Ajax Amsterdam

2

FC Barcelona

1

• Ajax wygrywa zasłużenie, mimo że przez niemal całą drugą połowę ta drużyna grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Veltmana. Barcelona zagrała słabo, widać było po Katalończykach, że wobec zapewnionego awansu do kolejnej rundy oraz wielkich problemów kadrowych nie mają oni wielkiej motywacji i zaangażowania. Pokazał to też Gerardo Martino, który nie skorzystał dziś w ogóle z Busquetsa i Sancheza, wprowadzając na boisko takich piłkarzy jak Traore, S. Roberto oraz Patric. Nie umniejsza to jednak sukcesu gospodarzy, którzy dzięki temu powalczą o awans do kolejnej rundy w bezpośrednim pojedynku z Milanem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Ajax pokonuje Barcelonę 2:1!

• Cillessen pewnie chwyta centrę Sergiego Roberto.

• Ajax mądrze utrzymuje się przy piłce na połowie Barcy.

• 3 minuty doliczone do tego spotkania.

• Klaassen w bardzo efektowny sposób wywalczył korner dla Ajaxu.

• Neymar złapany na minimalnym spalonym. Gdyby nie to, mielibyśmy 2:2.

• Moisander sporo ryzykował w starciu z Pedro w polu karnym. Niewiele zabrakło do jedenastki.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Duarte za Hoesena.

• Adama Traore zastępuje Fabregasa. Ciekawe decyzje w tym meczu podejmuje trener gości.

• Barca w pełni dominuje na boisku, ale nie potrafią podopieczni Martino doprowadzić do remisu.

• Seria rzutów rożnych dla Barcy.

• Cillessen spokojnie broni strzał Pedro Rodrigueza.

• Xavi opuszcza plac gry. W jego miejsce Sergi Roberto.

• Cillesen łapie dośrodkowanie Xaviego z rzutu rożnego.

• Debiutant Patric na placu gry w miejsce Puyola.

• Montoya bez ceregieli fauluje Serero. Żółta kartka.

• Patric pojawi się na boisku w zespole Barcelony.

• Niewiele zabrakło do bramki samobójczej Serero, ale piłka po jego przypadkowym zagraniu poszybowała nad poprzeczką.

• Kartka dla Van Rhijna za niebezpieczne zagranie.

• Neymar! Brazylijczyk próbował przelobować bramkarza rywali, ale ten znakomicie odbił piłkę!

• Barcelona ma ogromną przewagę po wyrzuceniu Veltmana. Bramki wydają się kwestią czasu

• Żółtko także dla Neymara za niebezpieczne zagranie przewrotką w pobliżu obrońcy rywala.

• Żółta kartka dla Andresa Iniesty.

• Denswil zmienia Schone. Błyskawiczna reakcja De Boera.

• GOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Xavi wykorzystuje jedenastkę i Barca przegrywa już tylko 1:2!

• Brazylijczyk wychodził na czystą pozycję i został przez rywala sfaulowany. Oprócz jedenastki, jest też czerwona kartka dla Veltmana!

• Rzut karny dla Barcelony!!! Veltman fauluje Neymara!

• Nie ma zmian w przerwie, ale już w pierwszej połowie Poulsen zastąpił kontuzjowanego Boilesena.

• Wznawiamy grę!

• Wielkie brawa dla Ajaxu, który absolutnie zdominował zblazowaną dzisiaj Barcelonę. Katalończycy grają od niechcenia, jakby nie chcieli się zmęczyć przed meczem ligowym. Jak tak dalej pójdzie, to nawet może się skończyć pogromem.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy Ajax prowadzi z Barceloną 2:0!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Hoesen wykorzystuje pełne rozluźnienie w obronie Katalończyków i podwyższa płaskim strzałem prowadzenie Ajaxu!

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Danny Hoesen!

