Ajax Amsterdam

0

FC Barcelona

2

• Interwencja wślizgiem van Rhijna, który przerywa podanie do Pedro. Koniec meczu, Barcelona wygrywa w Amsterdamie, a Lionel Messi wyrównuje rekord Raula!

• Dwie minuty doliczył arbiter do podstawowych 90.

• Znów Messi, znów nieskutecznie - tylko rzut rożny.

• Nieustający doping z trybun nie zachęca piłkarzy do walki.

• Szukał hattricka Messi, ale blokowany przez obrońcę oddał jedynie lekki strzał, który bez problemu obronił Cillessen.

• Piłkarze myślą już chyba o zejściu do szatni. Wciąż piłkę rozgrywa Barcelona.

• Adriano pojawi się w miejsce Daniego Alvesa.

• Nie odnotowaliśmy - Serero został przed chwilą zmieniony przez Denswila.

• Korner dla Barcy, a wcześniej Rafinha zmienia Rakitica.

• Kapitalna interwencja Cillessena, który po groźnym strzale przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Zupełnie niewidoczni już gospodarze. Barcelona totalnie dominuje na boisku, nie oddaje nawet piłki rywalowi.

• Świetna "klepka" Barcy. Messi przed polem karnym, zagrał w szesnastkę do Pedro - ten szybko mu odegrał i Argentyńczyk po raz drugi trafił do siatki pokonując Cillessena strzałem wślizgiem.

• MESSI!!! WYRÓWNAŁ REKORD RAULA!

• Niewidoczny dziś Neymar schodzi z boiska. W jego miejsce Pedro.

• Alves złapany na spalonym.

• Barcelona w tym momencie nie planuje już zbytnio się wysilać.

• Argentyńczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tymczasem De Boer reaguje - Riedewald za Andersena.

• Nadzieje rozwiane... VELTMAN UKARANY DRUGĄ ŻÓŁTĄ KARTKĄ! Messi znów dostaje szansę do strzału z około 30 metrów.

• Bronią się teraz przyjezdni, po wejściu Milika odżyły nadzieje Godenzonen na wyrównanie.

• CO ZA PECH! Milik niepilnowany w szesnastce, piłka trafia do Polaka, który strzela głową i... TRAFIA W SŁUPEK!

• Rzut wolny dla Joden, dośrodkowanie na krótki słupek - bez zagrożenia.

• El-Ghazi widocznie zmęczony, ale próbuje akcji skrzydłem - dośrodkowanie trafia w Mascherano i piłka wychodzi na aut.

• Suarez szuka swojej pierwszej bramki w barwach nowego klubu, ale Barcelona nie potrafi ponownie zagrozić bramce Ajaksu, dobrze bronią się gospodarze.

• Klaasen dzielnie walczył o piłkę w narożniku, ale nie udało mu się wywalczyć chociażby autu.

• Chwila przerwy w grze spowodowana urazem Serero daje okazję na przeprowadzenie zmiany. Na boisku pojawia się ARKADIUSZ MILIK, oczywiście w miejsce Kolbeinna.

• Nie było zagrożenia, słabe wykonanie tego stałego fragmentu gry.

• Znów okazja do strzału z rzutu wolnego - około 30 metrów od bramki Cillessena piłkę ustawia Messi.

• CILLESSEN! Kapitalna interwencja Holendra, nie dał się pokonać Suarezowi, który dostał świetne prostopadłe podanie, przebiegł kilka metrów i stanął oko w oko z Jasperem! Jeszcze na pustą bramkę próbował dobijać Messi, jednak nieskutecznie.

• ALBA! W ostatniej chwili zabiera piłkę rywalowi w polu karnym, było już bardzo groźnie!

• Wstają z kolan gospodarze, którzy odzyskali piłkę i próbują zmienić obraz gry.

• Długa piłka w kierunku El Ghaziego, który po pojedynku biegowym z Albą pada na ziemię, ale sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

• Świetnie Moisander przecina teraz prostopadłe podanie w kierunku wchodzącego w pole karne Messiego.

• Niewiele się dzieje na boisku. Barcelona zdobyła przytłaczającą przewagę i poza paroma zrywami gospodarzy, którzy próbują stosować pressing, nie oglądamy ciekawych akcji.

• Szansa dla Joden, Boilesen długo zwleka z oddaniem piłki i w końcu akcja zwalnia, a Ajax traci futbolówkę.

• Długa piłka w kierunku Suareza ląduje w rękach Cillessena. Bardzo spokojny początek drugiej połowy.

• Serero upadł w polu karnym i nie przykrył Neymara, jednak jego strzał z powietrza mija bramkę Ajaksu!

• Obyło się bez zagrożenia, ale za chwilę goście ponowią próbę ataku.

• Długa piłka w kierunku Neymara i niepewna interwencja głową van Rhijna, drugi korner dla Barcelony.

• Pod własną bramką rozgrywają piłkę piłkarze Blaugrany, powoli przesuwając się do przodu.

