Niemcy

2

Węgry

0

• +3' Danny Makkelie patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Niemcy pokonują Węgry (2:0) po bramkach Jamala Musiali i - po zmianie stron - Ilkaya Guendoana.

• +3' Kevin Csoboth upomniany żółtą kartką za faul.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Płaskie zagranie z prawej strony do wbiegającego w pole karne Deniza Undava. Dobrze ustawiony był Willi Orbam.

• Zakotłowało się pod bramką Manuela Neuera. Nie utrzymał on piłki w rękach po starciu z Martinem Adamem, a strzał z bliska został zablokowany na linii bramkowej!

• Maximilian Mittelstaedt upomniany żółtą kartką za faul.

• Leroy Sane decyduje się na indywidualną akcję. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• ... a Daniel Gazdag wchodzi za Barnabasa Vargę.

• Kevin Csoboth wchodzi za Rolanda Sallaia...

• Troszkę przekombinowali tutaj gospodarze. Po miękkiej wrzutce Joshuy Kimmicha Niclas Fullkrug uderza obok bramki.

• DENIZ UNDAV! DENIZ UNDAV!

- niesie się z trybun. Ten zawodnik, podobnie jak Maximilian Mittelstaedt oraz Chris Fuehrich, grają na co dzień na tym obiekcie w barwach VfB Stuttgart.

• Deniz Undav zmienia Ilkaya Guendogana.

• Mocne dośrodkowanie Dominika Szoboszlaia na środek pola bramkowego. Manuel Neuer pomylił się w obliczeniach, ale skutecznie zaasekurował go Emre Can - wybija głową na rzut rożny, uprzedzając Martina Adama!

• Zablokowane dośrodkowanie Andrasa Schafera. Rzut rożny po bloku Jonathana Taha.

• Emre Can ruszył z kontrą środkiem. Rozciąga grę do lewej strony, skąd Chris Fuehrich "łamie" do środka. Strzał był daleki od ideału. I bramki.

• 54 000 widzów w Stuttgarcie.

• [GOL] 67' ILKAY GUENDOGAN (2:0)

• Leroy Sane uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramkę. Sporo brakowało mu do celu.

• ... a za Bendeguza Bolię melduje się Martin Adam.

• Zsolt Nagy zmienia Milosa Kerkeza...

• Leroy Sane uderza płasko zza linii 16 metra. Wyciągnięty jak struna Peter Gulacsi posyła piłkę za linię końcową!

• Peter Gulacsi zbija do boku piłkę po uderzeniu Joshuy Kimmicha.

• ... a Chris Fuehrich zastępuje Jamala Musialę.

• Emre Can zmienia Roberta Andricha...

• Dominik Szoboszlai odbiera piłkę Jamalowi Musiale ok. 25 metrów od własnej bramki. Sędzia dopatrzył się tutaj przewinienia pierwszego z wymienionych.

• JOSHUA KIMMICH CHCIAŁ PODWYŻSZYĆ PROWADZENIE!!!

Uderza mocno z prawej strony "szesnastki" w stronę dalszego rogu. Pomylił się nieznacznie!

• Ilkay Guendogan zagrywa na lewą stronę pola karnego, gdzie był Maximilian Mittelstaedt. Ten decyduje się na podanie zwrotne i niepilnowany Guendogan uderza płasko obok dalszego (prawego) słupka nie do obrony!

• GOL DLA NIEMIEC! STRZELCEM ILKAY GUENDOGAN

• Mocne zagranie po linii do Leroya Sane. Ten przeciągnął dośrodkowanie. Przejęli piłkę Maximilian Mittelstaedt, który został zablokowany.

• Adam Nagy schodzi, Laszlo Kleinheisler wchodzi.

• Milos Kerkez miał odrobinę miejsca na lewej stronie. Wrzuca na dalszy słupek, gdzie naciskany Maximilian Mittelstaedt wybija za linię końcową.

• Jamal Musiala próbował przedrzeć się lewą stroną w pole karne. "Dzióbnął" piłkę tak, że trafiła ona rywala w kolano i klatkę piersiową. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• TO POWINIEN BYĆ REMIS!!!

Składna akcja Węgrów zakończona dośrodkowaniem do Barnabasa Vargi, który z kilku metrów uderza nad bramką!

• Podbitą piłkę po uderzeniu z dystansu spokojnie broni Peter Gulacsi.

• ... a za Kaia Havertza melduje się Niclas Fullkrug.

• Leroy Sane zmienia Floriana Wirtza...

• Jonathan Tah bez kalkulacji wybija piłkę na aut, przerywając kontrę Dominika Szoboszlaia.

• Ilkay Guendogan wkręcił w ziemię Martona Dardaia na prawej stronie pola karnego. Wrzuca przed bramkę, skąd Peter Gulacsi odbija przed siebie. Poprawkę Toniego Kroosa spokojnie broni bramkarz.

• Atilla Fiola wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Kontra piłkarzy Marco Rossiego została przerwana przed "szesnastką" gospodarzy.

