Rumunia

0

Holandia

3

• +3' Koniec meczu! Holandia melduje się w ćwierćfinale EURO 2024. Na Allianx Arena "Oranje" pokonali Rumunię po bramkach Cody'ego Gakpo i (dwukrotnie) rezerwowego Donyella Malena.

• +3' I mamy pierwszy dublet na tym turnieju!!!

Po złym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Xavi Simons uruchomił na lewej stronie Donyella Malena. Ten przebiegł przez blisko połowę boiska, "złamał" akcję do środka i z pola karnego uderza nie do obrony tuż przy lewym słupku!

• +3' GOL DLA HOLANDII! DONYELL MALEN!!!

• +2' Valentin Mihaila wywalczył rzut rożny. Ustawia piłkę w narożniku i wrzuca na dalszy słupek. Sędzia nakazuje powtórkę, bo doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn.

• +2' Daley Blind zmienia Menphisa Depaya,

• +1' Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne. Bart Verbruggen spokojnie łapie piłkę.

• Na murawę wbiegł młody kibic, a Felix Zwayer dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

• Micky van den Ven ruszył odważnie lewą stroną. Zagrywa płasko w pole karne, gdzie centymetrów zabrakło Woutowi Weghorstowi, by z czuba skierować do siatki.

• Dariusz Olaru zmienia Nicolae Stanciu.

• Wout Weghort zmienia Cody'ego Gakpo.

• Tym razem nie ma wątpliwości! Gol strzelony prawidłowo!!!

Do asysty Cody Gakpo dokłada asystę, podając do Donyella Malena. Ten uderzeniem z bliska wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA HOLANDII! STRZELCEM DONYELL MALEN!!!

• Duża kontrowersja

• Rumunia wyszła z kontrą, którą przerywa Felix Zwayer! Jego zdaniem Denis Alibec zbyt wysoko podniósł nogę, choć była ona daleko od głowy rywala!

Zdenerwowany Nicolae Stanciu ruszył z pretensjami do arbitra... i dostał żółtą kartką

• Kolejna zepsuta kontra piłkarzy Ronalda Malena. Jego strzał po rykoszecie przelatuje tuż nad poprzeczką.

• Xavi Simons mógł strzelić niecodzienną bramkę. Został nastrzelony tak, że piłka mija bramkę w nieznacznej odległości!

• Denzel Dumfries upomniany żółtą kartką. Długo zwlekał ze wznowieniem gry z autu.

• [SPALONY] 63' CODY GAKPO

• Micky van den Ven pudłuje w kapitalnej sytuacji! To MUSIAŁ BYĆ gol dla Holandii!

• ... ,a za Mariusa Marina melduje się Alexandru Cicaldau.

• ... za Denisa Dragusa melduje się Valentin Mihaila...

• Denis Alibec zmienia Ianisa Hagiego...

• ... a za Jerdy'ego Schoutena pojawia się Joey Veerman.

• Micky van de Ven zmienia Nathana Ake'a...

• Strzał Menphisa Depaya mija bramkę Rumunów w nieznacznej odległości!

• Marius Marin upomniany żółtą kartką za faul. Rzut wolny dla Holandii z ok. 23 metrów.

• CENTYMETRY... Spalony Cody'ego Gakpo

• GOL NIEUZNANY! CODY GAKPO BYŁ NA SPALONYM!

• ALE MOMENT! TRWA ANALIZA VAR Z POWODU EWENTUALNEGO SPALONEGO!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i "poprawce" z prawej strony zakotłowało się przed rumuńską bramką. ,Piłkę opanował Cody Gakpo, który z bliska skierował do siatki!

• FLORIN NITA!!! FENOMENALNA PARADA BRAMKARZA!!!

Cody Gakpo urwał się środkiem, zostawiając w blokach kilku rywali. Uderza prostym podbiciem w stronę bramki zza linii 16. metra, ale wyciągnięty jak struna Florin Nita paruje na rzut rożny!

• Virgil van Dijk zdecydowanym wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

• Po krótkim rozegraniu Ianis Hagi wrzuca na bliższy słupek. Denzel Dumfries na wślizgu wybija na rzut rożny.

• W odpowiedzi strzał Denisa Dragusa z linii 16. metra blokuje Nathan Ake. Po chwili wybija on za linię końcową.

• Do dośrodkowania z prawego narożnika najwyżej wyskoczył Virgil van Dijk! Ten uderza głową tak, że piłka po koźle odbija się od słupka i opuszcza boisko! "Oranje" byli blisko podwyższenia prowadzenia!

