AFC Bournemouth

0

Newcastle United

1

• Można powiedzieć, że zawodnicy Steve'a McClarena zdobyli dziś trzy punkty niezasłużenie. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie, a jednak nie udało im się wygrać. Piłka nożna to brutalny sport, w którym o zwycięstwie może zadecydować jedna okazja. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Do widzenia!

• KONIEC MECZU! Po bardzo defensywnej grze w drugiej części spotkania Newcastle United pokonuje AFC Bournemouth!

• Chyba ostatni strzał w tym spotkaniu. Z około trzydziestu metrów uderzał Matt Ritchie, ale piłka leciała bardzo wolno i minęła bramkę rywali!

• Nie tak miało wyglądać to dośrodkowanie. Po centrze z rzutu wolnego piłka pewnie ląduje w rękach Roba Elliota.

• Rzut wolny dla gospodarzy z około połowy boiska. Prawie cała ekipa Bournemouth wbiega w pole karne Newcastle. Jest to prawdopodobnie ostatnia szansa na wyrównanie!

• Florian Thauvin centrował z lewej strony boiska, lecz nikt nie potrafił przeciąć lotu futbolówki. Od bramki zacznie Adam Federici.

• Ostatnia roszada w ekipie gości - boisko opuszcza Vurnon Anita, a na boisku pojawia się Kevin Mbabu.

• Cały czas nie mają sposobu gracze Bournemouth na defensywę Newcastle, a czas wciąż się kurczy.

• Bardzo dziwna decyzja arbitra! Lee Mason dolicza aż 6 minut do podstawowego czasu gry!

• Bomba w wykonaniu Matta Ritchie'ego! Na nieszczęście dla gospodarzy nie było to jednak udane uderzenie. Futbolówka wyraźnie poszybowała nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Tiote za brzydki faul na jednym z zawodników gospodarzy. Będzie dobra okazja na strzał z dystansu

• Wijnaldum zagrywa w kierunku Cisse, ale Senegalczyk znalazł się na spalonym.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Adama Smitha, ale pewnie interweniuje Fabricio Coloccini

• Jedna z nielicznych okazji dla Newcastle! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Floriana Thauvin w pole karne rywali. Zawodnik gości zgrał futbolówkę, a potem główkował Fabricio Coloccini. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką, ale dotknął jej jeszcze Adam Federici. Na nieszczęście dla "Srok" sędzia tego nie dostrzegł.

• Florian Thauvin bardzo ostro faulowany przez Adama Smitha! Można było powiedzieć, że był to cios w stylu japońskich zapaśników. Zasłużony żółty "kartonik".

• Czy gospodarzom uda się odwrócić losy spotkania? Zostało im już bardzo niewiele czasu.

• Matt Ritchie znów centruje z narożnika boiska, a Rob Elliot znów dobrze piąstkuje.

• Roszada także w ekipie gospodarzy - opuszcza plac gry Harry Arter, a pojawia się na nim Tokelo Rantie

• Andrew Surman rozciąga grę na lewe skrzydło, ale zbyt mocno podaje do jednego z kolegów

• Zmiana w drużynie Newcastle United - z boiska schodzi strzelec bramki Ayoze Pérez, na boisku pojawia się Florian Thauvin

• Matt Ritchie centruje z lewego skrzydła. Dośrodkowanie zostało zablokowane i mamy korner dla Bournemouth

• I jeszcze jedno dośrodkowanie Matta Ritchie'ego z rzutu wolnego! Tym razem udana interwencja defensorów Newcastle w obronie.

• Odrobina statystyk apropos dzisiejszego meczu:

• ...natomiast za Juniora Stanislasa na boisku pojawia się Lee Tomlin

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy - Yann Kermorgant zmienia Joshue Kinga...

• Matta Ritchie dośrodkowuje z rzutu rożnego - udana interwencja Elliota piąstkującego futbolówkę.

• Moussa Sissoko wykonał prostopadłe podanie do Cisse, jednak Senegalczyk znalazł się jednak na pozycji spalonej.

• Moussę Sissoko ewidentnie szarpał za koszulkę Harry Arter i zasłużona żółta kartka dla zawodnika Bournemouth.

• Kolejna dobra interwencja Roberta Elliota. Irlandczyk piąstkuje futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Matta Ritchie'ego.