• Fabregas ogląda żółtą kartkę za odrzucenie piłki. Dzięki temu Hiszpan wyczyścił się przed fazą pucharową, bowiem nie zagra w ostatniej kolejce z Celtikiem.

• Poulsen zmienia kontuzjowanego Boilesena, który rozegrał naprawdę znakomite 35 minut.

• Montoya przewrócił się w polu karnym rywala po starciu z przeciwnikiem, ale nie ma mowy o faulu.

• Strzał Schone z rzutu wolnego i Pinto odbija piłkę!

• Pique fauluje Boilesena na boku boiska, blisko pola karnego i ogląda żółtą kartkę.

• Pół godziny gry za nami. Póki co, zdecydowanie zasłużone prowadzenie Ajaxu.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Iniesty, ale zamykający akcję Fabregas nie był w stanie trafić w piłkę w nie najgorszej sytuacji.

• Neymar! Świetne podanie na czystą pozycję do Brazylijczyka, ale tego dogonił Moisander i zdołał jeszcze go zablokować!

• Beznadziejnie na razie prezentuje się Barcelona, która nie jest w stanie zrobić nic na boisku, pokazując przy tym niespecjalnie wysoki poziom determinacji.

• Schone! Składna akcja gospodarzy i piłka trafia na prawą stronę pola karnego do Schone, który uderza nad bramką Pinto!

• Fischer z dystansu uderza na wiwat.

• Po strzale z dystansu Van Rhijna odbita piłka wypada na rzut rożny.

• Van Rhijn dośrodkowuje z prawej strony w pole karne, gdzie piłkę przepuszcza Hoesen, a Serero z kilku metrów pakuje ją do siatki! Barca gra słabo i dostaje zasłużony cios po 20 minutach gry.

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Thulani Serero!

• Fatalnego błędu Songa nie wykorzystał Serero, który nie potrafił celnie podać do Fischera. Blind z dystansu uderza obok bramki Pinto.

• Sereno dobrze powstrzymany przez Pique w polu karnym.

• W drugim meczu grupy H, Milan prowadzi w Glasgow z Celtikiem 1:0 po bramce Kaki.

• Fabregas w znakomitej sytuacji zablokowany przez defensorów Ajaxu! Było groźnie!

• Mascherano dobrze przerywa groźny atak gospodarzy.

• Iniesta złapany na spalonym.

• Neymar faulowany po raz kolejny już w tym meczu. Schone ogląda więc żółtą kartkę.

• Nie jest porywający ten mecz w pierwszych spotkaniach. Ajax atakuje pressingiem i szybko odbiera piłkę Barcelonie, ale jeszcze nie widzieliśmy ani jednej składnej akcji.

• Ajax w pierwszych minutach utrzymuje się przy piłce.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Amsterdam Areny!

• Jak podaje FCBlog, "zawodnicy Barcelony zagrają dziś z czarnymi opaskami. W ten sposób upamiętniony zostanie zmarły dzisiaj Cayetano Ré. Paragwajski napastnik grał w Barcelonie przez cztery sezony. W 1965 roku został królem strzelców La Liga."

• Rezerwowi Ajaxu: Vermeer, Denswil, Andersen, Poulsen, De Sa, Duarte i Van der Horn.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Oier, Patric, Sergi Roberto, Busquets, Bartra, Traore, Dongou. Z powodu kontuzji dzisiaj nie zagrają Adriano, Alba, Alves, Messi, Valdes, Dos Santos, Tello, a wolne od Gerardo Martino dostał Alexis Sanchez.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie.

• W grupie H prowadzi Barcelona z 10 punktami na swoim koncie i ma już pewny awans do kolejnej rundy. Z kolei Ajax nadal walczy o drugie miejsce w grupie z Milanem i Celtikiem. Podopieczni byłego obrońcy Barcy, Franka De Boera mają cztery punkty, jeden mniej od Włochów i jeden więcej od Szkotów.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Ajax Amsterdam zmierzy się z FC Barceloną!