Stomil Olsztyn

1

GKS Tychy

1

• Koniec meczu. Stomil podzielił się punktami z GKS-em Tychy i powiększył przewagę nad Wartą Poznań.

• Ależ sytuacja dla gości! Najpierw uderzał Szczęsny, a dobitka Bukowca okazała się niecelna!

• Kolejna zmiana. Adam Imiela za Babiarza.

• Spotkanie zbliża się do końca i wygląda na to, że remis zadowala obie strony.

• Michał Glanowski za Lecha. Nieco dziwna, defensywna zmiana Zbigniewa Kaczmarka.

• Dobra interwencja Zunicia, który w ostatniej chwili zapobiegł groźnej sytuacji.

• Za faul taktyczny kartką ukarany Rocki.

• Nikt nie sięgną piłki zagrywanej przez Rockiego w pole karne.

• Damian Szczęsny za Małkowskiego.

• Zerwali się kibice, bowiem wydawało się, że futbolówka trafiła w rękę Chomiuka w polu karnym. Będzie tylko korner.

• Przed nami ostatni kwadrans. Czy któryś z zespołów zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę? Przypomnijmy, że Stomil ostatni mecz w Olsztynie wygrał 6 października 2012 roku (nie liczymy tutaj meczu w Ostródzie)!

• Gromkimi brawami powitany Kaźmierowski. Kibice z Olsztyna mocno wierzą w udany występ tego napastnika.

• I właśnie Piceluk schodzi z boiska. W jego miejsce Szymon Kaźmierowski.

• Wyjście z bramki Misztala, który wygarnął piłkę szarżującemu Picelukowi.

• Indywidualna akcja Rockiego, który kropnął mocno nad poprzeczką.

• Lekki strzał oddał wprowadzony przed chwilą Bukowiec, pewna interwencja Skiby.

• Pierwsza zmiana. Mateusz Bukowiec wchodzi za Jakuba Bąka. Wygląda na to, że na szpicę powędruje Rocki.

• I kolejny spalony, na których złapany gracz GKS-u.

• Chomiuk wygrał walkę o piłkę z napastnikiem Stomilu. Bronią się w dalszym ciągu tyszanie.

• Żółtym kartonikiem ukarany Ivica Zunić.

• Teraz inicjatywa po stronie Stomilu. Piłka w kierunku Bąka i znowu spalony.

• Powoli stają się groźniejsi gospodarze, ale brakuje im wykończenia w polu karnym.

• Festiwal niecelnych zagrań w wykonaniu zawodników obu zespołów.

• Dośrodkowanie Janusza Bucholca z prawej strony wybija jeden ze stoperów GKS-u.

• Bardzo spokojny początek drugiej części. Bez sytuacji pod żadną z bramek.

• Akcja Bąka z Małkowskim i na spalonym złapany pierwszy z nich.

• Drugą połowę zaczynają gospodarze, bez zmian w obu zespołach.

• Koniec pierwszej połowy. GKS na luzie kontrolował mecz do 45. minuty, kiedy to fatalnego klopsa zanotował bramkarz gości. Do przerwy 1:1.

• Fatalne zachowanie Misztala, który podał piłkę wprost do gracza Stomilu, a ten nie miał problemów z wykończeniem akcji.

• GOOOOOOOOOOOL!!! ŁUKASZ SUCHOCKI WYKORZYSTAŁ FATALNY BŁĄD MISZTALA! 1:1!!

• Paweł Piceluk znalazł się w polu karnym, ale nie przymierzył w światło bramki z ostrego kąta.

• Kolejny niecelny strzał z dystansu gospodarzy. Próbował z rzutu wolnego Paweł Kaczmarek.

• W odpowiedzi Babiarz, ale również niecelnie.

• Kompletnie niewidoczny Grzegorz Lech próbował uderzenia. Niecelna próba.

• Ładna dla oka, kombinacyjna akcja przyjezdnych. Celny strzał z linii pola karnego oddaje Babiarz, ale bramkarz nie mógł tego przepuścić.

