0

Francja

1

• Dziękujemy za śledzenie naszych relacji i zapraszamy na jutrzejsze relacje. Dobranoc!

• Francja i Holandia po 1 kolejce mają komplet punktów i teraz zmierzą się w meczu bezpośrednim. W piątek, 21 czerwca Polska w Berlinie podejmie Austrię.

• Koniec meczu! Francja wygrywa z Austrią 1:0 po samobójczym trafieniu.

• Trójkolorowi wyszli z opresji obronną ręką.

• Ofensywna akcja Austriaków i wywalczony rzut rożny.

• Znakomita szansa Francuzów, ale Olivier Giroud fatalnie skiksował!

• Kevin Danso także z żółtą kartką.

• Romano Schmid zmienił Konrada Laimera.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 8 minut.

• Natomiast Youssouf Fofana zastąpił Antoine Griezmanna.

• Olivier Giroud zmienił kontuzjowanego Kyliana Mbappe.

• Kylian Mbappe ukarany żółtą kartką za wbiegnięcie na murawę bez pozwolenia arbitra.

• Zmiana u Austriaków. Alexander Prass zastąpił Phillippa Mwene.

• Kylian Mbappe mocno ucierpiał po starciu w Austriackim polu karnym. Zalany krwią Francuz jest opatrywany. Mogło dojść do złamania nosa.

• Konrad Laimer ukarany żółtą kartką za faul pod własną bramką.

• Eduardo Camavinga wpadł w pole karne, zagrał do Marcusa Thurama, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Christoph Baumgartner ukarany żółtą kartką.

• Christoph Baumgartner oraz Mike Maignan mocno ucierpieli po ostatniej akcji.

• Christoph Baumgartner wyszedł do prostopadłego podania, ale przegrał pojedynek z francuskim bramkarzem!

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Francuzów, ale ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Antoine Griezmann znowu mocno ucierpiał po starciu z rywalem. Tym razem jeden z Austriaków przewrócił się na jego nogę.

• Natomiast Eduardo Camavinga zmienił Adriena Rabiota.

• Dwie roszady w francuskim zespole. Ronald Kolo Muani zastąpił Ousmane Dembele

• Ousmane Dembele znalazł się w "szesnastce", oddał strzał, ale świetnie interweniował Patrick Pentz!

• Dwie znakomite okazje Francuzów! Theo Hernandez ruszył lewą stroną, zagrał przed bramkę, ale żaden z partnerów nie zdołał zamknąć akcji, a chwilę później Jules Kounde uderzył wprost w rywala.

• N'Golo Kante poczarował po prawej stronie, ale źle dośrodkował.

• Zagranie we francuskie pole karne - bez zagrożenia.

• Ousmane Dembele uderzył z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Marcel Sabitzer upadł w polu karnym Francuzów, ale arbiter Jesus Gil Manzano nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Ousmane Dembele zagrał prostopadle w pole karne, ale do piłki nie dopadł przed końcową linią Kylian Mbappe.

• Natomiast Gernot Trauner zmienił Maximiliana Woebera.

• Patrick Wimmer pojawił się w miejsce Floriana Grillitscha

• Potrójna zmiana u Austriaków. Marko Arnautović zastąpił Michaela Gregoritscha

• Trzy rzuty rożne z rzędu dla Austriaków. Żaden nie przyniósł zagrożenia.

• Ousmane Dembele ukarany żółtą kartką.

• Jak tego nie strzelił Kylian Mbappe?! Francuz obdarowany prostopadłym podaniem ruszył sam na sam z bramkarzem, ale spudłował w stuprocentowej sytuacji!

• Prostopadłe podanie do Marcusa Thurama, z bramki wyszedł Patrick Pentz, ale Francuz nie zdecydował się go lobować i zmarnował doskonałą okazję.

• Spokojny początek drugiej połowy meczu, na razie obie reprezentacje wyczekują na ruch rywala.

• Kolejna wrzutka Theo Hernandeza, ale tym razem tylko aut dla Francuzów.

• Stefan Posch zdecydował się na strzał z dystansu, ale wykonanie okazało się bardzo nieudane.

• Antoine Griezmann uderzył w bandy reklamowe po zderzeniu z rywalem. Francuz ma rozcięte czoło.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Austria prezentuje się dobrze, ale jeden jedyny błąd zadecydował, że to Francja schodzi na przerwę z prowadzeniem. Zobaczymy, co przyniesie nam druga połowa meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Austria przegrywa z Francją 0:1.

• Do pierwszej połowy doliczona 1 minuta.

• Kylian Mbappe stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale przegrał pojedynek z austriackim bramkarzem!

• Austria utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi przedrzeć się przez defensywę Francji.

• Austriacy znowu w natarciu. Marzą o wyrównaniu tuż przed przerwą.

• Kylian Mbappe wpadł w pole karne, zagrał przed bramkę Austraków, a tam próbując interweniować Maximilian Woeber - wpakował futbolówkę do własnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Francja prowadzi po golu samobójczym! Maximilian Woeber wpakował piłkę do własnej bramki!

