Belgia

0

Słowacja

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na trzeci dzisiejszy mecz. Spotkanie Austria - Francja rozpocznie się o 21:00.

• Słowacja na razie sprawiła największą sensacje na Euro 2024. Nasi sąsiedzi drugi raz z rzędu wygrali mecz otwarcia mistrzostw Europy. Teraz czeka ich rywalizacja z rozbitą Ukrainą.

• Koniec meczu! Sensacja stała się faktem, Słowacja wygrała z Belgią 1:0.

• Tomas Suslov ruszył z kontratakiem, ale stracił piłkę w decydującym momencie.

• Końcówka meczu. Słowacja jest już o krok od sensacyjnego triumfu.

• Zmiana w reprezentacji Słowacji. Adam Obert zastąpił Ondreja Dudę.

• Ondrej Duda potrzebuje pomocy medycznej.

• Kevin De Bruyne wpadł w pole karne, uderzył lekko i spokojnie interweniował bramkarz.

• Romelu Lukaku zagrał prostopadle, ale pierwszy do piłki dopadł Martin Dubravka.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 7 minut.

• Znowu Słowacja uciekła spod topora! Kolejne trafienie Romelu Lukaku nieuznane po analizie systemu VAR!

• Dodi Lukebakio błyskawicznie ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Dodi Lukebakio zmienił Yannicka Carrasco.

• Dwie roszady w szeregach reprezentacji Belgii. Lois Openda zastąpił Jeremyego Doku

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Belgów.

• Zmiana w szeregach Słowacji. David Duris zastąpił Ivana Schranza.

• Dobra wrzutka z narożnika boiska, ale strzał Amadou Onany niecelny.

• Dłuższa akcja Belgów, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Kolejna szansa dla Słowaków. Juraj Kucka uderzył niecelnie.

• Było gorąco pod belgijską bramką. Dwie nieudane wrzutki - za trzecim razem skutecznie interweniowali obrońcy.

• Youri Tielemans chwilę po pojawieniu się na boisku został ukarany żółtą kartką.

• Youri Tielemans zastąpił Leandro Trossarda.

• Kolejna fantastyczna interwencja w defensywie słowackich obrońców!

• Natomiast Tomas Suslov zmienił Lukasa Haraslina.

• Dwie zmiany u Słowaków. David Strelec zastąpił Roberta Bożenika

• Dośrodkowanie Kevina De Bruyne bez zagrożenia.

• Belgowie wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Słowaków.

• Kevin De Bruyne oddał strzał z dystansu, uderzenie trafiło w rywala.

• David Hancko potrzebuje pomocy sztabu medycznego po ofiarnej interwencji we własnej "szesnastce".

• To powinna być bramka wyrównująca! Jeden ze słowackich obrońców wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Johana Bakayoko!

• Romelu Lukaku znów przed szansą na zdobycie bramki! Uderzył tylko w boczną siatkę.

• Ponownie zrobiło się gorąco pod bramką Słowacji, ale ponownie wyszli z opresji obronną ręką.

• Johan Bakayoko zastąpił Orela Mangalę.

• Romelu Lukaku trafił do słowackiej bramki, ale arbiter po analizie systemu VAR cofnął trafienie i odgwizdał spalonego!

• Romelu Lukaku dostał piłkę w polu karnym Słowaków, uderzył wprost w bramkarza.

• Juraj Kucka chciał zagrać prostopadle. Wykonanie okazało się bardzo złe.

• Mało emocjonujący fragment meczu. Gra toczy się w środkowe strefie boiska.

• Lukas Haraslin odebrał piłkę na połowie rywali, ale po chwili ją stracił.

• Dużo walki w środku pola, żaden z zespołów nie zamierza odpuścić walki o środek pola.

• Lukas Haraslin uderzył mocno, ale niecelnie.

• Zakotłowało się w polu karnym Słowacji, ale rywale nie zdołali dojść do pozycji strzeleckiej.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Belgowie mają więcej jakości, pojedynczy piłkarze grają dobrze, ale nie tworzy to zespołu. Na razie Słowacja prowadzi zasłużenie, ale z biegiem czasu może mieć coraz większe problemy z utrzymaniem wyniku. Zobaczymy, co przyniesie druga odsłona meczu.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Słowacja sensacyjnie prowadzi z Belgią 1:0.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Belgów, ale Juraj Kucka uderzył głową niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowu meczu doliczone co najmniej 2 minuty.

• Romelu Lukaku stanął przed znakomitą szansą, ale zachował się fatalnie i nie zdołał oddać strzału.

• Ivan Schranz ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

• Cudowna parada belgijskiego bramkarza! Cudowne dośrodkowanie Juraja Kucki z prawej strony do Lukasa Haraslina, ten huknął z woleja, ale Koen Casteels uratował zespół przed stratą drugiej bramki!!!

