Andora

1

Belgia

4

• Ten mecz skomentował dla Państwa prosto z Andory Wojciech Adamczak, dziękuję za uwagę.

• KONIEC! Belgia pewnie ogrywa Andorę i przypieczętowuje awans na EURO!

• A wśród miejscowych kibiców wielkie zainteresowanie wzbudził Vincent Kompany, który pojawił się w tunelu

• Kibice Belgii od kilku minut skaczą i śpiewają - świętowanie zwycięstwa trwa w najlepsze

• Ostatnia roszada w ekipie Andory: Peppe zastępuje Vieirę

• Andorczycy mają już wyraźnie dość i zaczynają brzydko faulować. Za przewinienie na Nainggolanie żółty kartonik obejrzał Marc Garcia

• Marc Wilmots dokonuje ostatniej zmiany - Cavanda zmienia Meuniera

• I to było już ostatnie zagranie skrzydłowego Chelsea, w jego miejsce na murawie pojawia się Zakaria Bakkali

• Hazard znowu uderzył w dosyć lekceważący sposób, lekko, wprost w bramkarza i tym razem Ferran Pol wybronił to uderzenie!

• Pol broni strzał Hazarda!

• Kolejna ręka i kolejny karny dla Belgii!

• Andora - BelgiaAndora - Belgia

• W innych meczach tej grupy wyniki cokolwiek niespodziewane: Bośnia 1:0 Walia, Izrael 0:1 Cypr

• Riera zmienia Moreirę

• Mamy pierwszą roszadę w ekipie belgijskiej - murawę opuszcza żegnany owacjami Mertens, a zmienia go Nacer Chadli

• Brzydkie zachowanie Depoitre'a, który umyślnie kopnął rywala. Tylko żółta kartka

• Obrońcy Andory udało się teraz wybić piłkę poza stadion, czym zasłużył sobie na aplauz kibiców. Nie jest to jednak wielkie osiągnięcie - Estadi Nacional di Andorra może pomieścić nieco ponad 3000 widzów

• Tym razem Meunier dośrodkował z prawej strony, Depoitre był jednak spóźniony więc Pol pewnie złapał futbolówkę

• Ależ piękna zespołowa akcja "Czerwonych Diabłów! Hazard celnie przerzucił do Meuniera, ten ładnie przyjął, oddał do Mertensa. Skrzydłowy Napoli świetnie przyjął piłkę na klatkę, czym zgubił obrońcą i wstrzelił piłkę w pole karne. Depoitre musiał już tylko wbić ją do siatki!

• GOOOOOOOOL! Depoitre podwyższa prowadzenie!

• Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu: Adriano zastępuje Sonejee

• Dosyć dziwnie wykonany karny - Hazard poczekał, aż bramkarz się położy, ten wystał do końca, ale mimo to nie zdołał wybronić lekkiego strzału tuż obok niego! Belgowie opanowują sytuację

• I mamy bramkę! Hazard podwyższa prowadzenie!

• Obrońca Andory zagrywa ręką w polu karnym i mamy jedenastkę dla Belgów!

• Niesieni dopingiem Andorczycy chcieli pójść za ciosem, jednak Meunier dobrze zaasekurował Lukaku i przerwał akcję

• ILDEFONS LIMA UDERZA W PRAWY RÓG, MIGNOLET KOMPLETNIE ZMYLONY! SZALONA RADOŚĆ ANDORCZYKÓW!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ANDORY!

• A wracając do meczu - karny dla Andory!

• Andora w swojej historii tylko raz wygrała w meczu o punkty, było to w eliminacjach MŚ 2006, kiedy to ograli 1:0 Macedonię. Myślę, że warto przypomnieć zwycięski skład Andory z tamtego meczu: Koldo - Jordi Escura, Txema, Juli Fernandez, Toni Lima - Oscar Sonejee, Marc Pujol (78-Genis Garcia), Fernando Silva (85-Juli Sanchez), Antoni Sivera - Marc Bernaus, Justo Ruiz (90- Roberto Jonas).