• Matt Ritchie znów faulowany - tym razem przez Tiote. Będzie dobra okazja na zdobycie bramki ze stałego fragmentu gry.

• Ayoze Perez fauluje Matta Ritchie'ego. Lee Mason doskonale dostrzegł przewinienie.

• Obraz gry wciąż się nie zmienia. Piłkarze obu drużyn nie przemieszczają się spod bramki Roba Elliota.

• Zmiana w ekipie gości - boisko opuszcza Mitrović, a zastępuje go Papiss Demba Cisse

• Pojedynek na prawym skrzydle Kinga z Dummettem. Lepszy okazuje się Walijczyk, ale na pocieszenie dla gospodarzy jest rzut rożny.

• Ayoze Perez faulowany przez Simona Francisa. Hiszpan został potraktowany łokciem i opatrywany jest teraz za linią boczną boiska.

• Dobra klepka Adama Smitha i Matta Ritchie'ego. Szkot zagrywa w pole karne, ale piłkę blokują defensorzy Newcastle. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Sylvain Distin wraca do gry. Środkowy obrońca Bournemouth jest w stanie kontynuować dalej spotkanie

• Na stadionie w Bournemouth mamy dziś komplet kibiców!

• Gra przerwana. W starciu z Tiote ucierpiał Sylvain Distin. Doświadczony Francuz opatrywany jest na murawie.

• Tempo spotkania wyraźnie spadło. Obserwujemy teraz walkę w środku pola.

• Nie da się zliczyć dośrodkowań Ritchie'ego ze skrzydła! Piłka po jego wrzutce miała bardzo dziwną parabolę lotu. Ostatecznie spadła na piąty metr i Robert Elliot nie pierwszy raz dzisiaj udanie interweniuje.

• Ayoze Perez podawał na skrzydło do Wijnalduma, lecz Holender stracił piłkę.

• Kolejna akcja! Z prawego skrzydła centrował Matt Ritchie. Żaden z dwóch zawodników gospodarzy nie zdołał uderzyć piłki głową. Futbolówka trafiła pod nogi Juniora Stanislasa, który fatalnie jednak przestrzelił z jedenastego metra!

• Ogromne zamieszanie pod bramką Newcastle! Gubi się obrona "Srok". Daryl Janmaat fatalnie podawał do Roberta Elliota, lecz udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

• Od początku drugiej połowy kolejne ataki wyprowadzają zawodnicy AFC Bournemouth. Bramka dla tej drużyny wydaje się tylko kwestią czasu.

• Jeszcze jedna szansa! Tym razem uderzał Dan Gosling, ale futbolówka przelatuje nad poprzeczką.

• Niesamowita okazja na wyrównanie! Piłka dośrodkowana z prawego skrzydła wprost na głowę Matta Ritchie'ego, ten uderzył pod poprzeczkę, lecz kolejną fantastyczną interwencją popisał się Rob Elliot!

• SĘDZIA WZNOWIŁ GRĘ! Od środka boiska zaczęli piłkarze AFC Bournemouth!

• Newcastle United prowadzi po pierwszych 45 minutach z AFC Bournemouth. Goście zdobyli bramkę za sprawą Ayoze Pereza. W pierwszej odsłonie bramka dużo bardziej należała się gospodarzom. Piłkarze Eddie'ego Howa kontrolowali grę, lecz gdy mieli szansę na strzelenie gola, na posterunku stał znakomicie dziś dysponowany Rob Elliot. "Sroki" wykorzystały swoją okazję i objęły prowadzenie. Dzięki temu trafieniu druga część gry powinna być jeszcze bardziej ciekawa! Proszę się z nami nie rozstawać! Wracamy za kilkanaście minut!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Newcastle po bardzo słabej grze prowadzi z AFC Bournemouth!

• Sędzia Lee Mason dolicza minutę do podstawowego czasu gry pierwszej odsłony!

• Daryl Janmaat fauluje Dana Goslinga. Holender zasłużenie ukarany żółtą kartką.

• Niepotrzebny atak w środkowej strefie boiska Sylvaina Distina na Aleksandara Mitrovicia. Od rzutu wolnego zaczynać będzie Newcastle.