• To powinna być bramka dla Austriaków! Marcel Sabitzer zgrał przed bramkę do Christopha Baumgartnera, ale ten przegrał pojedynek z francuskim bramkarzem!

• Szybki kontratak Austriaków, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.

• Phillipp Wmene także z żółtą kartką.

• Przechwyt i szybka akcja Austriaków. Konrad Laimer zagrał wprost w ręce bramkarza.

• Spokojniejszy fragment meczu. Gra toczy się w środku pola.

• Austriacy dłużej utrzymali się przy piłce, ale nie zagrozili bramce rywala.

• Dużo ostrej gry w środku pola. Teraz faulowany N'golo Kante.

• Christoph Baumgartner wpadł w "szesnastkę" Francuzów, ale w decydującym momencie stracił futbolówkę.

• Theo Hernandez ruszył z błyskawicznym kontratakiem, ale łatwo stracił piłkę.

• Marcel Sabitzer wrzucił wprost w ręce bramkarza.

• Ofensywna akcja Austriaków zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Austriacy spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Florian Grillitsch sygnalizuje, że potrzebuje pomocy medycznej.

• Wrzutka z rzutu rożnego - bez zagrożenia.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego zakończone stratą i kontratakiem. Rzut rożny dla Trójkolorowych.

• W odpowiedzi rzut wolny dla Austriaków. Może tym razem będzie groźnie.

• Antoine Griezmann zagrał wprost w ręce bramkarza.

• Ousmane Dembele zatrzymany nieprzepisowo. Żółtą kartką ukarany Maximilian Woeber.

• Koronkowa akcja Austriaków, ale zawiodło ostatnie podanie.

• Theo Hernandez otrzymał piłkę w polu karnym Austriaków, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z partnerów nie znalazł się w okolicach futbolówki.

• Kolejne przewinienie. Rzut wolny dla Trójkolorowych.

• Dośrodkowanie w pole karne Francji, ale ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Austriacy spróbowali zaatakować na połowie rywala, ale skończyło się gwizdkiem sędziego oznajmującym faul.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Błyskawiczny atak Francuzów, Theo Hernandez zagrał do Kyliana Mbappe, ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Bramkarz sparował na rzut rożny!

• Na razie dużo rwanej gry. Kolejny faul, tym razem w środku pola.

• Ponownie niezbyt udane zagranie w "szesnastkę" Austrii.

• Kolejny rzut wolny dla Francuzów tuż pod polem karnym Austriaków.

• Koronkowa akcja Trójkolorowych, ale stracili piłkę po kilku szybkich podaniach.

• Dośrodkowanie w pole karne Austriaków bez zagrożenia.

• Pierwszy faul dla Francji blisko pola karnego Austriaków.

• Pierwsze zagranie w pole karne Francuzów - pewnie interweniował Mike Maignan.

• Zaczynamy mecz Austria - Niemcy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Teoretycznie lepsza dla reprezentacji Polski byłaby wygrana Francji. Jeśli ta w następnym meczu także pokona Holandię, na zakończenie fazy grupowej Trójkorowi mogą zagrać w rezerwowym składzie przeciwko Biało-Czerwonym.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Jesús Gil Manzano z Hiszpanii. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Diego Barbero oraz Ángel Nevado, natomiast sędzią technicznym będzie Ukrainiec Mykola Balakin. System VAR obsługiwać będą Hiszpanie Juan Martínez Munuera i Alejandro Hernández oraz Portugalczyk Tiago Martins.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Francji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Austrii:

• Po raz ostatni obie reprezentacje mierzyły się przy okazji Ligi Narodów w 2022 roku. Mecz w Wiedniu zakończył się remisem 1:1, natomiast w Paryżu ekipa Trójkolorowych wygrała 2:0 po trafieniach Kyliana Mbappe oraz Oliviera Giroud.

• Na to spotkanie czekają także kibice reprezentacji Polski, bo to właśnie Biało-Czerwoni w następnym swoim meczu na turnieju zmierzą się z Austrią (21 czerwca, Berlin), a na zakończenie fazy grupowej z Francją (25 czerwca, Dortmund).

• Przeciwnikiem Trójkolorowych będzie Austria. Zespół, który niegdyś był "chłopcem do bicia". Ostatnie miesiące są fenomenalne w wykonaniu Austriaków, a na Euro 2024 zespół jest typowany do bycia "czarnym koniem".

• Oczywiście zdecydowanym faworytem spotkania i jednym z kandydatów do wygrania całego turnieju jest Francja. Trójkolorowi zaczynają bój na kolejnych mistrzostwach Europy. Przed trzema laty niespodziewanie polegli już w 1/8 finału po rzutach karnych ze Szwajcarią. Półtorej roku później doszli do finału Mundialu w Katarze, a w drodze do tego meczu, pokonali między innymi reprezentację Polski.

• Witamy serdecznie! Czas na drugi mecz "polskiej grupy" Euro 2024. Na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorfie Austria zmierzy się z Francją. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.