• Od pierwszych minut mocno naciskają przyjezdni i już piłka w ich posiadaniu.

• Piłkarze Ajaksu rozpoczęli właśnie drugą połowę spotkania!

• Momentami obrona Barcelony wyglądała na zagubioną, ale jednak grają skutecznie bo wciąż na zero z tyłu. Ile w tym zasługi ofensywy Ajaksu, a ile defensywy Barcy - to już kwestia dyskusyjna. Na pewno nie jest to jakieś wybitne spotkanie w wykonaniu obrońców Blaugrany, ale dopóki nie tracą bramek nie ma się do czego przyczepić.

Faule: 8 - 5

• Słowem o pierwszej połowie. Gospodarze od początku dzielnie walczyli z dużo silniejszym, przynajmniej na papierze, rywalem jednak nie potrafili wykorzystać stworzonej przewagi. Bardziej sprawiedliwy byłby oczywiście remis, ale nie można mieć pretensji do Blaugrany za strzelenie bramki, skoro ich rywal nie potrafił tego zrobić.

• Tak, już dodałem - dziękuję za czujność. :)

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Remis w kartkach - Alves brutalnie atakuje rywala, efekt wiadomy.

• Po bramce wyraźnie zgasł zapał gospodarzy. Wzrasta przewaga Barcelony.

• Sędzia dzisiaj bardzo chętnie sięga do kieszonki - tym razem padło na Albę.

• Należy się poprawka - leżący Anwar El-Ghazi został najpierw zignorowany przez kolegów z zespołu, więc nie można mieć pretensji do piłkarzy Barcelony, którzy wyprowadzili chwilę później kontratak.

• Moisander brzydko faulował Messiego i obejrzał żółty kartonik.

• Anwar El-Ghazi zgłasza uraz, ale na szczęście dla Ajaksu będzie mógł kontynuować grę.

• Potwierdzenie kartki Moisandera.

• Szczęśliwa bramka Argentyńczyka. Akcja toczyła się dalej, piłka trafiła w pole karne gdzie pojedynek z Cillessenem wygrał jeden z piłkarzy Barcy, który przerzutką skierował piłkę na około jedenasty metr - tam Messi wygrał pojedynek główkowy i trafił do pustej bramki.

• MESSI! 1:0 DLA BARCY!

• CILLESSEN! Co za parada przy strzale Messiego z rzutu wolnego!

• Barcelona rusza z kontrą, mimo, że pod bramką Ter Stegena ucierpiał El-Ghazi, który nie podnosił się z murawy. Akcja Neymara kończy się nieprzyjemnym faulem - Veltman nadepnął na stopę reprezentanta Brazylii. Żółta kartka i rzut wolny z około 22 metrów od bramki rywala.

• Brzydkie zachowanie jednego z zawodników Barcy - to chyba Alba, który sfrustrowany faktem, że leżący rywal bawił się piłką przed jego nosem,a ten nie potrafił mu jej odebrać, fauluje zawodnika Ajaksu. Mamy rzut wolny z okolicy narożnika boiska.

• Już Ajax wychodzi z kontrą i mamy efekt - aut pod bramką Barcy.

• CILLESSEN! Holender górą w pojedynku z Jordi Albą, który z ostrego kąta próbował pokonać bramkarza po tym jak uwolnił się od krycia!

• Próba ataku, ale znów świetnie radzą z nim sobie defensorzy Godenzonen. Barca zmuszona do rozgrywania akcji od początku.

• Katalończycy rozgrywają piłkę na własnej połowie i w środku pola - nareszcie udało im się odzyskać futbolówkę.

• Mascherano! Co się dzieje z Barceloną?! El-Ghazi dostał kapitalne podanie, uwolnił się od krycia, ale w polu karnym skutecznie interweniował Argentyńczyk, który chyba uratował zespół przed stratą bramki!

• KLAASEN! Huknął z woleja z około jedenastu metrów, ale piłkę sparował w bok Ter Stegen!

• Strzał zablokowany! Schoene schodzi ze skrzydła do pola karnego, mija rywali i wykłada piłkę przed szesnastkę koledze z zespołu, który trafia w rywala! Ależ szkoda tej szansy!

• Próba dogrania piłki ze skrzydła w pole karne przez El-Ghaziego, ale lepsi tym razem defensorzy Barcy. Chwilę później futbolówka znów w posiadaniu gospodarzy.

• Trzeba przyznać, że mecz stoi na wysokim poziomie. Do pełni szczęścia brakuje tylko bramek...

• Schoene kończy kolejną ciekawą akcję Ajaksu strzałem z dystansu - mocno niecelnym.

• Gospodarze przedostali się w pole karne rywali, ale stracili futbolówkę nim zdążyli oddać strzał.

• Kapitalna interwencja, bodajże Veltmana! Długa piłka od Rakitica mija defensywę i spada wprost pod nogi wbiegającego w pole karne piłkarza Barcelony, ale holenderski obrońca wybija futbolówkę heroicznym wejściem!

