Ajax Amsterdam

3

Willem II Tilburg

0

• Koniec meczu! Gospodarze wygrywają drugi raz z rzędu, drugi raz 3:0 i drugi raz po dwóch golach Anwara El Ghaziego! Swój wkład w zwycięstwo miał również Arkadiusz Milik, który zdobył pierwszą bramkę dla Ajaksu w tym meczu.

• Gol bliźniaczo podobny do pierwszego. El Ghazi dostał piłkę tuż przed polem karnym, przełożył obrońcę i uderzył pewnie, tym razem przełamując ręce bramkarza.

• Anwar El Ghazi po raz drugi!!!

• Lamprou pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu El Ghaziego.

• Wygląda na to, że nic się już nie zmieni. Trwa wymiana podań w środku pola.

• Dośrodkowanie Schoene, obrońcy wybijają piłkę z pola karnego.

• Zmiana w ekipie gości. Vleugels zmienia de Sa.

• Lamprou zmuszony do dalekiego wybicia piłki w aut.

• Yaya Sanogo zmienia Arkadiusza Milika.

• Cóż, nie był to strzał życia Wuytensa. Obok bramki.

• Rzut wolny dla Willema, 24 metry do bramki Cillessena. Groźna okazja do zdobycia gola.

• Przy piłce piłkarze Willema, którzy walczą o honorowe trafienie.

• Rzut wolny dla gospodarzy, okazja do dośrodkowania dla Gudelja.

• Ofensywna zmiana w drużynie Ajaksu, Vaclav Cerny zmienia Bazoera.

• Na boisku leży Bazoer, chwila przerwy w grze.

• Milik strzela głową po dośrodkowaniu Dijksa, niecelnie.

• Kwadrans do końca spotkania, Ajax pewnie zmierza po drugie zwycięstwo w sezonie.

• Zmiana w drużynie Ajaksu, Schoene w miejsce Klaasena.

• Wracamy do stałego obrazka, Ajax i Willem na przemian wymieniają podania w środku pola.

• Błąd Riedewalda, który podniósł piłkę przez co Cillessen nie zdołał jej opanować. Rzut rożny dla Willema.

• Bazoer świetnie zmylił obrońcę, podał do El Ghaziego, który sprzed pola karnego przymierzył i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! EL GHAZI!!!

• Niebezpiecznie w polu karnym Willema! Najpierw Sinkgraven huknął wprost w Lamprou, a później dośrodkowanie Dijksa powinno zakończył się bramką, ale nikt nie potrafił skierować piłki do siatki z najbliżej odległości - El Ghazi trafił w słupek!

• Frank de Boer powinien sięgnąć po rezerwowych. Być może szansę na debiut będzie miał młodziutki Vaclav Cerny.

• Ofensywa Ajaksu kuleje, w drugiej połowie niewidoczni są Sinkgraven i Milik.

• El Ghazi nie porozumiał się z kolegami z zespołu i podał piłkę "do nikogo"

• Dijks w pole karne, ale nikt nie wykończył tego podania.

• Na boisku bez zmian. W ofensywie bardziej zaangażowani są goście, jednak gospodarze od czasu do czasu również stworzą coś ciekawego.

• Nieudany strzał gości z rzutu wolnego.

• Fatalny uraz Andrade, który został trafiony pod kolanem przez rywala. Piłkarz z pomocą lekarzy schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mathieu.

• Świetna okazja dla Willema, de Sa huknął sprzed pola karnego, Cillessen przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką!

• Zamieszanie w polu karnym Trójkolorowych! Piłkarze Ajaksu nie mogli się jednak zdecydować na strzał, a w końcu uderzenie El Ghaziego zostało zablokowane!

• Przy piłce utrzymują się zawodnicy Ajaksu, którzy kontrolują przebieg gry.

• Zderzenie piłkarzy Willema, wyglądało dość zabawnie, ale na szczęście nikomu nie stało się nic poważniejszego.

• Richairo Zivković złapany na spalonym.

• Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego piłkarza Ajaksu i jeszcze lepsza, pewna interwencja Lamprou.

• Jeszcze próbował de Sa, tym razem jednak nie było zagrożenia.

• Zivković! Fantastycznie wbiegł w pole karne, zgubił Riedewalda, jednak Holender nie dał za wygraną i zablokował strzał młodego napastnika Willema!

• Gra Joden nie zmieniła się po przerwie, wciąż brakuje ożywienia. Ciężko spodziewać się więc wielkiego spektaklu.

• Goście utrzymują się przy piłce na połowie rywala, ale ciężko im znaleźć lukę w defensywie Joden.

• Defensorzy Ajaksu spokojnie powstrzymują atak rywala, Joden szybko ruszają z kontrą.

• Dośrodkowanie Dijksa, Milika uprzedzają obrońcy Willema.

• Piłkarze Ajaksu rozpoczynają drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Ajax prowadzi z Willemem 1:0 po bramce Arkadiusza Milika. Wracamy za 15 minut!

• Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.

• POPRZECZKA!!! Dośrodkowanie w pole karne, Wuytens wyskoczył najwyżej, uderzył piłkę głową i trafił w poprzeczkę!

• Akcja Willema, piłka trafia do Ojo... ten strzał zasługuje na minutę ciszy.

• Faul Zivkovica, rzut wolny dla Ajaksu.

• Nieudany strzał El Ghaziego.

• Dijks dośrodkowuje w pole karne, piłka przechodzi nad głową Milika.