• Lima chciał zabłysnąć przed licznymi kibicami z Belgii i spróbował wybić piłkę krzyżakiem. Nie wyszło to najlepiej, piłka trafiła pod nogi Mertensa, chyba gospodarze muszą wrócić do starej, dobrej taktyki "na aferę"

• Bez zmian w żadnej z ekip rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze powoli wracają na murawie, Belgowie witani są ogromną wrzawą andorskich dzieci, jednak piątek nie przybijają. Koncentracja na pierwszym miejscu

• I w tym momencie sędzia Paweł Gil kończy pierwszą połowę!

• Pol kapitalnie broni strzał głową Depoitre'a!

• Kevin De Bruyne popisał się pięknym uderzeniem z wolnego - piłka przeszła nad murem, trafiła w słupek i po odbiciu się od pleców bramkarza wpadła do siatki! Szczęście nie dopisuje dziś Andorczykom

• GOOOOOOOOOOOOOOL! De Bruyne z wolnego!

• Hazard mijał rywali niczym tyczki slalomowe, więc ildefons Lima postanowił ukrócić te harce, powalił go na ziemię, za co otrzymał zasłużoną żółtą kartkę

• Pierwszy od dłuższego czasu atak Andorczyków - Moreira odważnie ruszył lewym skrzydłem, jednak został skutecznie przyblokowany przez belgijskich defensorów, a Paweł Gil nie przyznał mu za to rzutu wolnego.

• Jordan Lukaku przeskoczył przez bandy reklamowe po piłkę, czym wzbudził aplauz swoich fanów

• Kolejna dobra akcja Belgów, którzy dosyć swobodnie klepią sobie w polu karnym rywala. Akcję wykańczał technicznym strzałem De Bruyne, ale z bliska trafił tylko w boczną siatkę.

• Andora - Belgia

• Hazard ostro potraktował Moreirę - faulu nie było, ale Andorczyk wyraźnie ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej

• Ależ pudło Hazarda! Pomocnik Chelsea otrzymał świetną piłkę od De Bruyne, ładnie ją przyjął po czym uderzył z 5 metrów bardzo niecelnie

• Za pierwszy faul w tej akcji żółtą kartką zostaje napomniany Jordan Lukaku. Andorczycy natomiast zmarnowali wolny, podając piłkę do Mignoleta

• Dużo dzieje się na boisku. Najpierw Andorczycy z najwyższym trudem wybili strzał Hazarda, po czym natychmiast ruszyli z kontrą. Sędzia Gil najpierw zastosował przywilej korzyści, kolejny faul Belga już odgwizdał, choć Moreira pokazuje, że miał ochotę kończyć tę akcję

• A tymczasem belgijscy kibice właśnie odśpiewują "Ti amo"

• Ładna zespołowa akcja Belgów zakończy się tylko rożnym, bo ofiarnie i skutecznie interweniował Nicolas. Póki co jednak stałe fragmenty nie stwarzają większego zagrożenia

• Mertens po raz kolejny urwał się obrońcom na prawym skrzydle, ale bramkarz Andory umiejętnie wychwycił jego wrzutkę

• Tym razem Andorczycy nie mieli już tyle szczęścia co poprzednio, piłka po lekkim rykoszecie wpada do siatki po uderzeniu z dystansu Radjy Nainggolana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Nainggolan!

• Strzał z dystansu Witsela zablokowany i Belgowie mają kolejny rzut rożny. Nic z tego nie wyszło, piłkę przejął De Bruyne, ładnie ograł rywala i podał kompletnie niecelnie

• Dreis Mertens postanowił nie być gorszy - piękny rajd prawym skrzydłem zakończył zaskakującym strzałem "z fałsza", które z największym trudem wybronił Pol.

• Z dobrej strony pokazał się Eden Hazard, który zszedł do środka i uderzył lewą nogą tuż obok słupka. Dodajmy, że pod nieobecność Kompany'ego skrzydłowy Chelsea jest dziś kapitanem "Czerwonych Diabłów"