• W odpowiedzi akcja Słowacji i teraz oni mają rzut rożny.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło na głowę Amadou Onany, jednak ten uderzył wprost w bramkarza.

• Jeremy Doku znów po prawej stronie, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Robert Bożenik oddał strzał zza pola karnego. Spokojnie interweniował Koen Casteels.

• Słowacja znowu mocniej przycisnęła. Belgia wyszła obronną ręką.

• Orel Mangala ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Nieco spokojniejszy fragment meczu. Dużo gry w środkowej strefie boiska.

• Gra toczy się w środku pola. Faworyzowana Belgia nie jest w stanie przejąć kontroli nad meczem.

• Martin Dubravka fatalnie zagrał pod nogi przeciwnika. Leandro Trossard spróbował przelobować wysuniętego słowackiego bramkarza, ale spudłował!

• Robert Bożenik otrzymał podanie w "szesnastkę" Belgów, jednak łatwo stracił piłkę.

• Kolejna ofensywna akcja Belgów, rywale wyszli o opresji obronną ręką.

• Kevin De Bruyne świetnie minął rywala w środku pola, zagrał na skrzydło. Tam Jeremy Doku ruszył w pole karne Słowaków, ale zagrał wprost w rywala.

• Belgowie na razie wyglądają na wyraźnie zaskoczonych po stracie bramki. Słowacy dominują środek pola.

• Kolejne prostopadłe podanie w pole karne Belgii - spalony.

• Słowacy ruszyli z kolejną akcję, jednak tym razem bez zagrożenia.

• Fatalne rozegranie autu przez Belgów. Po niedokładnym podaniu przed szansą stanął Juraj Kucka. Strzał Słowaka obronił Koen Casteels, ale z dobitką Ivana Schranza nie miał żadnych sznas!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić!!! Ivan Schranz daje prowadzenie reprezentacji Słowacji!!!

• Ponownie Romelu Lukaku stanął przed znakomitą szansą, ale nie zdołał minąć bramkarza reprezentacji Słowacji! Tutaj też powinna paść bramka dla Belgów!

• To powinna być bramka dla reprezentacji Belgii! Jeremy Doku popędził na pole karne Słowaków, zagrał do Kevina De Bruyne, ten nie zdołał oddać strzału, ale do futbolówki dopadł jeszcze Romelu Lukaku i z bliskiej odległości - trafił wprost w bramkarza!

• Belgowie wywalczyli aut na wysokości pola karnego rywali.

• Zaczynamy mecz Belgia - Słowacja!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Deutsche Bank Park we Frankfurcie, za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Umut Meler z Turcji. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Emre Eyisoy oraz Kerem Ersoy, natomiast sędzią technicznym będzie Holender Serdar Gözübüyük. System VAR obsługiwać będą Niemcy Bastian Dankert i Marco Fritz oraz Turek Alper Ulusoy.

• Po raz ostatni te reprezentacje mierzyły się w meczu towarzyskim w lutym 2013 roku. Wtedy Belgowie wygrali 2:1 po bramkach Edena Hazarda i Driesa Mertensa. Dzisiaj ci dwaj zawodnicy nie zagrają, ale Czerwone Diabły wciąż są zdecydowanym faworytem spotkania.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Belgii:

• Oto skład reprezentacji Słowacji:

• W kadrze Słowaków znalazło się kilku zawodników, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. Szansę gry na Euro 2024 dostali Ondrej Duda (kiedyś Legia Warszawa), Lukas Haraslin (kiedyś Lechia Gdańsk) oraz bramkarz Henrich Ravas (niedawno Widzew Łódź). Dwaj pierwsi mecz z Belgią rozpoczną w pierwszym składzie.

• Reprezentacja Słowacji w dzisiejszym spotkaniu jest skazywana na pożarcie. Ciężko sobie wyobrazić, by spotkanie zakończyło się innym wynikiem, niż zwycięstwem Belgów. Oczywiście odmiennego zdania są Słowacy, ale o sprawienie sensacji będzie naprawdę trudno.

• Belgowie wygrali swoją grupę kwalifikacyjną do Euro 2024, wyprzedzając o punkt reprezentację Austrii. W ośmiu meczach zdobyli 20 "oczek". Zanotowali tylko dwa remisy. Jednak prawdziwy sprawdzian siły przyjdzie dopiero na turnieju w Niemczech.

• Skład reprezentacji Belgii na papierze wydaje się słabszy, od tego, który w przeszłości przystępował do wielkich turniejów. Siłą drużyny jest potężna ofensywa, jednak w innych formacjach próżno szukać największych gwiazd światowej piłki.

• Witamy serdecznie! W drugim meczu grupy E Euro 2024 Belgia zmierzy się na Deutsche Bank Park we Frankfurcie drużynę Słowacji. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.