• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Zapowiada się fantastyczny ćwierćfinał Euro 2024. W piątek, 5 lipca Niemcy zmierzą się w Stuttgarcie z Hiszpanią.

• Koniec meczu! Hiszpania ćwierćfinalistą Euro 2024!

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 3 minuty.

• Dani Olmo znowu oddał strzał zza pola karnego, tym razem jednak wprost w bramkarza.

• Dośrodkowanie w pole karne Hiszpanii zupełnie bez zagrożenia.

• Dani Olmo dostał piłkę na linii pola karnego, świetnie minął rywala i precyzyjnym strzałem podwyższył na 4:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dani Olmo również ma swoją bramkę!!!

• Znów w polu karnym Lamine Yamal - spudłował.

• Natomiast Jesus Navas zmienił Daniego Carvajala.

• Mikel Merino pojawił się w miejsce Fabiana Ruiza

• Lamine Yamal przed kolejną szansą, ale z bliska uderzył wprost w bramkarza.

• Natomiast Nika Kwekweskiri zastąpił Giorgiego Gvelesianiego.

• Budu Ziwziwadze zmienił Georgesa Mikautadze

• Kolejna akcja Nico Williams, minął rywala i wyłożył piłkę do Daniego Olmo, ten jednak uderzył wprost w bramkarza.

• Nico Williams dostał podanie jeszcze z własnej połowy, ruszył na bramkę, cudownie minął rywala i potężnym uderzeniem wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nico Williams zdobywa przepiękną bramkę!!!

• Koronkowa akcja Hiszpanii, Lamine Yamal wpadł w pole karne i nabił rywala. Jednak młodziutki Hiszpan był chwilę wcześniej na pozycji spalonej.

• Zuriko Dawitaszwili ukarany żółtą kartką.

• Georges Mikautadze ruszył w pole karne Hiszpanii, oddał potężny, ale bardzo niecelny strzał.

• Natomiast Mikel Oyarzabal pojawił się w miejsce Alvaro Moraty.

• Alejando Grimaldo zmienił Marca Cucurellę

• Zakotłowało się w polu karnym Gruzji, ale żaden z Hiszpanów nie zdołał oddać strzału.

• Natomiast Giorgi Citaiszwili pojawił się w miejsce Luki Lochoszwiliego.

• Zuriko Dawitaszwili zmienił Giorgiego Czakwetarze

• Lamine Yamal stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale w znakomitej sytuacji - minimalnie się pomylił.

• Dani Olmo oddał strzał z linii pola karnego, który trafił wprost w rywala.

• Hiszpanie rozgrywają piłkę w środku pola. Nie chcą dać rywalom pomyśleć, że ci mogą coś w tym meczu jeszcze zrobić.

• Alvaro Morata oddał niecelny strzał.

• Dani Olmo zmienił Pedriego.

• Lamine Yamal perfekcyjnie zagrał na pole karne Gruzji, gdzie znalazł się Fabian Ruiz. Ten uderzył perfekcyjnie, chociaż bramkarz miał futbolówkę na rękach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fabian Ruiz daje prowadzenie Hiszpanii!!!

• Giorgi Mamardaszwili cudownie broni uderzenie Lamine Yamala!

• Chwicza Kwaracchelia oddał strzał z połowy boiska! Wysunięty Unai Simon nie zdążył wrócić do bramki, ale piłka o nieznaczną odległość minęła słupek!

• Georges Mikautadze dynamicznie ruszył z kontratakiem, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali.

• Fabian Ruiz uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Obie drużyny wracają na murawę stadionu w Kolonii. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Hiszpania remisuje z Gruzją 1:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy doliczone co najmniej 2 minuty.

• Alvaro Morata ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu.

• Wymuszona zmiana w reprezentacji Gruzji. Sandro Altunaszwili zastąpił Otara Kitajszwiliego.

• Koronkowa akcja Hiszpanii, rozklepali defensywę rywali i Rodri strzałem z linii pola karnego doprowadził do remisu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rodri wyrównuje!!!

• Daniel Carvajal ruszył skrzydłem, ale stracił równowagę i również piłkę.

• Marc Cucurella potężnie huknął z dystansu, ale świetnie interweniował Giorgi Mamardaszwili!

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska.

• Chwicza Kwaracchelia ruszył z kontratakiem, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Obraz gry nieco się uspokoił. Hiszpania ma piłkę w środku pola, ale nie ma pomysłu, jak zaskoczyć przeciwników.

• Pedri stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale fatalnie spudłował.

• Sfrustrowani Hiszpanie coraz częściej faulują Gruzinów.

• Luka Lochoszwili wywalczył faul w środku pola.

• Hiszpania rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie może się przebić przez gruzińską defensywę.

• Fabian Ruiz zdecydował się na zaskakujący strzał, ale Giorgi Mamardaszwili świetnie interweniował.

• Otar Kakabadze ruszył prawą stroną boiska, wstrzelił w pole karne, a tam niefortunnie interweniujący Robin Le Normand wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Coś nieprawdopodobne!!! Szoooooooook w Kolonii!! GRUZJA PROWADZI Z HISZPANIĄ!!!

• Kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę" Gruzji, Aymeric Laporte uderzył niecelnie.

• Akcja pozycyjna reprezentacji Hiszpanii zakończyła się strzałem Pedriego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Gruzji i Giorgi Mamardaszwili zalicza swoją pierwszą w tym meczu fantastyczną interwencję!

• Kolejna ofensywna akcja Hiszpanii, Gruzja wyszła obronną ręką.

• Gruzja próbuje się odgryzać, ale na razie widać zdecydowaną różnicę w wyszkoleniu technicznym obu reprezentacji.

• Daniel Carvajal popędził prawą stroną boiska, zagrał w pole karne, gdzie znalazł się Pedri. Ten jednak uderzył wprost w bramkarza.

• Hiszpanie intensywnie zaczęli mecz. Rozgrywają piłkę w środku pola.

• Pierwsze zagranie w gruzińskie pole karne, ale skutecznie defensorzy debiutanta.

• Zaczynamy mecz Hiszpania - Gruzja!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na Rhein Energie Stadion w Kolonii. Zaraz zaczynamy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Francuz François Letexier. Jego asystentami będą rodacy Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni, natomiast sędzią technicznym będzie Holender Serdar Gözübüyük. System VAR obsługiwać będą Francuzi Jérôme Brisard i Willy Delajod oraz Włochy Paolo Valeri.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Gruzji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Hiszpanii:

• Ostatnio obie reprezentacje dość często mierzą się w meczach o stawkę. Trafiły na siebie w kwalifikacjach do Mundialu w Katarze oraz do Euro 2024. Wszystkie 4 mecze wygrali Hiszpanie, a we wrześniu zeszłego roku rozbili na wyjeździe Gruzinów aż 7:1.

• Natomiast Gruzja sensacyjnie wyszła z grupy, w której była skazywana na pożarcie. W poprzednim spotkaniu Gruzini pokonali Portugalię i napędzeni sukcesem, będą chcieli pisać kolejne rozdziały tej niesamowitej historii.

• Hiszpanie byli jedyną reprezentacją w fazie grupowej, która zdobyła komplet punktów oraz jeszcze nie straciła bramki. La Furia Roja jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu, ale turniej w Niemczech już nie raz pokazał, że faworyci nie zawsze wygrywają.

• Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym meczu 1/8 finału Euro 2024 jeden z faworytów do wygrania turnieju - Hiszpania - zmierzy się z debiutantem na mistrzostwach Europy - Gruzją. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.