1

FC Barcelona

1

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net! Do następnego razu!

• Po dzisiejszym spotkaniu spodziewaliśmy się więcej. Fakt, oglądaliśmy kilka ciekawych akcji podbramkowych, ale hit Milan - Barcelona zapowiadał się jako ciekawsze widowisko. Ostatecznie skończyło się 1:1 i jest to chyba wynik niezły dla obu zespołów.

• Koniec meczu!

• Strzał Alvesa na raty broni Amelia.

• O trzy minuty dłużej potrwa dzisiejszy mecz.

• Pique faulował Emanuelsona - obyło się bez kartki.

• Messi prosto w mur. Nie wyszedł ten stały fragment gry Argentyńczykowi.

• Fabregas faulowany przez Mountariego 25 metrów przed bramką Milanu - będzie rzut wolny i niezła okazja dla Barcelony.

• Na prawej stronie Dani Alves zablokowany przez Emanuelsona. Bardzo dobrze zachował się w tej sytuacji zawodnik Milanu.

• To jeszcze raz statystyka posiadania piłki - 35 do 65 procent na korzyść Barcelony. Ale w najważniejszej statystyce wciąż remis 1:1.

• Żółta kartka dla Fabregasa za faul na Mexesie.

• Mamy również roszadę w zespole Barcelony - Pedro za Neymara.

• Poli zastępuje Birsę. To ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• Ważna interwencja Zapaty w polu karnym Milanu, do tego był faulowany był przez Fabregasa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki doszedł Fabregas, ale zdołał ją tylko strącić w ręce bramkarza Milanu.

• Muntari ukarany żółtą kartką. Ostatnio więcej nieczystych zagrań i fauli niż ciekawych akcji.

• Będzia trzecia zmiana w Milanie - Poli gotowy do wejścia przy linii bocznej.

• Zmiana w drużynie Barcelony - Fabregas za Alexisa Sancheza.

• Daniel Alves faulował Constanta, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Druga zmiana w Milanie - Emanuelson zastępuje Kakę.

• AC Milan - FC BarcelonaAC Milan - FC Barcelona

• Adriano nie trafia do bramki! Wyśmienite zagranie Messiego do obrońcy Barcelony, ten uciekł Kace, ale nie trafił do bramki z kilku metrów!

• Kevin Constant uderzał niecelnie z dystansu - piłka obok słupka.

• Ciekawy obrazek - Barcelona rozgrywa piłkę na połowie Milanu, a gospodarze bronią się całym zespołem. Gracze Gerardo Martino kontynuują tiki-takę, ale nie mają za bardzo pomysłu, jak ugryźć rywala.

• Zmiana w Milanie - Robhino wędruje na ławkę, a w jego miejsce "Super Mario".

• Mario Balotelli szykuje się do wejścia na boisko. Pomoże Milanowi strzelić decydującego gola?

• Z przebiegu gry aż tak tego nie widać, ale statystyka posiadania piłki wskazuje na sporą przewagę Barcelony - 64 do 36% na korzyść gości.

• Sergio Busquets dość mocno poturbowany przez Muntariego.

• Iniesta odgrywa do Messiego, a ten huknął nad bramką.

• A teraz Iniesta! Dostał świetną piłkę i czubkiem buta próbował pokonać Amelię. Górą bramkarz Milanu!

• Jak to nie wpadło? Muntari zagrał wyśmienitą piłkę do Robinho, a ten stojąc tuż przed bramką... przepuścił piłkę! Nie trafił? Chciał komuś zostawić? Tylko komu? To powinien być gol!

• Xavi Hernandez wykonywał rzut wolny, a w drużynie Milanu skutecznie interweniował Montolivo.

• Gwizdek sędziego Brycha i rozpoczynamy drugą połowę!

• Remis wydaje się sprawiedliwym rezultatem do przerwy. Oba zespoły miały swoje okazje, wykorzystały po jednej. W końcówce jasny sygnał do ataku dali gracze Barcelony, pokazując, że chcą wywieźć z Mediolanu trzy punkty. Ciekawe, czy podobnie będzie wyglądała ich postawa po przerwie.

• Przerwa.

• To mogła być bramka! Messi wrzucił piłkę w pole karne, nam Iniesta przegrał pojedynek główkowy, ale do strąconej piłki dopadł Neymar. Uderzył nieźle, ale tuż obok słupka.

• AC Milan - FC Barcelona

• Iniesta próbował strzelać z trzydziestu metrów, ale poobijał tylko piłką obrońców Milanu.

• De Jong wybija piłkę z okolicy pola karnego Milanu. Tyle że zamiast zagrać do któregoś z kolegów i uruchomić kontrę, wywalił futbolówkę w aut.

• Montolivo faulował wychodzącego z akcją gracza Barcelony, za co został ukarany żółtą kartką.

• Niezła kontra Milanu zakończona złym podaniem Kaki.

• Wyśmienita okazja dla Barcelony! Alexis Sanchez dostał bardzo dobre podanie ze środka pola, stanął tuż przed Amelią, ale podał piłkę w ręce bramkarza Milanu. To trzeba huknąć do siatki!

• Robhino... Ależ teraz miał okazję, by wyprowadzić kontratak. Powinien zagrywać do Birsy na skrzydło, ale zamiast tego stracił piłkę. To mogła być bramkowa akcja!

• Zapata faulował przeciwnika w polu karnym Barcelony.

• Alexis Sanchez faulował Kakę - żółta kartka dla zawodnika Barcy.

