Bayern Monachium 0 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

Bayern Monachium

0

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Koniec! Dziesiąte w lidze Schalke ogrywa Bayern. Bawarczycy na pewno już niezdobędą Pucharu Niemiec, prawie na pewno mistrzostwa kraju. Niebiescy poprowadzeni dziś do zwycięstwa przez trójkę Raúl, Neuer, Farfan dwudziestego pierwszego maja zagrają o DFB-Pokal.

• Lahm przerywa kontrę Schalke faulując Jeffersona Farfana.

• "Chłopaki walimy długie na Van Buytena" dziś nie działa, za winnego można uznać Manuela Neuera.

• Raúl kręci Breno, ale o raz za dużo.

• Ostatnia zmiana w meczu.

• Bayern w typowy dla siebie, gdy przegrywa, sposób "Chłopaki walimy długie na Van Buytena".

• Ribery potężnie z kilkunastu metrów, jednak prosto w Neuera, ten co prawda na raty, ale broni.

• Dobre spotkanie rozgrywa strzelec bramki Raúl Gonzalez. Były gwiazdor Królewskich nie daje chwili wytchnienia defensorom Bayernu.

• Sędzia pokazuje żółtą kartkę zawodnikowi gości.

• Utykający Luiz Gustavo schodzi z bosika, w jego miejsce Belg - Van Buyten.

• Przed chwilą było ciekawie w Monachium. Mógł być karny dla gospodarzy, ale nie było. Mogła być bramka po kontrze dla gości, ale nie było.

• Zmiana w zespole Schalke 04.

• Kolejna zmiana w zespole Louisa van Gaala.

• Znowu świetna interwencja Neuera! Tym razem po strzale Toniego Kroosa.

• Mogło być 2:0 dla Schalke. Jefferson Farfan uderzył z wolnego w mur, piłka trafiła pod nogi piłkarza w niebieskim trykocie, ten oddał strzał, piłkę odbił Thomas Kraft, dopadło do niej dwóch zawodników Schalke. Wszystko zakończył sędzia odgwizdując faul w ataku.

• Miroslav Klose szykuje się do zmiany, czyżby zbliżał się koniec spotkania dla niewidocznego Müllera?

• Arjen Robben wychodził do prostopadłej piłki, jednak został ubiegnięty przez Manuela Neuera. Holender próbując ubiec bramkarza gości popełnił faul za który został ukarany żółtym kartonikiem.

• Krótka przerwa w grze po tym jak na murawę padł Luiz Gustavo.

• Zmiana w zespole Schalke. Z placu gry schodzi Jurado, do boju zostaje posłany siedemnastoletni Draxler.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy. Defensywny Tymoshchuk zostaje zastąpiony ofensywnym Kroosem.

• Pierwsza karta w meczu, żółtym kartonikiem został ukarany Japończyk - Atsuto Uchida.

• Rzut wolny dla Bayernu z okolic pola karnego zmarnowany przez Ribery'ego, Francuz uderzył wprost w mur ustawiony przez Manuela Neuera.

• Groźna akcja Bawarczyków, ale nie znalazł się nikt kto by przeciął tor lotu piłki lecącej wzdłuż linii bramkowej Neuera.

• Żaden z trenerów nie zdecydował się na dokonanie zmiany zaraz po przerwie.

• Raul od środka rozpoczyna drugą połowę spotkania.

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

• Piłka skierowana do Robbena lub Ribery'ego = natychmiastowe podwojenie krycia skrzydłowych Bayernu.

• Franck Ribery wrzucał z lewej strony, jednak piłka zamiast do któregoś z partnerów trafiła do sędziego liniowego po drugiej stronie boiska.

• Bardzo sprytnie rozegrany przez Schalke rzut rożny omal nie dał im kolejnej bramki. Piłka rozegrana na krótko, Jurado wrzucił w pole karne do Höwedesa, ten świetnie uderzył głową. Bayern uratował Thomas Müller, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

• Najmniej zadowoleni z utrzymującego się wyniku są pewnie piłkarze MSV Duisburg. Jeśli w finale mierzyliby się z zespołem Bayernu, to niezależnie od jego wyniku, jeśli Bawarczycy skończą sezon ligowy na pudle, zagwarantują sobie udział w Lidze Europejskiej.

• Piłka bita z narożnika boiska ląduje z rękawicach Manuela Neuera.

• Danijel Pranjić ładnie minął dwóch rywali, zatrzymał go trzeci wybijając piłkę za linie końcową boiska.

• Franck Ribery zmarnował rzut wolny z 25 metrów, z kontrą wyszło Schalke, przed szansą na wyrównanie stanął Jefferson Farfan ale strzelił zdecydowanie za lekko.

• Podanie z prawej strony w pole karne do Gomeza, ten wycofał do Schweinsteigera, Niemiec strzelał, jednak został zablokowany.

• Asystę przy bramce Raúla zaliczył Benedikt Höwedes, który przedłużył dośrodkowanie z narożnika boiska. Antybohaterem akcji - Anatoliy Tymoshchuk, który nie przypilnował zdobywcy bramki.

• Ależ szansa Bayernu! Robben wpadł w pole karne, ale strzelił minimalnie niecelnie.

• Bramka! Raul umieszcza piłkę w bramce. Świetne dośrodkowanie z rożnego wykorzystane przez Hiszpana.

• Niezłe dośrodkowanie z wolnego Farfana, piłka wybita przez obrońców Bayernu.

• Bayern próbuje atakować skrzydłami, jednak obrońcy Schalke jak na razie świetnie wywiązują się z swoich obowiązków.

• Pierwszy rzut rożny dla Bawarczyków, ale Ribery źle dośrodkował.

• Florian Meyer rozpoczyna dzisiejsze zawody.