrze zbiegał z piłką do boku, by nabić Randala Kolo Mouaniego. Biało-Czerwoni mają aut na wysokości swojej "szesnastki".

• 79' GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO (1:1)

• ŁUKASZ SKORUPSKI PARUJE UDERZENIE OLIVIERA GIROUD!!!

• Randal Kolo Mouani zmienia Ousmane'a Dembele.

• Holandia - Austria 2:3 (47' Gakpo, 75' Depay - 7' Malen (samob.), 59' Schmid, 80' Sabitzer)

• ROBERT LEWANDOWSKI UDERZA Z OSTREGO KĄTA NAD BRAMKĄ!!! BYŁO BLISKO!!!

• Youssouf Fofana zmienia Aureliena Tchoumaniego.

• ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA!!!

Krok po kroku "Lewy" podszedł do piłki i uderza płasko tak, że piłka od lewego słupka wpada do siatki!!!

• BĘDZIE POWTÓRZONY RZUT KARNY! MIKE MAIGNAN WYSZEDŁ ZA LINIĘ BRAMKOWĄ!!! Mike Maignan

• NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

MIKE MAIGNAN BRONI "JEDENASTKĘ" "LEWEGO"!!!

• RZUT KARNY DLA POLSKI!!! Faul na Świderskim

• KAROL ŚWIDERSKI PADA W POLU KARNYM FRACUZÓW PO STARCIU Z WILLIAMEM SALIBĄ!!! Sędzia nakazuje grać dalej, chociaż było wyraźne "skrobnięcie"!

Strzał Kyliana Mbappe broni Łukasz Skorupski, ale sędzia biegnie do monitora VAR! Może być rzut karny dla Biało-Czerwonych!

• Robert Lewandowski przedarł się z piłką i uderza z kilkunastu metrów w stronę bramki! Piłka "odkręcała się" tak, że ostatecznie minęła ją o CENTYMETRY!

• Theo Hernandez ograł na skrzydle Kacpra Urbańskiego. Podaje mocno (płasko) przed bramkę... do nikogo.

• ... a za Sebastiana Szymańskiego melduje się Karol Świderski.

• Michał Skóaś zmienia Nicolę Zalewskiego...

• Przechwyt Francuzów blisko swojego pola karnego. Mocnym zagraniem przed pole karne chciano uruchomić Kyliana Mbappe, ale szybszy był Łukasz Skorupski.

• Antoine Griezmann uderza z dystansu. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• [GOL Z KARNEGO] 56' KYLIAN MBAPPE (1:0)

• Ousmane Dembele przedarł się prawą stroną. Przeciągnął jednak trochę dośrodkowanie tak, że piłka była poza zasięgiem Oliviera Giroud.

• ... a za N'Golo Kante melduje się Antoine Griezmann.

• ... Oliwier Giroud zastępuje Bradleya Barcolę...

• Trzy zmiany przeprowadza Didier Deschamps: Eduardo Camavinga wchodzi za Adriena Rabiota...

• Bradley Barcola urwał się lewą stroną i uderza z ostrego kąta w stronę bliższego słupka! Łukasz Skorupski odbija!

• Holandia - Austria 0:1 (47' Gakpo - 7' Malen (samob.), 59' Schmid).

W grupie C liderem jest Francja z 7 punktami. Drugą lokatą zajmuje Austria, a trzecią Holandia (4). Polska zamyka stawkę z "0".

• KYLIAN MBAPPE NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, plasowane uderzenie przy prawym słupku. Zmylony Łukasz Skorupski rzucił się w stronę lewego słupka...

• Jakub Kiwior fauluje Ousmane'a Dembele... Faul w polu karnym

• Rzut karny dla Francuzów! Jakub Kiwior skosił Ousmane'a Dembele!

• (Poza boiskiem) Michał Probierz upomniany żółtą kartką za dyskusje. Domagał się upomnienia dla Williama Saliby za ostre wejście w Kacpra Urbańskiego.

• Theo Hernandez pograł na lewej stronie z Bradleyem Barcolą. Podanie zwrotne w pole karne do pierwszego z wymienionych "przecina" Jan Bednarek. Ten dał się jeszcze sfaulować.

• Bradley Barcola fauluje w ofensywie. Marco Guida nie sięga do kieszonki.