• Zanosi się na to, że nie zobaczymy pierwszego zwycięstwa Willema. Goście jeszcze nigdy nie pokonali Ajaksu ani w meczu ligowym ani pucharowym.

• Ajax kontroluje przebieg spotkania. Przy piłce Riedewald.

• Brak zagrożenia, w posiadaniu piłki ponownie gospodarze.

• Dośrodkowanie Koppersa, piłka wybita poza linię kocową boiska przez obrońcę Godenzonen.

• W porównaniu do meczu z AZ Alkmaar Ajax gra dużo wolniej, przez co mniej dzieje się na boisku.

• Milik wyszedł na czystą pozycję, wpadł w pole karne i upadł na murawę! O rzucie karnym nie może być jednak mowy - Lamprou skutecznie i czysto powstrzymał Polaka wychodząc z bramki.

• Mocny strzał zza pola karnego, ponad bramką strzeżoną przez Cillessena.

• Tete ograny na skrzydle, ale dośrodkowanie w pole karne nie zagroziło bramce Ajaksu.

• Wymiana podań w środku pola. Trójkolorowi zagęścili ustawienie w defensywie, ciężko przedostać się pod ich bramkę.

• Bruno Andrade podnosi się z boiska. Goście przez chwilę będą grać w dziesiątkę.

• Chwila przerwy w grze, lekarze opatrują jednego z zawodników Willema.

• Spokojniej grają teraz gospodarze, mają pewny wynik i czekają aż przeciwnik da im więcej możliwości do szybkich ataków.

• Jak wyliczyli eksperci z Opta, 10 z ostatnich 12 celnych strzałów (i 30 ogółem) Milika zakończyło się strzeleniem bramki przez Polaka.

• Sinkgraven zatrzymany na skrzydle. Kolejny korner dla Ajaksu.

• Willem nie daje za wygraną. Problem Trójkolorowych jest taki, że gdy mocniej zaatakują mogą nadziać się na kontratak Ajaksu.

• Znów okazja dla Ajaksu, Klaasen podawał do środka pola, Milik przepuścił piłkę, a El Ghazi uderzył z dystansu - strzał został jednak zablokowany. Rzut rożny.

• Koszmarny błąd obrońcy, który oddał futbolówkę piłkarzom Ajaksu. Klaasen chwilę później świetnym dośrodkowaniem znalazł Milika, który z zimną krwią skierował piłkę do bramki z około trzech metrów.

• GOOOOOOOOOOL!!! MILIK!!!

• Dobra okazja dla Willema. Zivkovic niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę.

• Dobry pomysł Milika, ale jego odegranie piłki piętą przewidział obrońca Willema.

• Joden grają niepewnie, popełniają błędy. Piłkarze Ajaksu nie mogą skonstruować jednej składnej, groźnej akcji i muszą odpierać ataki rywala.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Veltman blokuje strzał Andrade. W ostatnich minutach nieco lepsi, a na pewno bardziej aktywni w ofensywie są goście.

• Piłkarze z Tillburga próbują przedrzeć się pod bramkę rywala, ale obrońcy Ajaksu spisują się bez zarzutu. Ciężko wygrać z nimi pojedynek pod polem karnym Joden.

• Cillessen wznawia grę dalekim wykopem.

• Tete skutecznie odbiera piłkę i rozpoczyna atak Godenzonen.

• El Ghazi uruchomiony na skrzydle, wpadł w pole karne i zagrał do środka szukając kolegów, których z kolei uprzedził golkiper Trójkolorowych.

• Wysoki pressing Ajaksu, przyjezdni nie mogą wyjść z własnej połowy. Gdy już to zrobią, szybko zostają ponownie zepchnięci do środka pola.

• Pierwsza okazja do ataku dla gości, Zivković na minimalnym spalonym.

• Riedewald huknął z dystansu, jednak Lamprou poradził sobie bez problemu.

• Groźnie po rzucie rożnym! Piłka trafia do niepilnowanego Klaasena, który uderza prostym podbiciem, ale trafia w obrońcę. Kolejny korner dla Joden.

• Brzydki faul na Miliku, szansa na dośrodkowanie w szesnastkę Willema.

• Ponownie gospodarze, piłka trafia na skrzydło. Ajax konstruuje atak pozycyjny i cofa się do środka pola.

• Pierwszy strzał - Lamprou obronił strzał Bazoera.

• Goście szybko stracili piłkę, Ajax ruszył do ataku. Faul przy linii bocznej boiska i okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

• Rozpoczynamy! Ze środka goście, którzy dziś w jednolitych czarnych strojach. Ajax klasycznie, białe spodenki i białe koszulki z czerwonym pasem.

• Przywitanie obydwu zespołów, Amsterdam ArenA zapełniona po brzegi.

• Za pięć minut zaczynamy! Piłkarze za chwilę pojawią się w tunelu prowadzącym na boisko.

• Na Amsterdam Arenę przybyło dziś 150 fanów z Tillburga.

• Ławka rezerwowych Willema:

Meul, Ligeon, Braber, Mathieu, Pluim, Joppen, Vleugels.

• Ławka rezerwowych Ajaksu:

Boer, Heitinga, van Rhijn, Viergever, Schoene, Cerny, Sanogo.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

• Trwa rozgrzewka obydwu zespołów.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu drugiej kolejki holenderskiej Eredivisie. Dziś na Amsterdam Arenie Ajax zmierzy się z Willemem II Tillburg. Który zespół wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Zapraszamy do typowania w komentarzach!