2

Włochy

0

• KONIEC MECZU!!!!!

"Mamma mia, coś ty zrobiła?!" - zakończył spotkanie komentujący na antenie TVP Dariusz Szpakowski. Włochy odpadają z Euro 2024 i nie obronią pucharu. Szwajcaria drugi raz z rządu przechodzi 1/8 finału. Arrivederci!

• Aebischer schodzi, Steffen wchodzi

• Szwajcarskie sektory uradowane, włoskie powoli pustoszeją na Olimpiastadion w Belinie!

• Szymon Marciniak dokłada dwie minuty!

• Przeciągnięte dośrodkowanie. Cambiaso przesadził z mocą. Szwajcarzy od bramki

• Dośrodkowanie Włochów, Szwajcar zagrywał ręką w polu karnym. Gwizdek Marciniaka milczał. Błąd czy nie? Znowu nasz rodak lepiej widział sytuację?

• Fagioli opuszcza boisko. Frattesi na placu boju

• Zuber napędził kolejną akcję. Zmiennik najpierw dobrze odegrał do kolegi, a potem gdy piłka do niego wróciła miał okazję pokonać włoskiego bramkarza. Rezultat? Z ostrego kąta obok bramki Donnarummy!

• Dużo wolnej przestrzeni miał zmiennik - Duah. Ostatecznie napastnik nie zdołał wyprzedzić ostatniego obrońcy. Jakby sobie z nim poradził stanąłby w sytuacji sam na sam z Donnarummą!

• Freuler nad bramką Donnarummy. Mógł strzelić drugą bramkę w tym meczu

• No i na boisku zameldował się Duah!

• Zmiany w szeregach Szwajcarii: Ndoye zszedł z boiska

• Na boisku zameldował się również Andrea Cambiaso

• Cristante schodzi, Pellegrini wchodzi

• Doskonała szansa dla reprezentacji Włoch! Scamacca jednak tylko w słupek!!!!

• Z boiskiem pożegnał się również - Fabian Rieder!

• Strzelec gola, jakże pięknego - Ruben Vargas żegna się z boiskiem w Berlinie!

• Rajd Chiesy w polu karnym Szwajcarów. Przydał się taki impuls! Sommer na rzut rożny!

• Włosi szukają kontaktowego gola. Wrzutka w pole karne, Szwajcarzy wybijają

• Ndoye złożył się do przewrotki. Ostatecznie piłka przeszła nad nim i nie popisał się - śmiemy zaryzykować - golem turnieju!

• Barella schodzi, wchodzi Retegui

• Próba Włochów, tym razem niecelnie do Scamacci. Sommer złapał futbolówkę

• Fagioli spróbował wrzutki w pole karne. Szwajcarzy znowu wybijają

• Kolejna żółta kartka dla Włoch. Mancini ukarany po faulu na Riederze

• Kolejny atak Włochów zablokowany

• Freuler wbiegł w pole karne, podał w kierunku środka, lecz Włoch wybił piłkę!

• Donnarumma łapie piłkę po kiwce z lewej strony Szwajcara w polu karnym Włochów

• Tak padł drugi gol dla Szwajcarii. Trzeba przyznać, że siadło Vargasowi idealnie:

• Włochy spróbowały zaatakować. Aebischer wyratował sytuację, lecz blisko było trafienia samobójczego. Trafił na całe szczęście dla siebie w słupek!

• Fagioli sprytnym podaniem próbował zaskoczyć Szwajcarów. Ci dobrze blokują

• Ile Włochy oddały strzałów celnych w meczu 1/8 finału? ZERO!

• Embolo do Ndoye, lecz podanie napastnika przecięte. Włochy bezradnie się bronią!

• Próba dośrodkowania ze stałego fragmentu gry. Szwajcaria wybija piłkę

• Miało być odrabianie jednobramkowej straty, a obrońcy tytułu sami nawarzyli sobie piwa. Włochy przegrywają już 2:0 i ćwierćfinał się oddalił. I to bardzo. Włochy słabe jak nigdy dzisiaj ze Szwajcarią!

• SZOK SZOK SZOK!!!!!!! SZWAJCARIA 2:0!!!!!!!!!