• Dobre podanie Janmaata do Sissoko. Francuz przegrywa jednak pojedynek ze swoim rodakiem – Sylvainem Distinem

• Dobra wrzutka z lewego skrzydła Juniora Stanislasa, do piłki doszedł Joshua King, który uderzył głową. Norweg był jednak w bardzo trudnej pozycji i znacznie chybił

• CO NA LINI BRAMKOWEJ WYPRAWIA DZIŚ ELLIOT! Dośrodkowanie z prawego skrzydła Matta Ritchie'ego. Akcję zamykał Daniels, który bardzo wysoko wyskoczył i oddał bardzo dobry strzał z głowy. Świetnie nogami interweniuje jednak golkiper Newcastle!

• Piłkę starał się znów dośrodkować Richie, futbolówka została jednak zablokowana przez Colocciniego. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy

• Wydawało się, że szansę na szybką akcję będą mieli podopieczni Steve'a McClarena, jednak głupią stratę w środkowej strefie boiska popełnia Moussa Sissoko

• Znów było groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przyjezdni wybijają futbolówkę. Dochodzi do niej Adam Smith, który potężnie uderzył. Piłka przeleciała jednak odrobinę nad poprzeczką.

• Junior Stanislas wrzucał piłkę z lewej flanki, lecz został zablokowany przez Daryla Janmaata. Kolejny corner dla gospodarzy

• Mogło być 1:1! Doskonała wrzutka Matta Ritchie'ego z rzutu wolnego, w polu karnym główkuje Joshua King i świetnie interweniuje Robert Elliot, który odbija futbolówkę na korner

• Niezła centra Ritchie'ego w "szesnastkę" gości! Znalazł się tam Sylvain Distin, który główkował obok bramki. Po chwili okazało się, że defensor "Wiśni" znalazł się na pozycji spalonej.

• King podaje na skrzydło do Matta Ritchie, który po raz kolejny centruje i po raz kolejny obrońcy Newcastle zablokowali wrzutkę. Piłka wyszła na rzut rożny. Nie był on dużym zagrożeniem dla defensywy "Srok".

• Uderzenie z dużej odległości Harry'ego Artera, lecz było ono bardzo niecelne.

• Piłka nożna nie jest sprawiedliwą grą! Naciskało Bournemouth, a gola zdobywają goście! Świetne zagranie Aleksandara Mitrovicia do Wijnamduma, który wystawia piłkę Perezowi. Hiszpan wbiega w pole karne i po rękach Adama Federiciego umieszcza futbolówkę w siatce!

• BRAMKA DLA GOŚĆI! Ayoze Perez strzela gola dla zupełnie niewidocznego Newcastle! "Sroki" obejmują prowadzenie!

• Po raz kolejny z prawej flanki centrował Matt Richie. Gospodarze wybijają piłkę, do której dopada Andrew Surman. Jego strzał jest jednak blokowany

• Bardzo ciężko patrzy się na grę Newcastle. "Sroki" mają problemy z każdym z elementów piłkarskiego rzemiosła. U podopiecznych Steve'a McClarena nie widać nawet woli walki.

• Centra z lewej flanki w "szesnastkę" przyjezdnych, piłkę pewnie łapie zapracowany do tej pory Rob Elliot

• Posiadanie piłki po 15 minutach:

AFC Bournemouth 58% - 42% Newcastle United

• Długie podanie Anity na prawe skrzydło do Daryla Janmaata, lecz Holender nie zdołał dobiec do piłki

• Pierwszy dobry atak "Srok". Moussa Sissoko podaje w pole karne do Aleksandara Mitrovicia, który z pierwszej piłki zgrywa do Wijnalduma, ale reprezentant Holandii nie opanował futbolówki.

• Matt Ritchie centruje piłkę w pole karne z prawego skrzydła, piłka leciała wprost na bramkę, zaskoczony takim rozwojem sytuacji był Robert Elliot. Irlandczyk złapał jednak futbolówkę.

• Arter fauluje Ayoze Pereza. Rzut wolny dla Newcastle

• Sporna sytuacja! Joshua King przewraca się na murawę po starciu z Fabricio Coloccinim. Arbiter nie wskazał na "wapno", lecz w powtórce widać, że ręce Argentyńczyka mocno pracowały

• Na razie spotkanie jest wyraźnie pod dyktando AFC Bournemouth. Newcastle cały czas schowane jest na własnej połowie.

• Fantastyczna okazja dla gospodarzy! Fatalny błąd w obronie Anity, którego podania nie opanował Mbemba Do piłki szli Jousha King oraz Robert Elliot, szybszy był jednak golkiper przyjezdnych.