• Donyel Malen przyjęciem piłki dał sobie okazję do rajdu prawą stroną! Holendrzy wyszli trzech na dwóch, ale płaskie wstrzelenie w pole karne pada łupem Bogdana Racovitana. Ten wybija na rzut rożny.

• Tijjani Reijnders przedarł się środkiem, mijając 2-3 rywali jak slalomowe tyczki. Uderza płasko zza linii 16. metra wyraźnie obok bramki.

• Cody Gakpo domaga się rzutu karnego po tym, jak został popchnięty przez rywala. Sędzia Felix Zwayer nakazuje grać dalej.

• Zakotłowało się przed bramką Rumunów! Zabrakło niewiele, by po uderzeniu Menphisa Depaya piłka znalazła drogę do siatki!

• Zablokowany strzał Tijjania Reijndersa.

• Dośrodkowanie Nicolae Stanciu z rzutu wolnego nie trafiło do adresata. Bart Verbruggen spokojnie łapie piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Donyel Malen zmienia Stevena Bergwijna.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Rumunia przegrywa z Holandią po bramce Cody'ego Gakpo.

• +3' Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie Holendrzy. Przy drugim - na dalszy słupek - Stefan de Vrij uprzedził rywala.

• +3' Ianis Hagi podaje mocno (płasko) w pole karne do Denisa Dragusa. Virgil van Dijk wybija na korner.

• +1' Denis Dragus zwlekał ze strzałem z lewej strony pola karnego. Zbiegł więc z piłką do środka, po czym uderzył w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Bart Verbruggen.

To pierwszy celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu.

• Felix Zwayer dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Xavi Simons uderza z pola karnego obok bramki! To powinien być gol dla Holandii!

• Andrei Burca blokuje dośrodkowanie Denzela Dumfriesa. Rzut rożny dla "Oranje" numer... 10.

• Menphis Depay będzie miał co ćwiczyć na treningach - dośrodkowania z rzutów rożnych. Do tej pory - pisząc eufemistycznie - nie wychodzą mu.

• Xavi Simons przedarł się lewą stroną w pole bramkowe Rumunów. Wrzuca "krzyżakiem" na bliższy słupek, skąd jego koledzy wybijają na rzut rożny.

• Bogdan Racovitan zmienia Vasile Mogosa.

• Nathan Ake posyła górne podanie w pole karne do Menphisa Depaya. Odskoczyła mu piłka przy przyjęciu, z czego skorzystali Radu Dragusin i Andrei Ratiu.

• Bogdan Racovitan, piłkarz Rakowa Częstochowa, szykuje się do wejścia na murawę! Vasile Mogos nie jest w stanie grać dalej.

• Cody Gakpo łamie akcję na lewej stronie, przekładając piłkę do prawej nogi. Wrzuca na 7. metr do Stevena Bergwijna, ale dobrze ustawiony był Andrei Burca.

• Przerwa w grze. Rumuński sztab medyczny zajmuje się Vasilem Mogosem.

• RADU DRAGUSIN RATUJE RUMUNIĘ!!!

Sporo ryzykował, robiąc wślizg na 6. metrze. Mógł skierować piłkę do własnej siatki, ale wybił na rzut rożny, uprzedzając rywala, który miałby przez sobą pustą bramkę!

• Denzel Dumfries w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko przed bramkę. Nicolae Stanciu wybija na rzut rożny.

• Denis Dragus cofnął się na pozycję lewego pomocnika, by pomóc koledze. Sęk w tym, że faulował rywala. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie dociera przed bramką Florina Nity.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod rumuńską bramką

• A teraz Radu Dragusin kapitalnym wślizgiem wybija piłkę za linię boczna, przerywając rajd Menphisa Depaya.

• NIE MA GOLA DLA HOLANDII!!!

Mepnhis Depay posyła piłkę z lewego narożnika na dalszy słupek, gdzie do uderzenia głową złożył się Stevan de Vrij! Ten uderza "tylko" w boczną siatkę!

• [GOL] 20' CODY GAKPO (0:1)

• A teraz Nicolae Stanciu zagrywa płasko w pole karne Holendrów do wbiegającego Dennisa Mana. Ten uderza obok bramki.

• Menphis Depay dostaje piłkę w środku pola. Od razu chciał podać do Cody'ego Gakpo, ale dobrze ustawiony był Radu Dragusin.

• Piłkarze Ronalda Koemana idą za ciosem. Tym razem prawą stroną przedarł się Denzel Dumfries, który wrzuca na dalszy słupek. Radu Dragusin wybija na rzut rożny.

