Rumunia

3

Ukraina

0

• +4' Koniec meczu! Rumunia pokonuje Ukrainę (3:0) w spotkaniu 1. kolejki grupy E. Bramki strzelili Nicolae Stanciu, Razyan Marin oraz Denis Dragus.

• +3' Rumuni niemal całym zespołem stoją przed linią 16. metra. Z tego powodu Mychajło Mudryk uderza z dystansu, ale Florin Nita z trudem odbija do boku.

• +2' ROMAN JAREMCZUK!!!

Dostał piłkę w polu karnym i decyduje się na techniczne uderzenie! Przelobował Florina Nitę, ale obija poprzeczkę!

• Glenn Nyberg dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• TO MÓGŁ BYĆ SAMOBÓJ!!!

Mocno bita piłka na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył jeden z rumuńskich obrońców. Po jego główce piłka o CENTYMETRY mija dalszy słupek!

• Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony .Valentin Mihaila na wszelki wypadek wybija na rzut rożny.

• I mamy kolejny "Ekstraklasowy" akcent - obrońca Rakowa Częstochowa Bogdan Racovitan zmienia Nicolae Stanciu. Może wpisze się na listę strzelców jak wczoraj Erik Janża w meczu Słowenia - Dania (1:1)?

• Rumuńscy kibice zaczynają świętowanie! Fani Rumuni

• Mychajło Mudryk dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Uderza nad spojeniem!

• Rusłan Malinowskyj zmienia Heorhija Sudakowa.

• Artem Dowbyk na spalonym.

• Po miękkim dośrodkowaniu z rzutu wolnego anemiczny strzał głową Romana Jaremczuka nie sprawił problemu rumuńskiemu bramkarzowi.

• Razyan Marin upomniany żółtą kartką za faul.

• Florentin Nita wreszcie zmuszony do parady! Wyciągnął się jak struna do atomowego uderzenia Heorhija Sudakowa!

• .. a za Denisa Dragusa melduje się George Puscas.

• Adrian Rus zmienia Mariusa Marina...

• [GOL] 57' DENIS DRAGUS (3:0)

• Oleksandr Tymczyk zmienia Juchyma Konoplę.

• Andrij Jarmołenko w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole bramkowe do Artema Dowbyka. Uprzedza go Radu Dragusin wybiciem na rzut rożny.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Florina Nity.

• Heorhij Sudakowa uderza. Piłka trafia w głowę stojącego w murze Radu Dragusina i przelatuje wysoko nad bramką.

• Rzut wolny dla Ukrainy. Do bramki ok. 23 metrów.

• Nicolae Stanciu uderza z rzutu wolnego (z lewej strony) w stronę bliższego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Juchym Konopla upomniany żółtą kartką za faul.

• Andrij Jarmołenko uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką.

• Kolejne nieudane zagranie Mychajło Mudryka. Akcja Ukrainy spaliła na panewce.

• ... a za Wiktora Cyhankowa wchodzi Andrij Jarmołenko.

• ... Wołodymyr Brażko wchodzi za Tarasa Stepanenkę...

• Zmiany również w reprezentacji Ukrainy: Roman Jaremczuk wchodzi za Mykolę Szaparenkę...

• .. a za Florinela Comana melduje się Valentin Mihaila.

• Zmiany: Ianis Hagi wchodzi za Dennisa Mana...

• Denis Dragus ucierpiał w starciu. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Jeszcze czekaliśmy na analizę z wozu VAR, czy nie było pozycji spalonej. Ostatecznie Glenn Nyberg wskazuje na środek boiska!

• Formalność Denis Dragus

• Szok i niedowierzanie w sektorach zajmowanych przez ukraińskich kibiców. W 4 minuty Rumunia strzela dwie bramki, które przybliżają do cennego zwycięstwa w grupie E, gdize są jeszcze Belgia i Słowacja (grają dzisiaj o 18).

Po szybkim wznowieniu gry z rzutu rożny Dennis Man podaje płasko na 5. metr do niepilnowanego Denisa Dragusa, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA RUMUNI! DENIS DRAGUS!!!

• Rumuni idą za ciosem. Po uderzeniu Nicolae Stanciu rykoszet i rzut rożny.

• Dwa strzały z dystansu = dwa gole Razyan MarinRazyan Marin

• Zabójcza kontra Rumunów przynosi podwyższenie prowadzenia!!!