• Bardzo niepewna interwencja Distina. Defensor gospodarzy mógł stracić piłkę na korzyść Mitrovicia, lecz udało mu się oddalić zagrożenie

• I znów niezła szansa dla "Wiśni"! Dośrodkowanie Artera w pole karne do Matta Ritchie. Uderzenie Szkota było jednak bardzo kiepskie i futbolówkę wybija z dala od własnej szesnastki Fabricio Coloccini

• Długie podanie w kierunku Mitrovicia, wydawało się, że Serb był faulowany, lecz gwizdek pana Masona milczy/

• Stanislas centruje z lewego skrzydła, lecz piłka została zablokowana, kolejny corner dla gospodarzy

• Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, bez problemu zawodnicy Steve'a McClarena oddalili zagrożenie

• Pierwszy dobry atak AFC Bournemouth! Arter podaje w pole karne do Joshuy Kinga, ten uderza po rykoszecie z ostrego kąta i musiał z najwyższym trudem interweniować Elliot, rzut rożny dla gospodarzy

• Moussa Sissoko przedzierał się prawą flanką, lecz został zatrzymany przez jednego z gospodarzy. Aut dla gości.

• Od początku spotkania przy piłce znajdują się "Sroki". Teraz na spalonym złapany został Aleksandar Mitrović.

• STARTUJEMY! Od środka boiska zaczęli piłkarze Newcastle United!

• Piłkarze wyszli już na murawę! Za moment startujemy!

• Tylko Sunderland stracił więcej bramek w obecnym sezonie Premier League od Bournemouth.

• Spotkanie AFC Bournemouth z Newcastle United można nazwać meczem o sześć punktów. Obie ekipy będą chciały zdobyć bardzo cenne punkty i odbić się od dna ligowej tabeli. Możemy być pewni, że emocji nie zabraknie! Początek spotkania już za 25 minut!

• Dostępna jest także taktyka gości:

• Newcastle w Premier League jest sklasyfikowane na 18. lokacie z jednym zwycięstwem na koncie w jedenastu meczach. Do dzisiejszych rywali, piłkarze Steve’a McClarena mają stratę jednego punktu. W ostatniej kolejce "The Magpies", pomimo sporej przewagi, tylko bezbramkowo zremisowały ze Stoke City.

• Zestawienie gospodarzy w formie filmu wideo:

• Podopieczni Eddie'go Howa w tabeli ligi angielskiej znajdują się tuż nad strefą spadkową, na 17. pozycji. "The Cherries" zdobyli do tej pory zaledwie osiem "oczek". Warto zaznaczyć, że gospodarze wygrali jedynie dwa spotkania. W ostatniej kolejce Artur Boruc i spółka przegrali na wyjeździe z Southampton 0:2.

• Czas na ławkę rezerwowych Newcastle:

Freddie Woodman, Kevin Mbabu, Jamaal Lascelles, Yoan Gouffran, Siem de Jong, Florian Thauvin, Papiss Cisse

• Poznaliśmy podstawowe składy obu drużyn, więc pora na ławki rezerwowych. Zacznijmy od AFC Bournemouth:

Artur Boruc, Steve Cook, Joe Bennett, Shaun MacDonald, Lee Tomlin, Yann Kermorgant, Tokelo Rantie

• Po raz pierwszy w tym sezonie kibice Newcastle będą mogli zobaczyć w akcji Lee Masona. Z kolei fani Bournemouth oglądali go w przegranym meczu ze Stoke City (1:2).

Statystyki sędziego (2015/16): 10 spotkań, 31 żółtych kartek, 1 czerwona, 1 rzut karny.

• Zacznijmy od nieobecnych w dzisiejszym pojedynku, bo jest ich dość dużo:

Bournemouth: Max Gradel, Tyrone Mings, Callum Wilson, Christian Atsu, Tommy Elphick - kontuzjowani

Artur Boruc, Steve Cook - występ niepewny

Newcastle: Tim Krul, Karl Darlow, Jack Colback, Massadio Haidara, Gabriel Obertan, Steven Taylor, Emmanuel Riviere - kontuzjowani

• Dzień dobry! W meczu 12. kolejki Premier League AFC Bournemouth podejmie na Dean Court Newcastle United. Na relację "akcja po akcji" z tego spotkania zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się!