Anglia1

4

Czarnogóra

1

• Pewne i niepodważalne zwycięstwo na Wembley odnoszą dzisiaj Anglicy. Tym samym Wyspiarze utrzymują pozycję lidera grupy H Eliminacji Mundialu. Jeśli w ten sposób zagrają w meczu z Polską, to będą mogli już rezerwować sobie bilety do Brazylii. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Marek Stefańczyk! Dobrej nocy!

• Sam poszkodowany wymierzy sprawiedliwość! GOL! 4:1. Znakomity mecz Sturridge'a okraszony golem w ostatniej minucie meczu.

• Rzut karny dla Anglii! Faulowany Daniel Sturridge!

• A jednak! Spotkanie potrwa 3 minuty dłużej. Dość długo czekał z tą informacją sędzia Mallenco.

• Wszystko wskazuje na to, że ani minuty nie doliczy arbiter z Hiszpanii do regulaminowych 90. w tym meczu.

• Sturridge faulowany przez Savicia.

• Był to 106. występ Stevena Gerrarda w koszulce reprezentacji Anglii. Tym samym kapitan The Reds wyrównał rekord występów sir Bobby'ego Charltona.

• Ostatnia zmiana w zespole Anglii. Boisko opuszcza kapitan, Steven Gerrard. Na placu pojawia się James Milner. Funkcję kapitana pełnić będzie teraz Wayne Rooney.

• Nic jednak nie wyszło z tego koronkowego rozegrania stałego fragmentu gry przez gości. Ambitnie jeszcze walczą o drugą bramkę Czarnogórcy.

• Rzut wolny dla Czarnogóry z około 27 metrów.

• Trzecia zmiana w zespole gości. Filip Kasalica zmienia Stevana Joveticia.

• Standing ovation dla zdobywcy ostatniej bramki dla Anglii. Opuszcza plac gry Townsend. W jego miejsce pojawia się wychowanek Arsenalu, Jack Wilshire.

• Andros Townsend kapitalnie uderza po krótkim dryblingu! Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki Poleksicia. 3:1! Czy ktoś zatrzyma Anglików?

• Bramkę samobójczą Boskovicia, bramkarz Czarnogóry przyjął z płaczem. Czy to faktycznie był zabójczy cios Lwów Albionu? A właściwie stopera Czarnogóry? Na trybunach Wembley rozbrzmiewa słynne God Save The Queen!

• Simon Vukcević zmienia Vladimira Volkova. Naturalna wymiana pomocnik za pomocnika.

• GOL! Gol dla Czarnogóry! Któż by się spodziewał? Podczas gdy Anglicy dwurotnie niepokoili bramkarza gości, a tutaj Damjanović zmienia kierunek lotu piłki posłanej przez Joveticia w kierunku angielskiej bramki. Będą jeszcze emocje w tym meczu!

• A tymczasem pewna gry na Mundialu Holandia gromi Węgrów aż 8:1. A to jeszcze nie koniec tego meczu. Na Wembley nadal panują Anglicy. Poza strzałem Joveticia właściwie niezatrudniony Joe Hart.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Frank Lampard. W jego miejsce pojawia się na placu gry Michael Carrick.

• Ależ to mogła być odpowiedź Czarnogóry! Kapitalne uderzenie Joveticia trafia w poprzeczkę! Ożywił się nam mecz na Wembley!

• Absolutna dominacja Anglików! Samobójczy gol Branko Boskovicia! Wydawało się, że to już niegroźna sytuacja. Bosković ubiegał Sturridge'a i uderzył piłkę obok Poleksicia tuż przy słupku. Anglia prowadzi 2:0

• ANGLIA 11 RZUTY ROŻNE 0 CZARNOGÓRA

• Branko Brnović przygotował pierwszą zmianę. Beciraj za Pavicevicia.

• Znakomita interwencja Harta! Wrzutka Joveticia trafiła na głowę Damjanovicia. Wyciągnął się jak struna jednak Joe Hart i sparował piłkę poza światło bramki!

• Tym razem Kyle Walker ukarany żółtym kartonikiem. Sfaulował taktycznie zawodnika z Czarnogóry.

• Volkov ukarany żółtą kartką! To efekt dyskusji z arbitrem przy okazji faulu na Franku Lampardzie.

• Czarnogórcy ruszyli do odrabiania strat. Taki wynik zupełnie ich nie satysfakcjonuje. Właśnie o tym mówiłem. Ten minimalizm bardzo często jest karany utratą bramki. Anglicy znakomicie wykorzystali bierną postawę w obronie gości. Efekt już znamy.

• Pavicevic napomniany żółtym kartonikiem.

• Ależ początek Anglików! 1:0! Wayne Rooney wykańcza bramkową akcję gospodarzy! 60-metrowy rajd Townsanda zakończony wrzutką na Danny'ego Welbecka. Ten uderzył na bramkę. Jego strzał obronił Poleksić, ale wobec dobitki Rooneya był już bez szans! 1:0 na Wembley!

• Zaczynamy drugą część meczu Anglia- Czarnogóra. Obie drużyny bez zmian w stosunku do pierwszej części.

• W spotkaniu Ukraina- Polska padł wynik 1:0. To oznacza, że w walce o brazylijski Mudnial w grupie H liczyć się będą już tylko 3 drużyny. Polacy najbliższe Mistrzostwa Świata obejrzą w telewizji.

• Zapraszam Państwa na drugą połowę z nadzieją, że doczekamy się bramek na Wembley.

