4

Arsenal Londyn

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje live w serwisie Ekstraklasa.net!

• Wydaje się że losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte. Tylko cud może sprawić, że Arsenal odrobi czterobramkową stratę i zdoła awansować do ćwierćfinału. W dzisiejszym spotkaniu gracze Milanu obnażyli wszystkie słabości rywala, zwłaszcza jeżeli chodzi o grę defensywną. Wygrali aż 4:0, ale całkowicie zasłużyli na taki wynik.

• Koniec meczu!

• Mexes zagrywa do Pato, a strzał tego drugiego broni Szczęsny.

• Na bramkę Szczęsnego strzela Emanuelson. Mocno, ale przy tym bardzo niecelnie.

• Djourou naciskany przez Pato, ostatecznie piłkę łapie Szczęsny.

• Ibrahimović zagrywa do Pato, ale ten na spalonym.

• Van Persie uderza głową z sześciu metrów, ale na posterunku Abbiati.

• Ostatnia zmiana w drużynie AC Milan - Pato wchodzi w miejsce Robinho.

• Rosicky uderza tak fatalnie, że piłka wychodzi za linię boczną boiska.

• Żółtą kartką za faul na Artecie ukarany Ambrosini.

• Arsenal na kolanach! Ibrahimović wykorzystuje rzut karny, 4:0 dla Milanu!

• Żółtą kartką za faul ukarany Djourou.

• Ibrahimović faulowany w polu karnym, będzie "jedenastka" dla gospodarzy!

• Opadająca piłka trafiła na nogę van Persie. Strzał Holendra zbyt lekki, by sprawił jakiekolwiek zagrożenie Abbiatiemu.

• Porażająca niemoc Arsenalu. Nawet gdy londyńczycy rozgrywają piłkę, mają problem z pomysłem na rozegranie. Jeżeli tak samo będzie wyglądało spotkanie rewanżowe to losy dwumeczu są już przesądzone.

• Taktyczny faul Songa na Ibrahimoviciu, żółta kartka dla zawodnika Arsenalu.

• Dośrodkowanie Henry'ego pada łupem Thiago Silvy.

• Niecelny strzał Ibrahimovicia... piętą.

• Zmiana w zespole Milanu: boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Boateng, w jego miejsce wchodzi Ambrosini.

• Trzecia zmiana w zespole gości: Chamberlain w miejsce Gibbsa.

• Pierwsza groźna sytuacja dla Arsenalu! Henry zagrywa do van Persiego, a jego strzał fantastycznie broni Abbiati.

• Z rzutu rożnego dośrodkował van Perise, nieudany strzał głową oddał Ramsey.

• Żółtą kartką za faul na Rosickim ukaranz Mexes.

• Gibbs ograny przez Robinho niczym junior, ale chwilę później zawodnik Arsenalu naprawił swój błąd, blokując strzał rywala. Robinho zagrał chyba zbyt samolubnie w tej sytuacji.

• Gibbs przerywa akcję Milanu wybiciem piłki w aut.

• Bardzo dobra akcja Antoniniego lewą stroną boiska, zakończona jednak nieudanym strzałem.

• Po trzeciej bramce dla Milanu tempo spotkania zdecydowanie spadło. Gospodarze mają pełną kontrolę nad sytuacją na boisku.

• Przed szansą Boateng, ale traci piłkę w polu karnym rywala.

• Druga połowa nie mogła zacząć się gorzej dla piłkarzy Arsenalu. Czy goście zdołają jeszcze dzisiaj się podnieść?

• Po raz kolejny głowę popiołem muszą posypać obrońcy Arsenalu. Czterech obrońców gości nie potrafiło zatrzymać jednego Robinho, który po podaniu Ibrahimovicia idealnie przymierzył i strzałem z 17 metrów pokonał Szczęsnego. Brazylijczyk dodatkowo wykorzystał fakt, że jeden z obrońców Arsenalu poślizgnął się. Z taką grą defensywną Kanonierzy nie mają co myśleć o ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

• GOOOL!!! Robinho po raz drugi!

• Po zagraniu Ibrahimovicia piłkę z własnego pola karnego wybija Djourou.

• Zmiana w drużynie Arsenalu: Henry w miejsce Wallcota.

• Początek drugiej połowy meczu.

• Wracamy na San Siro, za chwilę początek drugiej połowy meczu. Do wejścia na boisko szykuje się Henry, może Francuz odmieni postawę Kanonierów w dzisiejszym meczu?

• W drugiej połowie linia defensywna Arsenalu będzie dodatkowo osłabiona brakiem kontuzjowanego Koscielnego, który opuścił boisko pod koniec pierwszej połowy. Natomiast Milan od dziewiątej minuty musi radzić sobie bez Seedorfa. Zastępujący go Emanuelson jest jednak jednym z lepszych zawodników na boisku, a więc kontuzja Holendra nie osłabiła zespołu gospodarzy.

• Wynik pierwszej części meczu wydaje się jak najbardziej sprawiedliwy. Gracze Milanu przeważali przez całe 45 minut, wykorzystali błędy obrońców Arsenalu, strzelili dwie bramki i zasłużenie prowadzą. Goście mają spory powód do zmartwienia, bowiem nie dość, że popełnili masę błędów w defensywie, to na dobrą sprawę nie zagrozili bramce Abbiatiego.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy Milan prowadzi 2:0.

• Żółtą kartką ukarany Antonini.

• Prostopadłe podanie Ibrahimovicia do Antoniniego, zawodnik Milanu starł się z wychodzącym z bramki Szczęsnym.

• Ibrahimović zagrywa na prawo do Boatenga, ten w świetnej okazji nie trafia do bramki Szczęsnego!