Prosta strata. Szwajcarzy pograli na krótko w lewym narożniku, a potem Ruben Vargas przymierzył i finezyjnym uderzeniem pokonał Donnarummę!!!

• Włosi wznowili grę. Mają nadzieję na lepszą połowę!

• Trzeba reagować! Zmiana we włoskiej ekipie!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Szwajcaria dominuje, Szwajcaria wygrywa. Włochy nie mogą się otrząsnąć!

• Ndoye faulował teraz przy rzucie rożnym Donnarummę. Bramkarz powalony przez atakującego!

• Przebojowy Ndoye na skrzydle znowu dał o sobie znać. Wywalczył rzut rożny, po tym jak Włoch trącił mu piłkę

• Doliczono trzy minuty przez Marciniaka do pierwszej połowy!

• Rieder po strzale głową mógł zaskoczyć Donnarummę. Bramkarz PSG jak struna poradził sobie z tą piłką!

• Szymon Marciniak sięga po kolejną żółtą kartkę. Stephan El Shaarawy wyciął Szwajcara!

• W taki sposób Freuler umieścił piłkę w siatce:

• Włosi w szoku próbują jakoś odpowiedzieć. Szwajcaria jak monolit defensywny się teraz broni. Piłkarze Spalettiego wycofują piłke

• Świetnym dograniem popisał się Vargas w głąb pola karnego. Tam Freuler odnalazł się niepilnowany i pokonał mocnym uderzeniem Donnarummę przy bliższym słupku. Pierwszy gol pomocnika na Euro 2024 i to w jakim momencie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!

Szwajcaria strzela na 1:0 w 1/8 finału z Włochami!!!!!!!!!

• Ndoye niedokładnie do Aebischer. Ten wyratował sytuację. Szwajcaria przy piłce

• Mamy pierwszą kartkę. Barella ukarany żółtą kartką za faul na Szwajcarze!

• Szwajcarzy dominują pod względem posiadania piłki. Włosi na razie przyglądają się rywalom

• Rodriguez tak huknął, że aż... odleciał mu ochraniacz na nodze. Piłka poszła w trybuny

• Strata Włochów. Szwajcarzy w ataku pod polem karnym!

• Aebischer na skrzydło do Ndoye, który jednak niecelnie dośrodkował w pole karne. Donnarumma od piątki!

• Barella do Cristante, który nie doszedł do piłki. Sommer łapie futbolówkę

• Sytuacja dla Włoch. Przecięty strzał i Sommer uprzedzony przez obrońcę. Mamy kolejny rzut rożny!

• Ndoye z pierwszą poważną sytuacją. Wydawało się, że był spalony, ale asystent Marciniaka nie pośpieszył się chorągiewką i dał dograć okazję do końca. Donnarumma wyciągnął się jak struna i obronił jego próbę!

• Freuler osamotniony szukał dogrania do kolegów. Włosi przecięli zagranie

• Szwajcarzy pod polem karnym reprezentacji Włoch. Niecelne podania i od bramki Donnarumma

• A jednak nie! Dobre podanie do Barelli na nos, lecz ten niecelnie trafił w piłkę. A i tak był na spalonym... pomysł dobry, a wykonanie...

• Rzut wolny dla Włochów. 27 metrów do bramki Sommera. Zdecydują się chyba na bezpośrednie uderzenie

• Sprytna i szybka kontra Szwajcarii. Ndoye spróbował finezyjnego rozwiązania akcji. Donnarumma wyszedł do piłki i zakończył akcję

• Chiesa nie opanował piłki na skrzydle i wyszedł z nią znacznie za linię. Od bramki Sommer

• Fagioli na dalszy słupek, Szwajcarzy oddalają zagrożenie

• Cristante na skrzydle, Rodriguez był tam gdzie być powinien. Zablokował dośrodkowanie, mamy rzut rożny dla Włochów

• Włosi ponownie budują swoją akcję

• Chiesa ruszył z kontrą, ale Xhaka leży na murawie. Przerwana gra!