• Mocne zagranie na wolne pole do Kaia Havertza. Ten opanował piłkę przed linią końcową i chciał "nabić" Martona Dardaia. Pomysł dobry, wykonanie już nie. Grę z "piątki" wznawia Peter Gulacsi.

• Andras Schafer próbował przedrzeć się w pole karne. Nie dość, że nie poradził sobie z Robertem Andrichem, to jeszcze go faulował.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z lewego narożnika.

• Ciekawie zapowiadała sią akcja Madziarów. Dominik Szoboszlai rozciąga grę do lewej strony, gdzie pojawił się Milos Kerkez. Jego dośrodkowanie blokuje Joshua Kimmich. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie Kai Havertz nieprzepisowo odciągał Atillę Fiolę. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Antonio Rudiger. Willi Orban podbija ją tak, że wylatuje za linią końcową.

• Jamal Musiala urwał się z piłką prawą stroną. Podanie przed pole karne do Kaia Havertza "przecina" wracający Andras Schafer.

• Węgrzy zaczynają drugą odsłonę!

• Wracamy na MHPArena w Stuttgarcie, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Niemcy - Węgry. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (1:0) za sprawą trafienia Jamala Musiali.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Przerwa. Po bramce Jamala Musiali Niemcy prowadzą z Węgrami (1:0).

• Willi Orban odrobinę za wcześnie ruszył... Spalony po dośrodkowaniu Dominika Szoboszlaia

• +1' Rzut wolny dla Węgrów. Dominik Szoboszlai wrzuca w pole karne, gdzie strzał Williego Orbana głową zbija Manuel Neuer na głową Rolanda Sallaia, który z bliska kieruje do siatki! Radość Węgrów nie trwała długo - spalony!

• Danny Makkelie dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Jamal Musiala dostaje piłkę przed polem karnym. Decyduje się natychmiast na strzał, ale piłka po rykoszecie mija słupek o CENTYMETRY! Część kibiców widziała futbolówkę w siatce!

• Z kontrą środkiem chciał ruszyć Adam Nagy. Toni Kroos zbiegł do niego, blokując dostęp do piłki. Spokojnie wycofał do obrony, za co zebrał gromkie brawa.

• Florian Wirtz zdecydował się na strzał z dystansu, mimo że w polu karnym miał kilku kolegów czekających na wrzutkę. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką

• Niezłe dośrodkowanie Toniego Kroosa na 6. metr. Barnabas Varga główkuje... za siebie, nieznacznie obok dalszego (prawego) słupka!

• Aktywny w ostatnich minutach jest Maximilian Mittelstaedt. Sprytnie "nabił" Bendeguza Bolię, zyskując rzut rożny.

• Do odbitej piłki dopada Joshua Kimmich. Biegnie z nią do linii końcowej, po czym miękko wrzuca na dalszy słupek. Nie było tam adresata, ale wysoki pressing Jamala Musiali opłacił się. Ograł dwóch rywali, ale jeszcze faulował Williego Orbana.

• Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie Węgrzy. Po nim jeszcze jeden - Atilla Fiola wybija za linię końcową.

• Goście wybijają za linię końcową po dośrodkwoaniu Maximiliana Mittelstaedta.

• [GOL] 22' JAMAL MUSIALA (1:0)

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Dominik Szoboszlai dostaje piłkę na 20. metrze. Podbił ją prawą nogą, uderzył lewą, ale zablokował go Jonathan Tah. Rzut rożny.

• Antonio Rudiger upomniany żóltą kartką. Wbiegł na boisko bez pozwolenia arbitra.

• Manuel Neuer ratuje Niemców przed utratą gola Manuel Neuer

• KAPITALNA PARADA MANUELA NEUERA!!!

Doświadczony bramkarz wyciągnął się jak struna, by zbić piłkę po mocnym uderzeniu Dominika Szoboszlaia z rzutu wolnego!

• Rzut wolny dla Węgrów blisko lewego narożnika pola karnego. Dominik Szoboszlai ustawia piłkę...

• Danny Makkelie czekał jeszcze na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie wskazuje na śodek boiska!

• Barnabas Varga upomniany żółtą kartką .

• Kolejny błąd Węgrów w defensywie Gol Jamala Musiali mimo interwencji Atilli Fioli

• Kompilacja błędów Węgrów w defensywie!

Podanie w pole karne do Ilkaya Guendogana, który ustał starcie bark w bark z Willim Orbanem. Ten padł na murawę, przykrywając na chwilę piłkę... brzuchem. Dopadł do niej Guendogan przed Peterem Gulacsim, podaje do Jamala Musiali, a ten kieruje futbolówkę do siatki po obcierce od Atilli Fioli i poprzeczce!

• NIEMCY PROWADZĄ! STRZELCEM JAMAL MUSIALA!!!

• ]WIDEO] 12. MINUTA. BENDEGUZ BOLIA RATUJE WĘGRÓW PRZED UTRATĄ GOLA

• Kai Havertz wypatrzył w polu karnym Ilkaya Guendogana. Zagrał jednak odrobinę za mocno.

