AC Milan

0

Atalanta Bergamo

0

• Dobry mecz w Mediolanie. Obie drużyny potrafiły przycisnąć, miały swoje okazje, lecz ostatecznie nie padła żadna bramka. Wielkie brawa dla gości, którzy postawili się Milanowi i zyskują zasłużony punkt. To tyle na dziś, zapraszam na jutrzejsze derby Rzymu, które będziemy relacjonować na żywo. Relację na żywo prowadził dla Państwa Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• KONIEC! Po ciekawym widowisku Milan remisuje bezbramkowo z Atalantą na San Siro!

• Ależ okazja Milanu! Alessio Cerci zdołał minąć bramkarza ale trafił tylko w boczną siatkę!

• Mocne dośrodkowanie Alessio Cerciego, do strzału doszedł Luca Antonelli, ale uderzył nad bramką.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Mauricio Pinilla zastąpiony przez Germana Denisa. Sędzia doliczył cztery minuty.

• Brutalnie przerywa kontrę Milanu Carlos Carmona i zostaje ukarany kartką.

• Świetnie wyjście Donnarummy, bramkarz Milanu świetnie przeczytał górne zagranie i wybiegł daleko od bramki aby wypiąstkować piłkę, co mu się udało.

• Mocne dośrodkowanie Alejandro Gomeza w pole karne, bardzo bliski oddania strzału był Gabriel Paletta. Ostatecznie od bramki rozpocznie Gianluigi Donnarumma.

• Carlos Bacca za dyskusję z arbitrem ogląda żółtą kartkę.

• Rzut rożny dla Milanu, na piłkę świetnie nabiega Luiz Adriano, mocne uderzenie głową Brazylijczyka wybija z linii bramkowej Luca Cigarini! Świetna okazja Milanu!

• Brutalny wślizg Davide Calabrii "nagrodzony" żółtą kartką.

• Ostre dośrodkowanie Pinilli pewnie piąstkuje Donnarumma.

• Ostatnia roszada w ekipie gospodarzy - boisko opuszcza Niang, a pojawia się na nim Keisuke Honda. Dobry mecz rozegrał napastnik Rossonerich.

• Zmianę przeprowadza trener Reja - z boiska schodzi Grassi, a w jego miejsce melduje się Carlos Carmona. Zmiana także w Milanie...

• Po raz kolejny dobrą interwencją ratuje Milan Gianluigi Donnarumma, golkiper świetnie broni strzał z dystansu Alberto Grassiego.

• Carlos Bacca dostał podanie od Calabrii, zamiast biec z piłką do przodu, zszedł do boku i... stracił futbolówkę.

• Co za interwencja Donnarummy! 16-latek instynktownie paruje strzał Maximiliano Moraleza na rzut rożny, młody bramkarz popisał się nie lada instynktem!

• Zmiana w Milanie. Niewidoczny dziś Juraj Kucka zastąpiony przez Luiza Adriano, trener Mihajlović wzmacnia atak.

• Z dystansu uderza De Roon, piłka ląduje na trybunach San Siro.

• Żółta kartka dla Philippe Mexesa, zawodnik Milanu ukarany za dyskusje z arbitrem.

• Alejandro Gomez dostaje żółtą kartkę za próbę wymuszenia jedenastki, zawodnik protestuje, jednak powtórki pokazują, że zawodnik Atalanty upadł przed kontaktem z Romagnolim.

• Maxi Moralez przyjmuje piłkę na dwudziestym metrze, uderza po ziemi obok bramki gospodarzy.

• Odpowiedź gości! Mocne dośrodkowanie kozłuje tuż przed Donnarummą, odbija się i przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Rozkręca się Milan! M'baye Niang dostaje wyborne podanie od Montolivo, ma sporo czasu, jednak uderza tak, że Sportiello dał radę złapać piłkę.

• Tym razem Montolivo dużo lepiej wykonuje stały fragment gry - dośrodkowanie na głowę Bakki, którego strzał z najwyższym trudem broni Sportiello!

• Druga żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu dla drużyny gości. Ukarany Mauricio Pinilla za faul na Niangu, który na chwilę opuszcza boisko.

• Słabo rozegrany rzut wolny w wykonaniu Milanu, Montolivo po ziemi do Nianga, który niemal od razu traci piłkę.

• W przerwie jedna zmiana - Mattia De Sciglio zastąpiony przez Davide Calabrię.

• Ruszamy z drugą połową, przy piłce Atalanta Bergamo!

• Oglądamy niezły mecz w Mediolanie, nie brakuje bramkowych sytuacji dla obu drużyn. Z dobrej strony pokazują się Philippe Mexes i Luca Cigarini. Druga część spotkania za kwadrans!

• I właśnie teraz arbiter kończy pierwsze 45 minut.

• Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Pogubili się w rozegraniu rzutu wolnego piłkarze Atalanty, dodatkowo we własnym polu karnym faulowany był Juraj Kucka.

