Podsumowanie soboty w pierwszej lidze

Piotr Szymański/Michał Wieczorek
Za nami pięć sobotnich spotkań na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Szansy na wskoczenie na fotel lidera nie wykorzystało Podbeskidzie, które zaledwie zremisowało z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

Prawdziwe wahanie nastrojów panuje ostatnio w Bielsku-Białej. Najpierw niespodziewana porażka z Górnikiem Polkowice przed tygodniem, kilka dni później sensacyjne wyeliminowanie Wisły Kraków z Pucharu Polski, dziś zaledwie remis z broniącą się przed spadkiem ekipą z Niecieczy. Co więcej, to podopieczni Mirosława Hajdo w ostatnich minutach mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0 - czytaj zapis relacji meczowej

W doskonałych nastrojach schodzili z boiska piłkarze MKS Kluczbork po zwycięskim meczu z Górnikiem Polkowice. Zwycięstwo 2:0 po bramkach Adam Orłowicza i Rafała Niziołka było w pełni zasłużone, bo to gospodarze przez cały mecz kontrolowali spotkanie. Dzięki kompletowi punktów MKS oddalił się od strefy spadkowej.

MKS Kluczbork - Górnik Polkowice 2:0 - czytaj zapis relacji meczowej
Ryszard Okaj: Zagraliśmy dzisiaj z sercem
Adam Orłowicz: Wystarczyło skierować piłkę do bramki

Derby Pomorza nie wyłoniły najlepszej drużyny na zachodnim wybrzeżu. Flota Świnoujście rozegrała bardzo dobrą, pierwszą połowę i prowadziła do przerwy 1:0. Pogoń była w fatalnej sytuacji, bo w ostatnich minutach straciła Japończyka Takafumi Akahoshi, który wyleciał z boiska za uderzenie rywala. W dodatku jeszcze w pierwszej połowie trener Artur Płatek musiał zdjąć z boiska dwóch kontuzjowanych piłkarzy. Portowcy podnieśli się z kolan po przerwie i w dziesiątkę doprowadzili do remisu.

Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:1 - czytaj zapis relacji live
Derby Pomorza na zdjęciach! Zobacz galerię

O sporym pechu mogą mówić zawodnicy Sandecji Nowy Sącz. Piłkarze Mariusza Kurasa przegrali drugie spotkanie z rzędu mimo, że z przebiegu gry przegrać go nie powinni. Masowe nie wykorzystywanie doskonałych okazji zemściło się z także w meczu z Ruchem Radzionków i inauguracyjne spotkanie przy sztucznym oświetleniu nie wypadło tak okazale, jak spodziewali się wszyscy kibice.

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Radzionków 0:1 - czytaj zapis relacji meczowej

GKP Gorzów Wielkopolski pokonało u siebie zespół Kolejarza Stróże 1:0, rewanżując się tym samym gościom za jesienną porażkę. Gospodarze wygrali jedną bramką, po błędzie bramkarza Kolejarza, a piłkę w siatce umieścił Michał Ilków-Gołąb. GKP było zespołem lepszym w przekroju całego spotkania, nie zdominowało szczególnie przyjezdnych, ale potrafiło stwarzać groźniejsze sytuacje podbramkowe.

GKP Gorzów Wielkopolski - Kolejarz Stróże 1:0 - czytaj zapis relacji live
Bankrut z Gorzowa dalej niepokonany czytaj obszerną relacją pomeczową

Cenne zwycięstwo nad Odrą Wodzisław odniósł zespół GKS Bogdanki, udowadniając dobrą formę w rundzie wiosennej. Drużyna Mirosława Jabłońskiego po zimowej przerwie zdobyła 7 punktów w 3 meczach. Gole dla "górników" zdobyli Tomasz Nowak i Brazylijczyk Nildo.

GKS Bogdanka - Odra Wodzisław Śląski 2:0 - czytaj zapis relacji live

Juro dokończenie 20. kolejki 1. ligi. Dolcan Ząbki zagra z KSZO, a Warta Poznań podejmie na Bułgarskiej GKS Katowice. W piątek, w meczu "na szczycie" Piast Gliwice zremisował z ŁKS-em Łódź.