• Koniec meczu! Słowacja remisuje z Rumunią i oba zespoły zagrają w 1/8 finału!

• Ondrej Duda ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry doliczono co najmniej 3 minuty.

• George Puscas ukarany żółtą kartką.

• Adrian Rus zastąpił Razyana Marina.

• Na drugim stadionie wciąż także remis. Takie wyniki dają awans zarówno Rumunii, jak i Słowacji.

• David Duris zmienił Ivana Schranza.

• Denis Vavro uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Ulewa zelżała, jednak murawa nie jest w najlepszym stanie.

• Natomiast Tomas Suslov pojawił się w miejsce Lukasa Haraslina.

• Dwie roszady w szeregach Słowacji. Robert Bożenik zmienił Davida Streleca

• Prostopadłe zagranie w pole karne Słowacji, ale Martin Dubravka dopadł do piłki jako pierwszy.

• Natomiast George Puscas pojawił się w miejsce Denisa Dragusa.

• Dwie zmiany w szeregach Rumunii. Dennis Man zastąpił Ianisa Hagiego

• Lukas Haraslin stanął przed szansą na zdobycie bramki! Słowak uderzył minimalnie obok bramki!

• Peter Pekarik mocno uderzył zza pola karnego, ale teraz świetnie interweniował Florin Nita!

• Zaczęło mocno padać we Frankfurcie. To na pewno nie będzie pomagać piłkarzom obu reprezentacji.

• Razyan Marin potężnie huknął zza pola karnego, ale świetnie interweniował Martin Dobravka!

• Deian Sorescu to oczywiście były piłkarz Rakowa Częstochowa. Od tego roku jest zawodnikiem tureckiego Gaziantepsporu.

• Zmiana w szeregach Rumunii. Deian Sorescu zastąpił Florinela Comana.

• Szykuje się burza we Frankfurcie. Coraz ciemniejsze chmury nad Deutsche Bank Park.

• Rumunia stara się rozgrywać piłkę w środku pola. Chce ostudzić zapędy rywali.

• Lukas Haraslin wpadł w pole karne Rumunii, minął rywala, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Zakotłowało się w polu karnym Rumunii, ale Florin Nita skutecznie interweniował.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Słowacja - Rumunia!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wrócim do gry.

• W równolegle toczonym meczu Ukraina bezbramkowo remisuje z Belgią. Takie wyniki sprawiają, że na ten moment z grupy wychodzą Rumunia, Belgia i Słowacja.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy remis 1:1.

• Nicusor Bancu ukarany żółtą kartką.

• Andrei Burca z żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu doliczone co najmniej 3 minuty.

• Denis Dragus ze strzałem z linii pola karnego - jednak niecelnie.

• Przy takim wyniku Rumunia wraca na prowadzenie w grupie. Natomiast Słowacja jest na 3 miejscu, ale na razie z awansem do dalszej fazy turnieju.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Razyan Marin świetnym strzałem z jedenastu metrów daje wyrównanie!!!

• Zmiana decyzji przez sędziego! Rzut karny dla Rumunii!

• Arbitrzy sprawdzają potencjalny rzut karnym dla Rumunii! Przewinienie mogło mieć miejsce już w "szesnastce".

• Rzut wolny dla Rumunii tuż przed polem karnym Słowacji.

• Andrei Ratiu z celnym strzałem zza pola karnego, ale Martin Dubravka pewnie interweniował.

• Kolejne zagranie w pole karne Rumunii. Na razie mają ogromne problemy ze Słowakami.

• Taki wynik na ten moment daje Słowacji wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Natomiast Rumunia jest na w tej chwili ostatnia. W drugim meczu Ukraina bezbramkowo remisuje z Belgią.

• Wracamy do gry.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Znakomite dośrodkowanie ze skrzydła do Ondreja Dudy, a ten precyzyjnym uderzeniem głową otworzył wynik meczu we Frankfurcie!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrej Duda daje prowadzenie Słowacji!!!

• Świetne zagranie na pole karne Słowacji, ale udanie na przedpolu własnej bramki interweniował Martin Dubravka.

• Kolejne zagranie w pole karne Rumunii, ale ci zdołali oddalić zagrożenie.

• Obie reprezentacje na razie dobrze spisują się w defensywie. Nikt nie chce popełnić głupiego błędu.

• Kolejny atak Słowacji. Skutecznie interweniowała defensywa Rumunii.

• Świetna interwencja Martina Dubravki po indywidualnej akcji Andreia Ratiu! To mogła być pierwsza bramka tego spotkania!

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska. Rumuni wyszli obronną ręką.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Rumunii - skończyło się na rzucie rożnym.

• Dobrze mecz rozpoczęła Słowacja. To ona częściej utrzymuje się przy piłce.

• Pierwsze minuty meczu bardzo intensywne. Spotkanie dobrze się ogląda. Obie reprezentacje chcą grać w piłkę.

• Pierwsze zagranie w pole karne Rumunii, ale ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Zaczynamy mecz Słowacja - Rumunia!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu we Frankfurcie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Niemiec Daniel Siebert. Na liniach pomagać mu będą rodacy Jan Seidel i Rafael Foltyn, natomiast sędzią technicznym będzie Felix Zwayer. System VAR obsługiwać będą także Niemcy Bastian Dankert i Christian Dingert oraz Włoch Massimiliano Irrati.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Rumunii:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Słowacji:

• Ciężko wytypować faworyta tego meczu. Według bukmacherów minimalnie większe szanse na zwycięstwo ma Słowacja, ale tak naprawdę w tym meczu może wydarzyć się wszystko. Rumuni po świetnym meczu z Ukrainą, w kolejnym spotkaniu musiała uznać wyższość Belgii. Natomiast Słowacy po sensacyjnym pokonaniu Czerwonych Diabłów, ulegli odrodzonej reprezentacji Ukrainy.

• Ostatnie trzy bezpośrednie pojedynku obu reprezentacji to trzy remisy w meczach towarzyskich. Teraz taki rezultat satysfakcjonowałby jedynie Rumunię, która takim wynikiem zapewniłaby sobie udział w dalszej fazie turnieju. Porażka jednej lub drugiej drużyny może, ale nie musi wykluczyć ją z turnieju.

• Witamy serdecznie! Najciekawszej grupie na Euro 2024 czekają nas decydujące rozstrzygnięcia. W środowe popołudnie na Deutsche Bank Park we Frankfurcie Słowacja zagra z Rumunia, a na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.