• Szał radości holenderskich kibiców!!!

Cody Gakpo zbiega z piłką z lewej strony w pole karne, po czym uderza w stronę bliższego słupka! Futbolówka po rękach Florina Nity wpada do siatki!

• HOLANDIA PROWADZI! GOL CODY'EGO GAKPO!!!

• I jeszcze jeden korner dla Holandii po interwencji Radu Dragusina. Dośrodkowanie Menphisa Depaya z lewego narożnika było jednak dalekie od ideału. I adresata.

• Tym razem Florin Nita łapie piłkę przed bramką Dalekim wykopem chciał uruchomić Denisa Dragusa, ale dobrze ustawił się Tijani Reinjders.

• Po wrzutce z prawego narożnika Stefan de Vrij uderza głową obok bramki. Po drodze był rykoszet.

• W odpowiedzi nieudana akcja Cody'ego Gakpo. Florin Nita ustawia piłkę na piątym metrze.

• DENNIS MAN!!!

Wrócił na swoją nominalną pozycję i zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Barta Verbruggena! Zbiegł z piłką do środka wzdłuż linii 16. metra, po czym uderza MINIMALNIE nad poprzeczką!

• Dennis Man przeniósł się na lewą stronę. Próbował przedrzeć się wzdłuż linii bocznej w okolice pola karnego Holendrów, ale piłka mu uciekła.

• Menphis Depay uderza z pola karnego wprost w wychodzącego z bramki Florina Nitę! Jeszcze był na spalonym.

• Wysoki pressing Rumunów opłacił się. Nerwowo w defensywie grali piłkarze "Oranje" i Bart Verbruggen musiał wyjaśniać sytuację wybiciem na aut.

• Ianis Hagi może grać dalej z opaską na głowie. Podanie w "szesnastkę" do Denisa Dragusa został w porę przecięte.

• Florin Nita spokojnie broni strzał Xaviego Simonsa z dystansu.

• Menphis Depay uruchomił prostopadłym podaniem na prawej stronie Stevena Bergwijna. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Ianis Hagi

• Przerwa w grze. Ianis Hagi nie jest w stanie grać. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Od razu mocne zagranie w okolice pola karnego do Menphisa Depaya. Ten nie tylko przegrał pojedynek z rywalem, lecz także faulował.

• Na gwizdek Felixa Zwayera spotkanie ze środka zaczynają Holendrzy!

• Kapitanami są Nicolae Stanciu oraz Virgil van Dijk. Losowanie stron

• ... a teraz Holandii.

• Obie drużyny są już na murawie! Pora na hymny obu państw: najpierw Holandii...

• Holandia w grupie D nie wyglądała w trzech meczach jakoś szczególnie dobrze. Zanotowała jedynie wymęczone zwycięstwo z reprezentacją Polski (2:1) po golach Cody'ego Gakpo oraz Wouta Weghorsta. Od 16. minuty przegrywali po trafieniu napastnika Adama Buksy, który zastępował Roberta Lewandowskiego. W kolejnym meczu udało się im wywalczyć punkt z wicemistrzami świata, Francuzami (0:0), a na sam koniec fazy grupowej przegrali z Austrią po szalonym meczu (2:3).

• Skład reprezentacji Holandii

• Wygrana z Ukrainą w dobrym stylu tylko rozbudziła wyobrażenia kibiców. Lekko ostudziła je późniejsza porażka z Belgią (0:2) oraz remis ze Słowacją (1:1). Teraz w fazie pucharowej miejsca na błąd już nie ma. Przegrywasz = odpadasz i wracasz do domu. Wiedzą o tym doskonale rumuńscy piłkarze, którzy będą chcieli postawić się wyżej notowanym rywalom.

• Skład reprezentacji Rumunii

• Kończymy 1/8 finału Euro 2024. Rumunia - Holandia to ostatki tej rundy we wtorek. Reprezentacja prowadzona przez Edwarda Iordanescu będzie chciała bez wątpienia sprawić niespodziankę. Początek Rumunii na niemieckich mistrzostwach Europy był naprawdę obiecujący.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Poznaliśmy już prawie wszystkie pary ćwierćfinału EURO 2024, Dojdzie do ciekawych starć - między innymi Hiszpania zagra z gospodarzami turnieju, a Francja zmierzy się z Portugalią. Dzisiaj poznamy ostatnią parę. Już za 25 minut Rumunia zmierzy się z Holandią