Piłkarze Edward Iordanescu ruszyli prawą stroną i w jej finalnej fazie Dennis Man "łamie" akcję z prawego skrzydła do środka. Stracił ją na rzecz rywala, ale dopada do niej Razyan Marin! Ten mocnym uderzeniem pokonuje Andrija Łunina!

• GOL DLA RUMUNI! STRZELCEM RAZYAN MARIN!!!

• Heorhij Sudakow przejmuje piłkę w środku pola i ruszył co sił w stronę pola karnego Rumunów. Przegapił moment podania do Artema Dowbyka oraz uderzenia z dystansu. Zwlekał i zyskał "tylko" stały fragment gry.

• Dennis Man zagrywa płasko z prawej strony na bliższy słupek. Mykola Matwijenko wybija za linię boczną.

• Heorhij Sudakow decyduje się na uderzenie z dystansu. Posłał piłkę wysoko nad bramką

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Serhija Rebrowa zaatakowali lewą stroną Mychajło Mudryk przedarł się i wrzuca w pole karne, ale ponownie poza zasięgiem Artema Dowbyka.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie z prawej strony do Artema Dowbyka. Ten nie miał szans, by opanować piłkę kilkanaście metrów od bramki.

• Mocny początek gospodarzy. Florinel Coman dostaje piłkę w ok. lewego narożnika pola karnego. Uderza obok dalszego słupka.

• Rumunia zaczyna drugą połowę!

• Wracamy na Allianz Arena w Monachium, gdzie kończy się przerwa w meczu grupy E między Rumunią a Ukrainą. Gospodarze prowadzą po przepięknym uderzeniu Nicolae Stanciu. Ukraińcy mimo przewagi nie są w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Florina Nity.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowie. Rumunia prowadzi z Ukrainą (1:0) po przepięknym trafieniu Nicolae Stanciu.

• +2' Mocne zagranie z pominięciem drugiej linii do Wiktora Cyhankowa. Ten nie opanował piłki w polu karnym.

• Glenn Nyberg dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Artem Dowbyk skutecznie wypchnięty poza pole karne. Florin Nita wznawia grę z "piątki".

• CENTYMETRY OD GOLA OLIMPIJSKIEGO! Nicolae Stanciu

• Nicolae Stanciu widział daleko wysuniętego Andrija Łunina i zdecydował się na BEZPOŚREDNIE UDERZENIE Z RZUTU ROŻNEGO! Piłka poleciała za kołnierz bramkarza, ale otarła się o POPRZECZKĘ!!!

• Dennis Man "łamie" akcję z prawego skrzydła do lewej nogi. Uderza w stronę dalszego rogu i piłka po lekkiej "obcierce" mija bramkę o CENTYMETRY!!!

• Artem Dowbyk "przestawił" przed polem karnym Andreia Burkę. Podaje do Wiktora Cyhankowa, którego uderzenie zostało zablokowane.

• [GOL] 29' NICOLAE STANCIU (1:0)

• Mychajło Mudryk wrzuca przed bramkę do wbiegającego Artema Dovbyka. Uprzedza go Radu Dragusin, który efektownie wybija na rzut rożny.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Andrija Łunina.

• Mocne, dochodzące dośrodkowanie Nicolae Stanciu. Ukraińcy nerwowo wybijają na rzut rożny.

• Gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli rzut wolny na lewej stronie.

• Andrij Łunin był bezradny Nicolae Stanciu

• Nieudane rozegranie od bramki kosztuję Ukrainę utratę gola! Naciskany Andrij Łunin podaje przed pole karne pod nogi Dennisa Mana, który wystawia futbolówkę Nicolae Stanciu. Ten huknął jak z armaty w lewy górny róg!!! Andrij Łunin nie sięgnął!

To trafienie to murowany kandydat do miana "bramki fazy grupowej". A może i całego turnieju!

• RUMUNIA PROWADZI! CO ZA GOL NICOLAE STANCIU!!!

• Piłkarze Serhija Rebrowa oddalają niebezpieczeństwo wybiciem na uwolnienie.

• W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Marius Marin. Zakiwał się przy trzech Ukraińcach, ale szczęśliwie wywalczył rzut rożny.

• Andrei Ratiu traci piłkę przy linii bocznej pola karnego na rzecz Mychajło Mudryka. W porę naprawił swój błąd, czysto powstrzymując przeciwnika.

• Niezłe dośrodkowanie Wiktora Cyhankowa nie dociera do adresata.

