• Diego Milito za Mauro Icardiego

• Dobre uderzenie Balotellego z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze bramkarzem Interu, jednak Handanović sobie poradził

• Adrea Ranocchia - za faul

• Ricardo Alvarez zmienił Jonathana

• Przerwa w grze, bo na boisku pojawił się jeden z kibiców z flagą w barwach Milanu. Grzeczni wyprowadziła go ochrona, a piłkarze Milanu prosili, by służby porządkowe zrobiły to delikatnie. I tak było

• Balotelli dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego. Idealnie wyszedł w górę De Jong i z czterech metrów mocnym strzałem głową pokonał Handanovicia

• Goool! 1:0 dla Milanu po bramce De Jonga!

• Cambiasso w pole karne, w poszukiwaniu Palacio, tyle że dobrze ustawiony Mexes wybił piłkę głową

• Balotelli próbował dojść do piłki tuż przed linią końcową, uprzedzić jeszcze Samuela. To nie była udana próba Włocha, bo futbolówka po jego zagraniu wyleciała poza boisko

• Nieudane zagranie Kaki w pole karne. Podał akurat tam, gdzie nie było jego kolegów

• Dwa rzuty rożne dla Milanu. Dwa dośrodkowania Kaki. Po drugiej wrzutce strzelał głową Mexes obok słupka

• De Sciglio centrował w pole karne, był rykoszet i próbował jeszcze złapać piłkę Handanović, który nie zdołał chwycić futbolówki

• Palacio dośrodkowywał, został zablokowany przez Mexesa, jeszcze piłkę chcieli wybijać wspólnie Rami i Taarabt, co skończyło się zderzeniem obu graczy Milanu we własnym polu karnym

• Milan - Inter

• Według sędziego Montolivo faulował w ofensywie, z czym pomocnik Milanu stanowczo się nie zgodził

• Kovacić strzelił z 25. metrów, ale trafił w kolegę z drużyny, który był w polu karnym Milanu

• Balotelli wbiegł z piłką z lewej strony w pole karne, został zablokowany i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Milanu

• Inter zagrał akcję jak... Milan. Dużo podań, rozegranie przez obrońców, a na koniec tylko rzut rożny, po którym źle uderzał Icardi

• Dwie interwencje Rolando. Pierwsza niedokładna, bo zatrzymał co prawda dośrodkowanie De Sciglio, ale odskoczyła mu piłka, którą przejął Balotelli, strzelił i został zablokowany przez Rolando właśnie

• Druga połowa derbów Mediolanu!

• Koniec pierwszej połowy! Milan gra lepiej, odważniej, defensywniej, ale goli w Mediolanie nie ma

• Kaka ograł Cambiasso, zagrał do Taarabta, który dogonił piłkę, wrzucił na siódmy metr, a tam już wbiegał Kaka. Zabrakło Brazylijczykowi precyzji przy strzale i uderzył nad poprzeczką

• Kaka spróbował tym razem strzelać z narożnika pola karnego. Spudłował

• Balotelli uderzał z rzutu wolnego, trafił w mur. Jeszcze rzut rożny dla Mlianu, rozegrany krótko. Potem gospodarze tak jak od początku meczu wymienili dużo podań, tyle że nic z tego nie wyszło

• Mexes szukał Kaki przed polem karnym, ale zagrał niedokładnie i piłkę spokojnie złapał Handanović

• Esteban Cambiasso - za faul na Balotellim. Argentyńczyk nie zagra w następnym meczu

• Jonathan z prawej strony centrował na piąty metr, gdzie dobrze piąstkował Abbiati

• Kaka trafił w poprzeczkę! Ale szkoda, że piłka nie wpadła do bramki, bo byłoby piękne trafienie. De Jong zabrał piłkę Jonathanowi przed polem karnym Milanu, zagrał szybko długą piłkę do Kaki, ten strzelił z 20 metrów i zabrakło mu centymetrów do szczęścia

• Centra Balotellego z rzutu wolnego, ale na piątym metrze króluje Handanović. Wyszedł pewnie z bramki i przejął futbolówkę

• Balotelli już z lewej strony, pograł z Constantem i przerzucił piłkę na lewą stronę, jednak niedokładnie. Futbolówkę wybił głową na aut Ranocchia

• W słoweńskiego bramkarza wpadł jeszcze Rami. Ucierpiał, lecz już wrócił do gry

• Rzut rożny dla Milanu. Dośrodkowanie Kaki, jednak dobre wyjście z bramki Handanovicia, który wypiąstkował piłkę

• Nagatomo walczył w parterze z De Scilgio i Ramim. Pomocnik Interu nie miał większych szans, otoczony dwoma rywalami i stracił piłkę

• Zszedł na prawą stronę Balotelli, rozprowadził akcję, podał krótko do Kaki, a ten strzelił z narożnika boiska. Celnie, ale za słabo, by zaskoczyć bramkarza Interu. Handanović nie miał problemów, by złapać futbolówkę

• Montolivo do Balotellego, ale ten źle przyjął piłkę na linii pola karnego i strata gospodarzy. Jednak zawodnicy Milan bardzo szybko odzyskali futbolówkę, bo źle wszyli z kontrą goście

• Taarabt na prawą stronę, gdzie wbiegł w pole karne De Sciglio, który oddał mocny strzał, ale tylko w boczną siatkę

• Spokojnie rozgrywali piłkę gospodarze na własnej połowie, wyżej podeszli piłkarze Interu, ale nic nie zyskali poprzez pressing. Skończyło się na ofensywnym faulu

• Dośrodkowanie Hernanesa, ale za mocne i spokojnie przez nikogo już nieatakowany De Sciglio wybił piłkę

• Riccardo Montolivo uderzał z rzutu wolnego, ale obrońcy Interu wybijają futbolówkę.