• O dwie minuty została przedłużona pierwsza połowa meczu.

• Z powodu kontuzji boisko opuszcza Koscielny, zastępuje go Johan Djourou.

• Robinho próbował zagrać za plecy obrońców do Emanuelsona, próba jednak niedokładna i piłkę łapie Szczęsny.

• Dośrodkowanie Boatenga "szczupakiem" próbował wykończyć Ibrahimović, ale zablokowali go obrońcy gości.

• Świetna akcja Ibrahimovicia lewą stroną boiska. Szwed wszedł w pole karne Arsenalu, po czym zagrał na głowę Robinho, a ten w zasadzie dopełnił formalności. Bez szans Wojciech Szczęsny, natomiast obrońcy gości po raz kolejny się nie popisali.

• GOOOL DLA MILANU!!! Robinho podwyższa na 2:0!

• Fatalny błąd Vermaelena, który w środku pola stracił piłkę na rzecz Robinho. Na szczęście dla Kanonierów Brazylijczyka dogonił Koscielny i zablokował jego próbę podania.

• Z woleja niecelnie uderzał Nocerino.

• Widowiskowa akcja Robinho, który przedzierał się przez obronę Arsenalu. Minął kilku rywali, ale efektu z tej akcji nie było żadnego.

• Na spalonym Zlatan Ibrahimović.

• Koscielny zagrywa długą piłkę po ziemi w kierunku van Persiego. Pomysł niezły, podanie jednak zbyt mocne i piłkę łapie wychodzący z bramki Abbiati.

• Teraz długie dośrodkowanie Abate i piłkę wybija Sagna. Od kilku chwil gracze Arsenalu zamknięci na własnej połowie.

• Nieudane dośrodkowanie Ibrahimovicia pada łupem Gibbsa.

• Prostopadłe podanie Rosickiego do van Persiego, jeden z obrońców Milanu wybija piłkę spod nóg rywala na rzut rożny.

• Było groźnie pod bramką Arsenalu. Naciskany przez Ibrahimovicia Vermaelen traci piłkę we własnym polu karnym, a sytuację ratuje Szczęsny. Sytuację zakończył gwizdek arbitra, który uznał, że napastnik Milanu faulował rywala.

• Ibrahimović zagrywa na prawą stronę do Abate, ten strzela słabo po ziemi i trafia w nogi obrońców Arsenalu.

• Robinho zagrywa do Nocerino, ten niecelnie uderza z osiemnastu metrów. Piłka minimalnie nad poprzeczką bramki Szczęsnego, było blisko kolejnego gola dla Milanu.

• Trzeba przyznać, ze gracze Milanu zasłużyli na prowadzenie. Od początku meczu są stroną przeważającą, sprawiają lepsze wrażenie niż rywal, tworzą też dużo ciekawsze akcje.

• Wszystko zaczęło się od błędu Wojciecha Szczęsnego, którego długie wybicie trafiło wprost pod nogi Nocerino. Ten z kolej bardzo dobrze wypatrzył Boatenga, który, wykorzystując złe ustawienie obrony gości, przepięknym strzałem otworzył wynik meczu.

• GOOOL DLA MILANU!!! Boateng wpisuje się na listę strzelców!

• I właśnie Emanuelson przed szansą, ale zawodnik Milanu nie trafił do bramki Szczęsnego. Było blisko.

• Kontuzja Seedorfa okazała się jednak na tyle poważna, że musiał opuścić boisko. W jego miejsce wchodzi Emanuelson.

• W pole karne Arsenalu dośrodkowywał Sagna, piłkę wybija Thiago Silva.

• Poza boiskiem opatrywany Clarence Seedorf. Po chwili zawodnik Milanu wraca na boisko.

• Głupia strata Artety w środku pola rozpoczęła niezłą akcję Milanu. Wszystko zakończyło się niecelnym uderzeniem jednego z graczy Milanu.

• Krótko rozegrany rzut rożny, Robinho podaje do Seedorfa, a po jego dośrodkowaniu skutecznie interweniował Song.

• Boateng podał do Seedorfa, ten zdecydował się na strzał, ale trafił w boczną siatkę bramki Szczęsnego.

• Akcja Theo Walcotta kończy się spokojną interwencją Abbiatiego, który złapał piłkę.

• Niecelne uderzenie Tomasa Rosickiego.

• Rozpoczęli gracze Milanu!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy pierwszą połowę spotkania.

• Dzisiejszy mecz jest ważnym sprawdzianem dla Wojciecha Szczęsnego. Dodajmy, że zarówno on, jak i Łukasz Fabiański zostali powołani przez selekcjonera Franciszka Smudę na mecz towarzyski z Portugalią.

• Dla formalności przypomnijmy jeszcze, że AC Milan zajął drugie miejsce w grupie H z dorobkiem 9 punktów, natomiast Arsenal zdobył o dwa oczka więcej, co pozwoliło podopiecznym Arsene'a Wengera zwyciężyć w grupie F.

• Siódemkę rezerwowych w zespole Arsenalu tworzą natomiast: Łukasz Fabiański, Johan Djourou, Francis Coquelin, Yossi Benayoun, Andriej Arshavin, Alex Oxlade-Chamberlain oraz Thierry Henry.

• Na ławce rezerwowych Milanu zasiądą dzisiaj: Marco Amelia, Alessandro Nesta, Daniele Bonera, Massimo Ambrosini, Urby Emanuelson, Alexandre Pato i Stephan El Shaarawy.

• W okienku obok można już zapoznać się z wyjściowymi składami obydwu zespołów.

• Nieco ponad pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu AC Milan - Arsenal Londyn. Relację live z tego wydarzenia poprowadzi Wojciech Maćczak.