• Rzut wolny dla Szwajcarii. Dośrodkowanie wyłapane przez Donnarummę

• Dwóch Szwajcarów leży na boisko. Vargas i Aebischer faulowani. Marciniak musiał odgwizdać przewinienie! Na boisku pojawiły się służby medyczne...

• Kolejna szansa dla Szwajcarii. Ndoye z trudnej pozycji musnął piłkę, ale obok bramki Donnarummy

• Freuler zagrał długą piłkę na prawą stronę, Włosi przejmują piłkę

• Ale jeszcze wcześniej dolegliwości zgłosił Nicolo Barella. Pomocnik Interu zwija się z bólu

• Bryan Cristante sfaulował. Od wolnego Szwajcaria, ale najpierw przerwa na uzupełnienie płynów. Upał niebywały w Berlinie

• Szwajcarzy lewą stroną próbowali przedrzeć się przez zasieki defensywne Włochów. Nic z tych rzeczy. Przerzut na prawą!

• Długa piłka do El Shaarawy'ego. Tłoczno w polu karnym Szwajcarów. Sommer od bramki

• Szybkie rozegranie Szwajcarów. Piłka przeszła jednak wszystkich piłkarzy. Embolo powalony w polu karnym, ale zdaniem Marciniaka przepisowo!

• Szymon Marciniak przywołał do siebie kapitanów: Granita Xhakę ze Szwajcarii oraz Gianluigiego Donnarummę z Włoch

• Piłkarze już na boisku. Czekamy na hymny i losowanie stron!

• Za dziesięć minut rozpoczniemy widowisko!

• Sędzią meczu będzie polski, najlepszy arbiter Szymon Marciniak. Będzie to dla Polaka dopiero drugie spotkanie na Euro 2024 w Niemczech. Wcześniej prowadził mecz Belgia - Rumunia w fazie grupowej.

• - Kiedy mecze rozstrzygają się w ten sposób, wszystko staje się bardziej ekscytujące. Nikt już nie wierzył, ale piłkarze podjęli większe ryzyko i zachowali trzeźwość umysłu. Musimy im pogratulować reakcji. W pierwszej połowie graliśmy poniżej normy. Robiąc niewiele, niewiele osiągniemy. Mamy piłkarzy, których stać na więcej, ale popełniamy proste błędy. Musimy robić więcej - powiedział Luciano Spalletti, trener reprezentacji Włoch.

• Oto zestawienie Włochów na Szwajcarów!

• Włochy w ostatniej grupowej kolejce do samego końca musiały drżeć o wynik. Chorwacja po golu w 55. minucie Luki Modricia wygrywała i była o krok od awansu do fazy pucharowej. Plany pokrzyżowało cudowne uderzenie Mattii Zaccagniniego. Włoch oddał finezyjny strzał w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

• Oto wyjściowa jedenastka Szwajcarów na Włochów w 1/8 finału!

• Wcześniej Szwajcarzy pokonali reprezentację Węgier (3:1) oraz zremisowali ze Szkocją (1:1) po cudownym golu Xherdana Shaqiriego, który udowodnił po raz kolejny, że brzydkich goli to on nie strzela. Co turniej, to jakaś ładna bramka w wykonaniu 32-letniego atakującego reprezentacji Szwajcarii. W 2016 roku przekonała się o tym reprezentacja Polski. Wtedy oddał przepiękne uderzenie z przewrotki z linii naszego pola karnego

• Szwajcaria bardzo blisko była wygrania grupy A z reprezentacją Niemiec. W ostatniej kolejce z naszymi zachodnimi sąsiadami stosunkowo szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Dana Ndoye. Ostatecznie rzutem na taśmę Nicklas Fullkrug wyrównał stan rywalizacji i to drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna wygrała grupę.

• ... na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Jakub Jabłoński. Miejmy nadzieję, że przed nam dwie (a może więcej) godziny pasjonującej walki!

• Buongiorno! Zaczynamy rywalizację w 1/8 finału. Włosi zmierzą się w stolicy Niemiec na Olympiastadionie ze Szwajcarią, która była o krok od pokonania gospodarzy turnieju i zajęcia pierwszego miejsca w grupie A!