• Krótko rozegrany rzut rożny rozpoczął akcję, po której uderzał Neymar - z około 25 metrów nie trafił w bramkę.

• Dośrodkowanie Dani Alvesa z prawej strony trafia wprost do Messiego, ale uderzenie Argentyńczyka blokuje obrońca Milanu. Było groźnie pod bramką Włochów!

• Dwójkowa akcja Alexisa z Neymarem, ale ten drugi nie zabrał się z piłką, wchodząc w pole karne Milanu.

• A teraz dziwne zachowanie Valdesa, który po dośrodkowaniu Robinho z rzutu rożnego najpierw wyszedł z bramki, po czym zawahał się i zaczął wracać. Mógł sprokurować w ten sposób groźną sytuację dla rywala, ale miał szczęście, bo obyło się bez konsekwencji.

• Teraz Włosi głęboko cofnięci, a Barcelona rozgrywa tiki-takę na połowie rywala. Przed chwilą mimo liczebnej przewagi Milanu w obronie piłka znalazła drogę do siatki. Goście liczą, że bardzo szybko uda im się to powtórzyć.

• Iniesta zagrał w pole karne do Messiego, a ten chwilę poczarował, po czym pokonał golkipera Milanu. Barcelona wraca do gry, mecz zaczyna się od nowa!

• GOOOL!!! I MAMY WYRÓWNANIE!!! LEO MESSI TRAFIA DO SIATKI!!!

• Pod polem karnym Barcelony Pique faulowany przez Robinho. Chwilę później na spalonym Daniel Alves.

• Kaka faulował Inestę na połowie Barcelony.

• Z rzutu wolnego uderza Messi, ale trafia tylko w boczną siatkę.

• Zagranie ręką Kaki. Na razie obyło się bez kartki.

• Strata bramki nijak nie wpłynęła na przebieg spotkania Milan wciąż prowadzi grę, Barcelona nie potrafi mu w tym przeszkodzić.

• Swoją drogą prowadzenie mediolańczyków to jakby naturalna konsekwencja wydarzeń na boisku. Od początku Milan sprawiał lepsze wrażenie i zasłużył na tą bramkę.

• Po błędzie Mascherano Robinho przejął piłkę, rozegrał dwójkową akcję z Kaką, a następnie umieścił piłkę w siatce. Milan prowadzi 1:0 i czekamy na odpowiedź Barcy!

• GOOOOL!!! ROBINHO POKONUJE VALDESA!!!

• Piłka ląduje w siatce Valdesa, ale gola nie ma! Robinho świetnie dostrzegł Muntariego w polu karnym Barcelony, ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywala, ale był na spalonym i trafienie nie zostało uznane.

• Błąd Mascherano - w środku pola podawał piłkę wprost pod nogi rywala. Na szczęście dla gości później ostry pressing w wykonaniu Adriano sprawił, że gracz Milanu również pomylił się, wybijając piłkę w aut.

• I doczekaliśmy się! Zamieszanie w polu karnym Barcy, okazji do strzału szukał Kaka, ale zamiast tego zgubił piłkę. Niemniej zakotłowało się trochę pod bramką Valdesa.

• Początek meczu bez szału. Czekamy na pierwsze okazje bramkowe w tym meczu.

• Rozpoczynają gracze Barcy!

• No cóż, oby dzisiaj nie przytrafiły mu się podobne gafy.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Felix Brych, który w ostatniej kolejce Bundesligi uznał takiego oto gola:

• Rezerwowi Milanu: Coppola, Silvestre, Poli, Nocerino, Emanuelson, Matri, Balotelli.

• Rezerwowi Barcelony: Pinto, Montoya, Bartra, Fàbregas, Song, Pedro Rodríguez, Tello.

• Oba zespoły czekają już w tunelu na wyjście na boisko, za chwilę rozpocznie się wyjątkowe piłkarskie widowisko!

• Dla przypomnienia jeszcze pełen obraz sytuacji w grupie H po dwóch spotkaniach:

1. FC Barcelona - 6 pkt., bramki: 5:0
    2. AC Milan - 4 pkt., bramki 3:1
    3. Ajax - 1 pkt., bramki: 1:5
    4. Celtic - 0 pkt, bramki: 0:3
  • A waszym zdaniem kto dzisiaj będzie górą? Zapraszamy do typowania wyników w komentarzach!

• Katalończycy są również faworytem dzisiejszego starcia. Świadczy o tym zarówno postawa w lidze (Barcelona jest liderem Primera Division, podczas gdy Milan w Serie A plasuje się dopiero na ósmym miejscu), a także w dotychczasowych spotkaniach LM (Barca wygrała oba, Milan ma za sobą zwycięstwo i remis).

• Ogólnie oba zespoły mierzyły się już ze sobą 15 razy. Siedem zwycięstw odniosła Barcelona, cztery Milan, a cztery razy padł remis.

• Dzisiejsze starcie jest dla Włochów świetną okazją do rewanżu za zeszłoroczną porażkę w 1/8 finału. Pierwszy mecz u siebie Milan wygrał wtedy 2:0, ale trzy tygodnie później w Barcelonie poległ aż 0:4 i odpadł z rozgrywek. Rywale natomiast w kolejnej rundzie ograli PSG, by w półfinale dostać ostre lanie od Bayernu Monachium.

• Starcie Milanu z Barceloną to jedno z najciekawszych czekających nas dzisiaj spotkań. Na relację LIVE z tego wydarzenia zaprasza was Wojciech Maćczak.

• Witam państwa serdecznie! Przed nami emocjonujący wieczór ze spotkaniami Ligi Mistrzów.