• Zamknięci we własnym polu karnym piłkarze z Amsterdamu, Blaugrana próbuje się przebić ale ciężko tam znaleźć kawałek wolnego miejsca.

• Nieco odważniej tym razem goście, ale bez większych efektów - zwarte szyki defensywy Ajaksu nie pozwalają im stworzyć groźnej sytuacji.

• Ponownie pod polem karnym Barcy są Joden, jeden z zawodników pada przed szesnastką, ale sędzia nie zdecydował się sięgnąć po gwizdek.

• Świetna okazja! Strzał z dystansu gospodarzy minimalnie mija słupek bramki Ter Stegena!

• Serero efektownie wyprowadza piłkę z pola karnego spod pressingu i Ajax rusza z kontrą.

• Niebezpiecznie pod bramką Joden, ale obrońcy radzą sobie z tą sytuacją bez problemu.

• Ależ okazję zmarnował teraz Klaasen... Schoene wyszedł z kontrą, był już przed polem karnym gdzie odegrał do kolegi z zespołu. Ten jednak zbyt długo składał się z oddaniem strzału i piłkę odebrali mu obrońcy. Chwilę później Kolbeinn złym przyjęciem oddał futbolówkę rywalowi.

• Dużo walki w środku pola w tych pierwszych minutach, o dziwo gospodarze nie odstają w tym elemencie od rywala.

• Świetny kontratak Ajaksu zapoczątkowany przez Klaasena, który minął kilku rywali, ale nieudane zagranie do przodu marnuje wysiłek Duńczyka.

• Golkiper Ajaksu pewnie chwyta piłkę po nieudanej próbie dośrodkowania.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale tracą ją na rzecz Blaugrany, która w swoim stylu zwalnia grę.

• Już gramy, akcję Ajaksu rozpoczyna Cillessen.

• Przerwa w grze, Busquets leży na murawie, ale za chwilę wróci na plac gry.

• Anwar El-Ghazi odegrał się na rywalu, sędzia również tym razem nie był pobłażliwy.

• Brzydki atak Mascherano na rywala kończy się pierwszą żółtą kartką.

• Akcja wciąż toczy się pod bramką Barcelony, w końcu piłkę łapie Ter Stegen.

• Chaotyczny atak Godenzonen, ale gospodarze utrzymali się przy piłce i wywalczyli aut.

• Goście próbowali ataku skrzydłem jednak skuteczną interwencją popisał się Moisander.

• Dobra interwencja Cillessena, po raz pierwszy musiał ratować sytuację holenderski bramkarz.

• Obie ekipy wciąż bardzo spokojnie wymieniają piłkę między sobą - raz jedni, raz drudzy szukają swojej szansy.

• Nieudane przyjęcie piłki przez piłkarza Joden, aut dla gości na połowie rywala.

• Niebezpieczna strata w środku pola, ale gospodarze nie wykorzystali swojej szansy.

• Barca dziś na żółto - już ruszyła w stronę bramki Ajaksu.

• Od środka FC Barcelona!

• Xavi i Moisander - kapitanowie przywitali się z arbitrem Pedro Proencą. Za chwilę zaczynamy.

• Futbol totalny wraca do miejsca narodzin - to właśnie dzięki Ajaksowi Amsterdam FC Barcelona zachwycała świat! Hymn Ligi Mistrzów i przywitanie zespołów.

• Amsterdam Arena - na biało! Fragment trybun każe sądzić, że kibice przygotowali dziś oprawę, ale nie zobaczyliśmy całego stadionu, czekamy na pierwsze zdjęcia.

• Zawodnicy za moment pojawią się w tunelu prowadzącym na boisko. Atmosfera na trybunach z pewnością będzie gorąca - czy doping pomoże Godenzonen odnieść zwycięstwo?

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało niewiele ponad 15 minut. Zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania, autorstwa Grzegorza Ignatowskiego - KLIK!

• Wspólną postacią jest również Luis Suarez, który na szerokie wody wypłynął właśnie w Amsterdamie. Dziś będzie miał okazję wrócić na stadion, na którym pamiętany jest jako najlepszy napastnik Ajaksu w XXI wieku.

• Ajax i Barcelonę łączy naprawdę wiele. Między klubami doszło do transferów 10 piłkarzy, w tym - Franka de Boera, niegdyś wybitnego obrońcy, który dziś poprowadzi Joden przeciwko Blaugranie.

• Prosto z szatni na Amsterdam Arenie.

• Arkadiusz Milik zacznie dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych. Za to w innych spotkaniach dzisiejszego wieczoru zobaczymy Polaków - Robert Lewandowski stanie oko w oko z golkiperem AS Romy, Łukaszem Skorupskim! Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego "bratobójczego" pojedynku!

• Ławka rezerwowych:

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Naprzeciw siebie staną dziś dwa wielkie europejskie kluby, które niegdyś toczyły ze sobą wielkie boje w fazie pucharowej tych rozgrywek. Kto wygra to starcie gigantów? Zapraszamy do typowania w komentarzach!