• Tyszanie prezentują się zupełnie przeciwnie do środkowego spotkania z GieKSą. Wtedy mokra murawa i brak Rockiego w pierwszym składzie, były powodem słabszej postawy.

• Jacyś rozkojarzeni są dziś olsztynianie. Czyżby przewaga trzech punktów nad Wartą Poznań zbytnio rozluźniła zespół?

• Długo przy piłce utrzymuje się GKS. Zablokowane zagranie Adriana Chomiuka po akcji lewą flanką.

• Najaktywniejszy w Stomilu wydaje się być Łukasz Jegliński, który szuka dośrodkowaniami partnerów. Tylko żaden z nich nie może do nich dojść...

• Niezbyt udane piąstkowanie Misztala, ale Paweł Kaczmarek do którego spadła piłka, został zablokowany przez obrońcę.

• Kilka niedokładnych podań z obu stron.

• Ależ bomba Bartłomieja Babiarza z dystansu! Z najwyższym trudem Skiba przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Jak na razie niewiele dobrego można powiedzieć o Stomilu. Gospodarze nastawili się na kontry, inicjatywa po stronie tyszan.

• Po dośrodkowaniu Rockiego ze stojącej piłki w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców Stomilu.

• Zawodnicy nie oszczędzają się. Sporo fauli oglądamy w pierwszym kwadransie tej rywalizacji.

• Dwóch przewinień w krótkim odstępie czasu dopuścili się przyjezdni.

• Wymarzony początek dla GKS-u. A swoją wartość dla zespołu potwierdził popularny "Rocky", który w ostatnim meczu z katowicką GieKSą wszedł jedynie na końcówkę.

• GOOOOOOL! DO PIŁKI PODSZEDŁ PIOTR ROCKI I UMIEŚCIŁ JĄ W SIATCE!

• Faulowany na linii pola karnego Bąk. Żółta kartka dla Andrzeja Niewulisa.

• Maciej Mańka został sfaulowany przed jednego z graczy olsztynian.

• Jakub Bąk nie zdołał wykorzystać błędu gospodarzy i oddać strzału w szesnastce.

• Najpierw z futbolówką "przywitał się" Piotr Skiba, a po chwili jego vis-a-vis, Piotr Misztal.

• Tomasz Kwiatkowski z Warszawy rozpoczął spotkanie. Gramy!

• Zawodnicy z powrotem pojawili się na murawie, za kilka minut pierwszy gwizdek.

• Goście z Tychów na obiekcie zjawili się ok. godziny 16. Co ciekawe do Olsztyna zawitali już w sobotę.

• W Olsztynie dzisiaj rano padało, teraz są chmury, ale na deszcz raczej się nie zanosi. Przed kasami tworzą się spore kolejki, a kibice zapełniają niespiesznie trybuny. Murawa jest dobrze przygotowana do gry.

• Na rozgrzewkę wyszedł pierwszy GKS, ale po paru chwilach dołączyli też gracze Stomilu.

• Rezerwowi GKS: Marek Igaz, Łukasz Kopczyk, Damian Szczęsny, Damian Czupryna, Mateusz Wawoczny, Mateusz Bukowiec, Adam Imiela.

• Rezerwowi Stomil: Michał Leszczyński, Tomasz Strzelec, Michał Glanowski, Dominik Kun, Paweł Łukasik, Szymon Kaźmierowski.

• Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka po ostatniej wygranej w Nowym Sączu, w końcu wydostali się ze strefy zagrożonej spadkiem. Piłkarze Stomilu prezentują dobrą formę już od kilku spotkań, w których ogrywali m.in. Zawiszę Bydgoszcz i Flotę Świnoujście. Zwycięstwa tym cenniejsze, że dokonane na terenie rywali walczących o Ekstraklasę.

• Witamy z Olsztyna, gdzie miejscowy Stomil spróbuje przełamać klątwę własnego stadionu. Czy uda się to w starciu z GKS-em Tychy?