• Toni Kroos wrzuca na bliższy słupek. Węgrzy wybijają tak, że Roland Sallai ruszył prawą stroną z kontrą. Wyhamował za linią środkową, początkując w ten sposób atak pozycyjny.

• Jamal Musiala szukał miejsca na lewej stronie do dośrodkowania. Zablokował go w porę Atilla Fiola; rzut rożny.

• W odpowiedzi ciekawie zapowiadała się akcja zawodników Marco Rossiego. Po płaskim podaniu na 20. metr uderzenie Rolanda Sallaia (bez przyjęcia) zostało zablokowane.

• Dzisiaj tak na MHPArena w Stuttgarcie

• NIE MA GOLA DLA NIEMCÓW!!!

Toni Kroos posyła "ciętą różę" w okolice prawego narożnika pola bramkowego do nadbiegającego Roberta Andricha! Ten uderza z powietrza, ale Bendeguz Bolia wybija na korner Z LINII BRAMKOWEJ!

• Mocne zagranie do Kaia Havertza, który przed polem bramkowym "przestawił" Williego Orbana! Jego strzał z 5 metrów intuicyjnie odbija Peter Gulacsi! Atilla Fiola posyła piłkę za linię końcową!

• Barnabas Varga ruszył odważnie na trzech rywali. Za mocno wypuścił sobie futbolówkę, którą stracił przed linią 16. metra.

• Toni Kroos wrzuca w pole karne do wbiegającego Ilkaya Guendogana. Ten nie wyskoczył wystarczająco wysoko, by sięgnąć piłkę głową.

• Niemcy wybijają na uwolnienie. Piłka wraca jednak jak bumerang przed bramkę Manuela Neuera. Ten nieatakowany spokojnie ją łapie.

• Seria dośrodkowań Dominika Szoboszlaia z lewej strony. Przy drugiej próbie do piłki dopadł Bendeguz Bolia, którego uderzenie blokuje Maximilian Mittelstaedt. Rzut rożny.

• Mocne zagranie po linii do Kaia Havertza. Ten łamie akcję - z ok. prawego narożnika "szesnastki" - do środka, po czym uderza płasko w środek bramki. Peter Gulacsi spokojnie łapie piłkę.

• Andras Schäfer w roli lewoskrzydłowego podaje płasko w pole karne gospodarzy. Antonio Rudiger wybija.

• Antonio Rudiger podaje przed linię 16. metra do Kaia Havertza. Ten zdołał opanować piłkę, ale nie zdążył uderzyć w stronę bramki. W porę został powstrzymany.

• TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA "MADZIARÓW"!!!

Zawodnicy Juliana Nagelsmanna stracili piłkę blisko swojego pola karnego! Niebezpieczeństwo oddalił Manuel Neuer, interweniując nogami!

• Danny Makkelie gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają reprezentanci Niemiec!

• Kapitanami są Ilkay Guendogan i Dominik Szoboszlai. Niemcy - Węgry

• ... a teraz Niemiec.

• Czas na hymny. obu państw. Najpierw Węgier...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Arbitrem głównym meczu Niemcy - Węgry będzie Holender Danny Makkelie. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Hessel Steegstra i Jan de Vries, natomiast sędzią technicznym będzie Serdar Gözübüyük. System VAR obsługiwać będą Rob Dieperink, Pol van Boekel oraz Anglik Stuart Attwell.

• Skład reprezentacji Węgier

• Naprzeciw gospodarza staną Węgry, którzy punktów na tym turnieju jeszcze nie zdobyli. Porażka ze Szwajcarią z pewnością chluby nie przynosi, a teraz o choćby punkt będzie niezwykle trudno. Być może Węgrzy wszystkie siły rzucą dopiero na ostatni mecz grupowy przeciwko Szkocji, ale z pewnością nie odpuszczą prestiżowego starcia z Niemcami.

• Skład reprezentacji Niemiec

• Reprezentacja Niemiec Euro 2024 rozpoczęła jak ze snów. Na Alianz Arena w Monachium rozbiła Szkocję aż 5:1, zapisując się na kartach mistrzostw Europy. Niemcy osiągnęli najwyższe zwycięstwo w historii meczów otwarcia turniejów. Teraz podopieczni Juliana Nagelsmanna mają ochotę ściągnąć kolejny skalp i przypieczętować awans do 1/8 finału.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W środę kontynuujemy zmagania w drugiej serii fazy grupowej EURO 2024. Już za 25 minut na MHPArena w Stuttgarcie gospodarze turnieju zmierzą się z Węgrami. Po efektownej wygranej ze Szkocją (5:1) drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna chce kolejny raz pokazać "moc". Zwłaszcza przed swoimi kibicami.

Z kolei "Madziarze" muszą dzisiaj zapunktować, jeżeli chcą mieć szanse na grę w fazie pucharowej. W sobotę uleli Szwajcarii 1:3; dzisiaj więc chcą zmazać plamę.

Mecz Niemcy - Węgry poprowadzi Holender Danny Makkelie...