2

Portugalia

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Koniec meczu! Gruzja wygrywa z Portugalią 2:1 i obie reprezentacje zagrają w fazie pucharowej Euro 2024!

• Turcja znowu prowadzi 2:1 z Czechami!

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 4 minuty.

• Georges Mikautadze wpadł w pole karne Portugalii, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• Natomiast Anri Mechabaszwili pojawił się w miejsce Giorgiego Czakwetadze.

• Ostatnie dwie zmiany u Gruzinów. Zuriko Dawitaszwili zastąpił Chwiczę Kwaracchelię

• Gruzja gra bardzo ambitnie. Wciąż nie daje rywalom okazji do kontaktu.

• Zmiana także w ekipie Gruzji. Solomon Kwerkwelia zastąpił Giorgiego Gvelesianiego.

• Natomiast Matheus Nunes zastąpił Joao Nevesa.

• Dwie kolejne zmiany u Portugalczyków. Diogo Jota zastąpił Pedro Neto

• Portugalczycy wciąż "biją głową w mur".

• Portugalczycy utrzymują się przy piłce na połowie Gruzinów, ale niewiele z tego wynika.

• Czechy wyrównały stan meczu z Turcją! Ale Gruzja wciąż pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

• Natomiast Nelson Semedo pojawił się w miejsce Antonio Silvy.

• Dwie zmiany u Portugalczyków. Goncalo Ramos zmienił Cristiano Ronaldo

• Giorgi Citaiszwili zmienił Lukę Lochoszwiliego.

• Gruzja jest już bardzo bliska sensacyjnego awansu do 1/8 finału Euro 2024.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Georges Mikautadze podwyższa na 2:0!!!

• Rzut karny dla Gruzji! Sędzia Sandro Schärer uznał, że Antonio Silva faulował!

• Arbitrzy będą sprawdzać potencjalny rzut karny dla Gruzji! Antonio Silva kopnął we własnym polu karnym rywala.

• Giorgi Mamardaszwili cudownie interweniuje po strzale Portugalczyka z dystansu!

• Ruben Neves ukarany żółtą kartką.

• Turcja obejmuje prowadzenie w meczu z Czechami! Taki wynik jednak nie zmienia sytuacji w grupie Portugalii i Gruzji.

• Chwicza Kwaracchelia stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu, ale nie trafił czysto w piłkę i spokojnie interweniował Diogo Costa.

• Cristiano Ronaldo bliski wyrównania! Portugalczyk z najbliższej odległości - trafił wprost w rywala!

• Zaczynamy drugą połowę meczu Gruzja - Portugalia!

• Zmiana w ekipie Portugalii. Ruben Neves zmienił Joao Palhinhę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Veltins Arena w Gelsenkirchen. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy meczu! Do przerwy Gruzja sensacyjnie prowadzi z Portugalią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 2 minuty.

• Pedro Neto także ukarany żółtą kartką.

• Portugalczycy biją głową w mur. Nie potrafią przebić się przez obronę Gruzji.

• Wciąż Portugalczycy zdecydowanie przeważają, ale niewiele z tego wynika.

• Cristiano Ronaldo dostał piłkę w gruzińskim polu karnym, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Gruzja próbuje się odgryzać, ale nie potrafi ponownie zaskoczyć przeciwników.

• Joao Felix mocno huknął z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Cristiano Ronaldo ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Zakotłowało się w polu karnym Gruzji, ale żaden z Portugalczyków nie zdołał oddać celnego strzału.

• Zupełnie nieudana próba kolejnej wrzutki w pole karne Gruzinów.

• Portugalia naciska coraz mocniej, ale wciąż bez efektu.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Portugalia znowu wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Cristiano Ronaldo potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale Giorgi Mamardaszwili świetnie interweniował!

• Kontratak Gruzji łatwo spalił na panewce.

• Dobry, szybki mecz, ale na razie bez kolejnych akcji podbramkowych.

• Portugalia utrzymuje się przy piłce, ale na razie nie potrafią przedrzeć się w pole karne Gruzji.

• Prowadzenie Gruzinów przy równoczesnym remisie w meczu Czechy - Turcja oznacza, że Gruzja jest na 3. miejscu w tabeli grupy F.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Gruzinów, ale bez zagrożenia.

• Cudowny początek Gruzinów. Po stracie piłki Portugalczyków w środku pola, Kwicha Kwaracchelia ruszył w pole karne i precyzyjnym uderzeniem - dał Gruzji sensacyjne prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Chwicza Kwaracchelia daje prowadzenie reprezentacji Gruzji!!!

• Zaczynamy mecz Gruzja - Portugalia!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Veltins Arena w Gelsenkirchen. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Szwajcar Sandro Schärer. Na liniach pomagać mu będą Niemiec Stefan Lupp i Szwajcar Bekim Zogaj, natomiast sędzią technicznym będzie Ukrainiec Mykola Balakin. System VAR obsługiwać będą Francuzi Willy Delajod i Jérôme Brisard oraz Szwajcar Fedayi San.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Portugalii:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Gruzji:

• "Wydaje mi się, że graliśmy na tym samym poziomie co w meczu z Czechami, ale tym razem to my pierwsi zdobyliśmy bramkę. Turcja dobrze rozpoczęła spotkanie, ale my się postawiliśmy, a po golu przejęliśmy kontrolę. To nie był łatwy mecz, Turcy mają wyjątkowo utalentowanych zawodników, ale udało nam się ich powstrzymać. Zachowaliśmy koncentrację i bardzo cieszy mnie to czyste konto. Teraz będą mogli wystąpić inni zawodnicy, bo na to zasługują."

Powiedział selekcjoner Portugalii po ostatnim meczu.

• Na pierwszego gola na Euro 2024 nadal czeka Cristiano Ronaldo, który kilka dni temu w starciu z Turcją zaliczył asystę. Doświadczony napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale postąpił altruistycznie i podał na pustą bramkę do Bruno Fernandesa. Może uda się przełamać z Gruzją

• W grupie F Portugalia zapewniła sobie nie tylko awans, ale także pierwsze miejsce po zwycięstwach nad Czechami (2:1) i nad Turcją (3:0). Trener Roberto Martinez może więc potraktować ulgowo mecz w Gelsenkirchen z Gruzją, która mając w dorobku jeden punkt za remis z Czechami (1:1) musi walczyć w tym starciu o pełną pulę. Ciekawiej zapowiada się rywalizacja w Hamburgu, gdzie Czechy zmierzą się z Turcją. Turkom wystarczy remis, ponieważ mają na koncie trzy punkty za wygraną z Gruzją (3:1). Oba spotkania rozpoczną się o godz. 21:00

• Witamy serdecznie! Czas na ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Euro 2024. Na Veltins Arena w Gelsenkirchen debiutująca na wielkiej imprezie Gruzja zmierzy się ze zwycięzcą mistrzostw Europy sprzed ośmiu lat - Portugalią. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.