• Przemysław Frankowski powstrzymał przed polem karnym Kyliana Mbappe. Ciekawie zapowiadał się kontra Polaków, ale ręką w przyjęciu piłki pomagał sobie Piotr Zieliński. Nie uszło to uwadze włoskim arbitrom.

• ŁUKASZ SKORUPSKI!!!

Wyciągnął się jak struna do Kyliana Mbappe, by sparować piłkę do boku!

• Dobre podanie przed linię 16. metra do N'Golo Kante! Jego strzał blokuje Paweł Dawidowicz. "Trójkolorowi" mają rzut rożny.

• Kylian Mbappe uderza zza pola karnego wysoko nad bramką. Jeszcze był spalony.

• Druga połowa rozpoczęta!

Holandia - Austria 0:1 (47' Gakpo - 7' Malen (samob.))

• Wracamy na Signal Iduna Park, gdzie kończy się przerwa w meczu Francja - Polska. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Francja bezbramkowo remisuje z Polską.

W drugim meczu tej grupy Holandia przegrywa z Austrią (0:1).

• +2' Przemysław Frankowski fauluje na skrzydle Bradleya Barcolę. Dośrodkowanie nie sprawiło zagrożenia.

• Kylian Mbappe < ŁUKASZ SKORUPSKI

• Marco Guida dolicza 2 minuty do drugiej połowy.

• Nicola Zalewski wrzuca z lewej strony w pole karne. Francuzi poradzili sobie bez wysiłku. .

• Adrien Rabiot upomniany żółtą kartką za faul.

• Anemiczny strzał Dayota Upamecano głową mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• A teraz Kylian Mbappe uderza z ostrego kąta w stronę dalszego rogu! Łukasz Skorupski podbił piłkę tak, że przelatuje tuż obok dalszego słupka!

• Kylian Mbappe pada w "szesnastce" Polaków. Sędzia Marco Guida wyraźnym gestem dał do zrozumienia, że nie ma mowy o rzucie karnym.

• Rzut rożny dla Francuzów. Po dośrodkowaniu William Saliba uderza głową wysoko nad bramką.

• Przerwa w grze. Aurélien Tchouaméni postawił "stempel" na kostce Kacpra Urbańskiego.

• Odrobinę za mocne podanie Jakuba Modera do Roberta Lewandowskiego. Mike Maignan łapie piłkę w polu karnym przed polskim kapitanem.

• 2 Strzały celne 2
  • Po wrzutce z lewego narożnika strzał Adriena Rabiota nie sprawił problemu Łukaszowi Skorupskiemu.

• Bradley Barcola podaje płasko na 7. metr. Piłkarze Michała Probierza wybijają za linię końcową

• Nicola Zalewski upomniany żółtą kartką. Przytrzymywał za koszulkę rozpędzającego się Kyliana Mbappe.

• Bez zagrożenia pod bramką Mike'a Maignana.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Biało-Czerwonych! Dużo miejsca na lewej flance miał Nicola Zalewski, który wrzuca w pole karne odrobinę za wysoko dla Roberta Lewandowskiego. Finalnie udało się zyskać rzut rożny.

• Ousmane Dembele przedarł się z "siatką" między nogami Jakuba Kiwiora w pole karne Polaków. Podaje jednak niedokładnie do Kyliana Mbappe.

• Druga kluczowa interwencja polskiego bramkarza! Łukasz Skorupski

• ŁUKASZ SKORUPSKI RATUJE SKÓRĘ JAKUBA KIWIORA!!!

Błąd polskiego defensora dał okazję Francuzom do wyjścia z groźną akcją! N'Golo urwał się środkiem, po czym podaje w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Ousmane'a Dembele! Jego strzał ofiarnie przyjmuje na ciało Łukasz Skorupski!

• Jakub Moder zbiega z lewej strony do środka. Uderza na wiwat z ok. 25 metrów.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Julesa Kounde z prawej strony. Przemysław Frankowski nie poradził sobie przy linii bocznej z Kylianem Mbappe, ale przy wsparciu poradził sobie z "Trójkolorowymi".

• Odchodzące dośrodkowanie w pole karne do nadbiegającego Kacpra Urbańskiego. Jego strzał, z lekkim kozłem, paruje Mike Maignan!