• Koniec pierwszej połowy.

• I kolejna akcja Anglików. Z 16 metrów uderza Welbeck i po raz kolejny blokują ten strzał obrońcy Czarnogóry. Korner numer 7 dla gospodarzy. Końcowe fragmenty pierwszej połowy. Wszystko wskazuje na to, że nie obejrzymy bramek w pierwszej połowie meczu na Wembley. Tym bardziej, że przed sekundą ponownie spudłował Welbeck.

• Wayne Rooney! Nie trafia do pustej bramki! Uderzył bardzo mocno Townsand, odbił piłkę Poleksić, a do pustej bramki nie zdołał jej skierować Rooney. To była stuprocentowa akcja gospodarzy!

• Czarnogórcy sprawiają wrażenie usatysfakcjonowanych z aktualnego rezultatu. Często taki minimalizm źle się kończy dla takich drużyn. Anglicy po raz kolejny wznawiają grę z narożnika boiska. Który to już raz? I żeby tradycji stało się zadość, po raz kolejny absolutnie bez zagrożenia dla bramki Poleksicia.

• Gerrard! Świetne, precyzyjne uderzenie! Broni jednak z wielkim trudem Polaksić. Kolejny korner!

• Zaniepokojony jest Roy Hodgson postawą swoich zawodników. Dominują, przeważają, ale póki co, nie potrafią sforsować defensywy gości.

• Przewrócił się we własnym polu karnym Savić! Zdążył jednak naprawić swój błąd i wybił piłkę na rzut rożny. To już trzeci korner dla Lwów Albionu!

• Jovetić zdecydował się na strzał z 30 metrów. Blokował go Cahill. Wyszła z tego całiem groźna sytuacja Czrnogórców. Milimetry nad bramką Harta.

• Kolejny faul Czarnogórców. Tracą cierpliwość w stosunku do nieźle operujących piłką gospodarzy. Rzut wolny.

• Welbeck kapitalnie dobija strzał Baines'a. Znakomicie interweniuje Poleksić! To była chyba najlepsza okazja Anglików!

• Faulowany w środkowej strefie Frank Lampard. Zawodnik, który rozgrywa dzisiaj swój 101. mecz w barwach narodowej reprezentacji.

• Wszystkich, którzy śledzą naszą relację zapraszam do udziału w Plebiscycie na zawodnika meczu. Wystarczy kliknąć w ikonę znajdującą się przy nazwisku danego piłkarza.

• W Charkowie, po godzinie gry, nadal bez goli. Na Wembley wszystko wraca do normy. Anglicy napierają. Potężne uderzenie Gerrarda z około 20 metrów ląduje jednak w trybunach.

• Ale gol nie zostaje uznany! Damjanović na spalonym. Jedna kontra, a sporo zagrożenia pod bramką Joe Harta.

• Piłka w bramce Anglików!

• Z grą ofensywną gości jest jednak nieco gorzej. Jagielka, Cahill i Hart są właściwie bezrobotni. Baines i Walker podzieliliby ich los gdyby nie oskrzydlanie akcji ofensywnych. Napór Lwów Albionu trwa.

• Trzeba przyznać, że całkiem nieźle organizują swoją defensywę podopieczni Branko Brnovicia. Volkov po raz kolejny zatrzymuje skutecznie Townsanda.

• Stuuridge dopada do bezpańskiej piłki przed polem karnym! Przymierzył w okolice dalszego słupka, ale efekt tej akcji to wznowienie gry od bramki Poleksicia.

• Rooney zdecydował się na strzał z około 20 metrów! Piłka jednak po rykoszecie trafia na aut bramkowy. Będzie rzut rożny.

• 90 tysięcy kibiców zasiadło dzisiaj na trybunach słynnego Wembley. Podobnie ma być już za parę dni, kiedy Anglicy zmierzą się z Polską.

• Bardzo aktywny w tych pierwszych minutach jest Andros Townsend. Raz po raz niepokoi defensywę Czarnogóry efektownymi rajdami prawą stroną boiska.

• Pierwsza efektowna i groźna sytuacja Anglików. Dwójkowa akcja Towsenda i Welbecka przynosi jednak tylko rzut rożny.

• Gospodarze na biało- granatowo, natomiast Czarnogórcy w jednolitych czerwonych strojach. W obu zespołach dzisiaj wiele gwiazd. Anglicy liczą na dobrą dyspozycję strzelecką Sturridge'a, który strzela jak na zawołanie w Liverpoolu. Czarnogórcy dzisiaj bez swojego najlepszego strzelca, Mirko Vucinicia.

• Zaczynamy.

• Hymny obu państw kończą oficjalną część wydarzenia na Wembley. Za pierwszy gwizdek!

• Za około 10 minut na Wembley w Londynie rozpocznie się mecz pomiędzy Anglią, a Czarnogórą w ramach Eliminacji do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Gospodarze są liderem grupy H z dorobkiem 16 punktów. Tuż za Lwami Albionu znajduje się reprezentacja Ukrainy, która mierzy się właśnie w Charkowie z Polską. Przypomnijmy, że po pierwszej połowie jest remis 0:0. Przed nami starcie ekip, które mają realną szansę na awans na południowoamerykański Mundial. Cytując klasyk, zapinamy pasy i zasiadamy przed telewizorami, komputerami i relacją LIVE w Ekstraklasa.net. Marek Stefańczyk, witam serdecznie i zapraszam na 90 minut piłkarskich emocji!