• I jeszcze jeden korner dla Ukrainy po interwencji Andreia Ratiu.

• Z dośrodkowaniem Wiktora Cyhankowa poradzili sobie Rumuni, ale piłka szybko trafia do Artema Dowbyka. Ten odwraca się z nią w stronę bramki, po czym uderza zza linii 16. metra nad poprzeczką.

• Juchym Konopla podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca mocno na 6. metr, skąd Andrei Burca wybija na rzut rożny.

• Optymistyczne zagranie do Dennisa Mana. Ten nie dysponuje odpowiednią szybkością, by opanować piłkę.

• Ukraińcy w ataku pozycyjnym ok. 25-30 od bramki drużyny prowadzonej przez Edwarda Iordanescu. Nie mogą znaleźć luki, by podejść jeszcze wyżej.

• Nicolae Stanciu dostaje piłkę ok. 18 metrów od ukraińskiej bramki. Od razu doskoczyło do niego dwóch rywali, którzy nie mieli problemu z odebraniem piłki.

• Razyan Marin powstrzymany czysto i Ukraina, noszona żywiołowym dopingiem, ruszyła z kontrą. Wiktor Cyhankow urwał się prawą flanką, ale nie zdołał dokładnie zagrać przed bramkę Florina Nity.

• Ukraina

• Arten Dowbyk ruszył niczym taran środkiem w pole karne Rumunów. Osaczony przez dwóch rywali stracił równowagę i pada w "szesnastce"; nie ma mowy o rzucie karnym.

• Heorhij Sudakow zameldował się na pozycji lewoskrzydłowego. Andrei Ratiu nie dał się ograć.

• Dalekie zagarnie do Artema Dowbyka, który utrzymał się przy piłce. w ok. prawego narożnika pola karnego. Wycofał do Mykoly Szaparenki, a ten zmienia stronę.

• Niepilnowany na ok. 25. metrze Florinel Coman przejmuje piłkę. Uderza w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Andrij Łunin.

• Po chwili Artem Dowbyk wykłada piłkę na 18. metrze koledze. Jego strzał został zablokowany.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Rumunów. Radu Dragusin przechwycił piłkę.

• Razyan Marin staranował Heorhija Sudakowa w środku pola. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Lekko chaotyczna gra obu drużyn w środku pola. Nie są w stanie wymienić kilku podań.

• A teraz Nicolae Stanciu zagrywa górą w pole karne do Denisa Dragusa. Ten był skutecznie blokowany przez dwóch rywali.

• Mocne zagranie na wolne pole do Artema Dovbyka. Ten nie "skleił" odpowiednio piłki, którą łapie Florin Nita.

• Piłkarze Serhija Rebrowa wyszli spod pressingu i ruszyli z kontrą lewą stroną. Mychajło Mydryk zwlekał ze strzał, biegnąć z piłką wzdłuż linii 16. metra. Podaje w "szesnastkę"... do nikogo.

• Glenn Nyberg gwiżdże i spotkanie ze środka rozpoczęte przez Ukrainę!

• Kapitanami są Nicolae Stanciu oraz Taras Stepanenko. Rumunia - Ukraina

• ... a teraz Rumuni.

• Czas na hymny obu państw. Najpierw Ukrainy...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie na Allianz Arenie w Monachium poprowadzi szwedzki arbiter Glenn Nyberg. Jego asystentami są rodacy - Mahlood Beigi oraz Andreas Söderkvist. Sędzią technicznym jest za to Norweg - Espen Eskås.

• Skład reprezentacji Ukrainy

• Z kolei Ukraina musiała walczyć, tak jak zresztą Polska, w barażach. W marcu ograła Bośnię i Hercegowinę oraz Islandię. Jej formę tuż przed mistrzostwami sprawdziła natomiast nasza drużyna. W Warszawie wygraliśmy 3:1.

• Skład reprezentacji Rumuni

• Rumunia była rewelacją eliminacji Euro 2024. Awansowała bezpośrednio z pierwszego miejsca, chociaż w grupie rywalizowała ze Szwajcarią. Nie przegrała ani jednego meczu.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W "grany poniedziałek" czekają nas trzy spotkania. Jako pierwsi - na murawę Allianz Arena w Monachim - wybiegną reprezentacje E rywalizujące w grupie E. Na "papierze" ten mecz wygląda na wyrównany. A jak będzie w rzeczywistości?

Mecz Rumunia - Ukraina poprowadzi Glenn Nyberg...