• Kacper Urbański ruszył odważnie lewą stroną, by prostopadłym podaniem uruchomić Sebastiana Szymańskiego. Jego strzał z pola karnego blokuje Theo Hernandez - rzut rożny.

• Kapitalna interwencja polskiego bramkarza! Łukasz Skorupski

• NIE MA GOLA DLA FRANCJI!!!

Ousmane Dembele kolejny raz urwał się prawą stroną Zagrywa płasko w pole karne, gdzie akcję "zamykał" Theo Hernandez! Jego strzał NOGĄ na rzut rożny odbija Łukasz Skorupski!

• Ousmane Dembele zagrywa z prawej strony przed bramkę. Tam pewnie interweniuje Łukasz Skorupski.

• 7' Holandia - Austria 0:1 (Malen - samob.)

• Składna akcja naszej reprezentacji środkiem. Pograli Sebastian Szymański i Robert Lewandowski. Zablokowany strzał pierwszego z wymienionych zza "szesnastki", ale do piłki dopada Piotr Zieliński. Jego uderzenie wolejem pewnie broni Mike Maignan.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z lewego narożnika. Kacper Urbański schylił się, by piłka po koźle przeleciała nad nim i przekroczyła linię końcową

• Tym razem Bradleyowi Barcoli udał się rajd lewą stroną. Zagrywa płasko przed linię pola bramkowego, skąd Jakub Moder wybija na rzut rożny.

• GRAMY U SIEBIE! POLACY, GRAMY U SIEBIE!

-niesie się trybunach Signal Iduna Park.

• Bradley Barcola przedzierał się lewą stronę w kierunku linii końcowej, by dośrodkować w pole karne. Poradzili sobie z nim Jan Bednarek i Przemysław Frankowski.

• Kylian Mbappe pograł na lewej stronie z Adrienem Rabiotem. Podanie zwrotne do pierwszego z wymienionych "przecina" Jan Bednarek.

• Marco Guida gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają Biało-Czerwoni! Nad murawą unosi się dym z odpalonych raz, ale to nie przeszkadza zawodnikom.

• Kapitanami są Kylian Mbappe i Robert Lewandowski. FRAPOL

• ... a teraz Marsylianka.

• Pora na hymny obu państw. Najpierw Mazurek Dąbrowskiego...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Sędzią głównym meczu Francja - Polska jest Włoch Marco Guida. Asystować będą mu rodacy - Filippo Meli oraz Giorgio Peretti. Sędzią technicznym jest za to Słoweniec Rade Obrenović.

Równolegle trwać będzie spotkanie Holandia - Austria. Livescore będzie pojawiać się w tej relacji.

• Mecz Francja - Polska to ostatnie spotkanie Biało-Czerwonych na Euro 2024. Nasza reprezentacja przegrała z Holandią i Austrią, dlatego z "Trójkolorowymi" gramy o honor i godne pożegnanie się z turniejem. Czy Michał Probierz zagra odważnie, tak jak zapowiadał na konferencji prasowej?

• Skład reprezentacji Polski

• Zawodników reprezentacji Francji nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż to gwiazdy światowego formatu. Niestety nie mamy dobrej informacji dla wszystkich sympatyków Biało-Czerwonych - do kadry selekcjonera Deschampsa wraca Kylian Mbappe, który będzie grał w masce, przez kontuzję nosa, którą doznał w spotkaniu z Austrią.

• Skład Reprezentacji Francji

• Kibice reprezentacji Polski jeszcze miesiąc temu nie wierzyli, że na Euro 2024 uda się coś osiągnąć. Całkiem niezły mecz z Holandią sprawił, że fani zyskali dużo optymizmu. Zdali sobie sprawę, że Austria jest w zasięgu i kadra Michała Probierza może ją ograć. Tak się jednak nie stało. Zero punktów po dwóch kolejkach oznacza, że Biało-Czerwoni pożegnali się z turniejem jako pierwsi.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W życiu wszystko ma swój koniec. Szkoda, że właśnie koniec - w przypadku reprezentacji Polski - jest tak szybki. Po meczu z Austrią (1:2) stało się pewne, że piłkarze Michała Probierza zakończą grę na EURO 2024 już w fazie grupowej.

Został jedynie "mecz o honor". Za 25 minut na Signal Iduna Park w Dortmundzie Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją.

Spotkanie to poprowadzi Włokch Marco Guida...