• Szansa Interu! Nagatomo podręcznikowo ograł de Sciglio, wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę Milanu. Christian Abbiati niemal spod nóg wygarnął Japończykowi futbolówkę.

• Dobry strzał Icardiego, ale zbyt słaby,by dosięgnąć kolegów z drużyny.

• Bezmyślny faul Mexesa na Icardim i mamy pierwszą kartkę dla Milanu w tym meczu.

• Pierwszy kwadrans spotkania na plus dla gospodarzy. To oni częściej utrzymują się przy piłce i co chwila atakują bramkę Interu.

• Andrea Ranocchia faulował w bezpośrednim starciu Balotellego, ale obaj panowie podali sobie ręce i wrócili do gry.

• Kevin Constant znów włączył się w akcje ofensywną, ale jego strzał tym razem pewnie wybronił Handanovic.

• Hernanes zwiódł de Jonga, posłał futbolówkę na lewą stronę do Icardiego, gdzieś tam w tym wszystkim był jeszcze Nagatomo, ale pogubili się w tej akcji goście. Wciąż jednak utrzymują się przy piłce.

• Pierwsza próba strzału Adela Taarabta zakończona niepowodzeniem.

• Rossoneri spokojnie rozgrywają piłkę i wymieniają między sobą podania.

• Wrzutka Kevina Constanta na jedenasty metr, obrońcy Interu wybijają piłkę, mamy rzut rożny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Kaka, krótko rozgrywa stały fragment gry, ale bez zagrożenia pod bramką Handanovica.

• Mateo Kovacić posłał niedokładną piłkę w pole karne, ale czujni defensorzy Milanu oddalają grę od własnej bramki.

• Co ciekawe, na ławce zasiada dziś młoda gwiazda Milanu, Stephan El Shaarawy, , który z powodu kontuzji po raz ostatni pojawił się na boisku 7 grudnia 2013.

• Montoliovo zgrywa futbolówkę do przodu, gdzie wypatrzył Mario Balotelliego. To mogła byc szansa rossonerich, ale napastnik został sfaulowany. Tym razem obyło się jednak bez kartek.

• Pierwszy kontakt z piłką Jonathana, próbował zagrywac do swoich kolegów, ale zagrał piłkę zbyt mocno i ta opuściła plac gry. Grę od własnej bramki wznowi Abbiati.

• Przy piłce Mario Balotelli, ale zbyt dużo agresji włożył w to zagranie Włoch i zakończył swoją akcję faulem.

• Obie ekipy grają dziś w swoich tradycyjnych strojach - Milan w czerwono-czarnych, a Inter niebiesko-czarnych.

• Mauro Bergonzi daje znak, rozpoczynamy wielkie DERBY MEDIOLANU!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, na stadionie rozbrzmiewa właśnie hymn Milanu, który jest gospodarzem tego meczu.

• Chociaż już dziś Juventus dzięki porażce Romy może świętowac zdobyciu tytułu mistrza Włoch, na San Siro czeka nas zacięta walka o udział w europejskich pucharach.

• - Mamy bardzo dużo respektu dla naszego rywala. W ubiegłym tygodniu to Milan przeważał w spotkaniu w Rzymie, choć ostatecznie musiał uznać wyższość Romy. Ich gra w ostatnim czasie uległa znacznej poprawie. Mecz derbowy jest wyjątkowy i mam nadzieję, że rozegram ich jeszcze wiele - powiedział trener Interu, Walter Mazzarri.

• Jedynym piłkarzem, który wypadł dziś z powodu kontuzji czy też zawieszeń jest Juan Jesus z Interu. Pozostali zawodnicy, także w zespole Milanu, są do dyspozycji obu trenerów.

• Co ciekawe Milan ostatni raz zwycięstwo nad Interem odniósł w sierpniu 2011 roku, pokonując rywali w finale Superpucharu Włoch.

• Ostatni raz obie ekipy spotkały się 22 grudnia 2013 roku, kiedy to stanowisko trenera Milanu piastował jeszcze Massimiliano Allegri. Wówczas zwyciężył Inter 1:0, a strzelcem jedynej bramki był Rodrigo Palacio.

• Rezerwowi piłkarze Interu: Alvarez, Andreolli, Botta, Campagnaro, Carrizo, Castellazzi, D'Ambrosio, Guarin, Kuzmanović, Milito, Taider, Zanetti.

• Rezerwowi piłkarze Milanu: Abate, Amelia, Bonera, El Shaarawy, Emanuelson, Essien, Gabriel, Honda, Muntari, Pazzini, Robinho, Zapata.