• Brzydki faul Luki Cigariniego, zawodnik klubu z Bergamo ogląda żółty kartonik.

• Toloi szarżuje przez całe boisko, jego akcja zostaje zakończona przez rozgrywającego dobry mecz Philippe Mexesa. Obrońca Milanu jest dziś niezawodny, dobrze sobie radzi z akcjami Atalanty.

• Riccardo Montolivo długim, wysokim podaniem uruchamia Alessio Cerciego, dobrze sobie radzi jednak obrona Atalanty, stosując podwojone krycie.

• Akcję gości kończy Donnarumma świetną interwencją, młody bramkarz rzucił się po piłkę niczym tygrys, za co usłyszał zasłużone brawa.

• Pogubiła się obrona Milanu, gospodarze nie byli w stanie wyjść z piłką z własnej połowy, w walce o piłkę faulowany był Pinilla i to Atalanta będzie miała okazję na gola.

• Luca Antonelli w ostatniej chwili interweniuje i wybija bardzo groźne dośrodkowanie gości.

• Rzut rożny dla Milanu wywalczył Carlos Bacca. Dośrodkowanie wybija Sportiello, choć sam golkiper upadając został mocno poturbowany.

• Pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu ukarany Mattia De Sciglio, zawodnik Rossonerich w nieprzepisowy sposób powstrzymał kontrę Atalanty.

• Carlos Bacca dostał świetne prostopadłe podanie od Nianga, mijał przeciwników w polu karnym niczym tyczki na treningu, ale jego nonszalancka seria zwodów skończyła się zablokowaniem jego uderzenia przez Cigariniego.

• Kontuzjowanego zawodnika gości zastępuje Gianpaolo Bellini.

• Na murawie leży Boukary Drame, zawodnik Atalanty zostanie zmieniony.

• Alessio Cerci kryty przez trzech (!) przeciwników zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

• Diang długim podaniem uruchamia Cerciego, który niemal od razu dośrodkowuje w stronę Carlosa Bakki, w ostatniej chwili sytuację ratuje obrona.

• Tym razem to Boukary Drame rozpędza się na lewym skrzydle, jednak świetną interwencją popisuje się Mexes, czystym wślizgiem wybijając piłkę.

• Diang szarżuje lewym skrzydłem, sędzia uznał, że napastnik Milanu był na spalonym - powtórka pokazała, że arbiter popełnił wyraźny błąd.

• Alejandro Gomez nieoczekiwanie przedarł się z piłką prawym skrzydłem, mija zwodem przeciwnika w polu karnym, jednak jego strzał mija dalszy słupek bramki Milanu! To była pierwsza dobra sytuacja dla gości.

• Pierwsza interwencja Donnarummy, łapie on dośrodkowanie Cigariniego.

• Philippe Mexes zażegnał niebezpieczeństwo wybijając groźne dośrodkowanie.

• Sam poszkodowany zdecydował się na dośrodkowanie, które nie przyniosło żadnego zagrożenia bramce strzeżonej przez Sportiello.

• Już na początku Niang jest faulowany na trzydziestym metrze od bramki, będzie dobra okazja do strzału.

• Zaczynamy, przy piłce gospodarze!

• Sędzią dzisiejszego pojedynku jest Pan Piero Giacomelli.

• Jesteśmy już na murawie, jeszcze tylko oficjalne przywitanie zespołów i zaczynamy.

• Piłkarze są już w tunelu, za moment zaczynamy!

• Przed tą kolejką dzisiejsi gospodarze zajmowali szóste miejsce z 19 punktami na koncie, goście zaś są o dwa miejsca niżej i do tej pory zdobyli 17 punktów. W razie zwycięstwa Atalanta przeskoczy w tabeli swojego dzisiejszego przeciwnika, a jeśli zwycięży Milan, to piłkarze Milanu zrównają się punktami z czwartym Napoli.

• Rezerwowi Atalanty: Davide Bassi, Guglielmo Stendardo, Andrea Masiello, Gianpaolo Bellini, Marco D'Alessandro, Giulio Migliaccio, Carlos Carmona, German Denis, Andrea Conti, Jasmin Kurtić, Davide Brivio i Nicolo Cherubin.

• Rezerwowi Milanu: Christian Abbiati, Alessandro Livieri, Davide Calabria, Rodrigo Ely, Christian Zapata, Nigel De Jong, Jose Mauri, Antonio Nocerino, Suso, Keisuke Honda i Luiz Adriano.

• Do meczu już niewiele czasu, zapoznajmy się więc także z ławkami rezerwowych.

• Witam Państwa, już za około 45 minut rozpoczynamy relację na żywo z meczu AC Milanu z Atalantą Bergamo. Piotr Bernaciak, kłaniam się i zachęcam do zapoznania się ze składami obu drużyn.