0

Anderlecht Bruksela

1

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu serdecznie Piotr Bernaciak!

• To był mecz dwóch nierównych połów. Pierwsza słaba, druga znacznie lepsza, mimo to swoje prowadzenie utrzymali Belgowie i to oni będą w Brukseli bronić jednobramkowej zaliczki.

• Gospodarze starali się, ale nie udało się trafić do siatki! APOEL przegrywa z Anderlechtem 0:1!

• W końcówce piłkę, co zrozumiałe, mają już tylko gospodarze.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy starcia.

• Massimo Bruno! Jak on tego nie strzelił? Znakomite dośrodkowanie wprost na głowę rezerwowego, stał on trzy metry od bramki bez krycia, ale zdołał tylko musnąć piłkę!

• Ostatnia zmiana na dziś. Alexandru Chipciu zmieniony przez Massimo Bruno.

• Co za akcje! Najpierw Vander z rzutu wolnego z połowy trafia w poprzeczkę, Anderlecht wyprowadza kontratak i w akcji sam na sam Frank Acheampong uderza w bramkarza!

• Uros Spajic również z kartką w bardzo podobnych okolicznościach.

• Kartką ukarany Alexandru Chipciu, słuszna decyzja sędziego o karze indywidualnej za zatrzymanie kontry rywala.

• Słaba próba dośrodkowania futbolówki z lewej strony boiska w wykonaniu Roberto Lago.

• Uros Spajic mocno ucierpiał w walce o górną piłkę pod własną bramką z Igorem de Camargo. Mimo to piłka dla Cypryjczyków.

• Strzelec gola Nicolae Stanciu opuszcza boisko na rzecz Franka Acheamponga.

• Bardzo agresywne wejście Isaaca Thielina w nogi Georgosa Merkisa, Szwed z żółtą kartką.

• Zapowiada się ciekawy ostatni kwadrans! Ruben Martinez w znakomity sposób broni strzał Davida Barrala z ostrego kąta!

• Nicholas Ioannou zalicza bardzo ważną interwencję, wybijając piłkę w ostatniej chwili spod nóg wychodzącego sam na sam z bramkarzem Isaaca Thielina!

• Beznadziejna decyzja o strzale podjęta przez Leandera Dendockera, bramkarz odprowadził tylko piłkę wzrokiem, nie sprawiła ona bramce żadnego zagrożenia.

• Kostakis Artymadas zmienia Lorenzo Ebecilio.

• Zanosi się na zmianę w ekipie gospodarzy. Do gry gotowy Kostakis Artymadas.

• Świetne zagranie Roberto Lago, jego dośrodkowanie na poprzeczkę paruje Ruben Martinez, piłka trafia do Igora de Camargo. Napastnik pudłuje z kilku metrów! To była najlepsza okazja APOELu w tym meczu!

• Żółtą kartką ukarany Zhivko Milanov za nieprzepisowe powstrzymanie rozpoczynającego kontrę Nicolae Stanciu.

• Sam poszkodowany wykonuje stały fragment gry, ale była to bardzo mizerna próba, bez szans na dotarcie do jednego z kolegów.

• Dennis Appiah bezpardonowo powstrzymał Yannisa Gianniotasa 30 metrów od własnej bramki, okazja do dobrego dośrodkowania dla gospodarzy.

• Tempo meczu spadło jeszcze bardziej, nie mieliśmy póki co w drugiej połowie żadnych klarownych szans.

• To koniec dzisiejszego występu Łukasza Teodorczyka. Napastnika reprezentacji Polski zmienia Isaac Thelin.

• Uderzenia koledze pozazdrościł Alexandru Chipciu, ale trafił jedynie w Youriego Tielemansa.

• Nicolae Stanciu decyduje się na mocny strzał z około osiemnastu metrów. Uderzenie Rumuna szybowało niebezpiecznie blisko bramki, ostatecznie minęło poprzeczkę o mniej więcej metr!

• Vander zmienia Georgiosa Efrema.

• Za moment jednak dojdzie do skutku zmiana.

• Georgios Efrem przy próbie interwencji przewraca się, wyglądało to jakby zawodnik APOELu skręcił kolano, póki co jednak kontynuuje on grę.

• Sofiane Hanni znakomicie przyjmuje mocne podanie na lewe skrzydło, w pole karne dośrodkowuje jednak zbyt głęboko. Piłkę przejmuje defensywa.

• Łukasz Teodorczyk zablokowany na kilka metrów od bramki rywala - Polak szukał jednak chyba raczej odegrania do lepiej ustawionego kolegi niż strzału.

• Gra wznowiona, przy piłce Anderlecht!

• Za moment ruszamy z drugą połową meczu!

• Wszystkie trzy rezultaty do przerwy w obecnie rozgrywanych spotkaniach Ligi Europy.

• No cóż, nie jest to mecz na najwyższym poziomie. Obie drużyny grają poniżej swoich możliwości, na ten moment dzieli je tylko bramce zdobyta przez reprezentanta Rumunii. Mamy nadzieję że po przerwie będzie ciekawiej, zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy w Nikozji. Do przerwy 1:0 po bramce Nicolae Stanciu.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Nuno Morais z pierwszą żółtą kartką w tym meczu.

• Ekwilibrystyczne dośrodkowanie Yannisa Gianniotasa pada łupem Rubena Martineza.

• Katastrofalne wstrzelenie piłki w pole karne przez Youriego Tielemansa, młody belgijski talent trafił w pierwszego obrońcę.

• Wymuszona zmiana w APOELu. Kontuzjowany Inaki Astiz zmieniony przez Roberto Lago.

• Za mocne podanie od Łukasza Teodorczyka do Nicolae Stanciu.

• Mecz jest wyrównany z delikatnym naciskiem na gości. Nie jest to może wybitne widowisko, ale nie brakuje ostrej walki, szczególnie przy stałych fragmentach gry.

• Anderlecht miał okazję do dobrej wrzutki w pole karne, słabym wykonaniem stałego fragmentu gry popisał się Nicolae Stanciu.

• Nicholas Ioannou popisuje się świetną główką w polu karnym, Ruben Martinez paruje piłkę na słupek. Sędzia dopatrzył się jednak faulu na obrońcy zespołu ze stolicy Belgii.

• Alexandru Chipciu przyjmuje piłkę na prawej stronie pola karnego, postanawia wycofać ją na linię szesnastki, gdzie bez przyjęcia uderzył jego kolega z reprezentacji - piłka wpadła do bramki po ziemi.

• Nicolae Stanciu otwiera wynik meczu! 1:0 prowadzi Anderlecht!

• Rzut rożny, a następnie rzut wolny kompletnie nie wyszły Yannisowi Gianniotasowi. Od bramkę grę wznowi Ruben Martinez.

• Przy linii końcowej dośrodkowania szuka Yannis Gianniotas, udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Leander Dendocker pada w kontakcie rywala, potem zostaje jeszcze lekko kopnięty w głowę. Aż dziwne że sędzia nie wyciągnął kartki.

• Dennis Appiah przedziera się prawym skrzydłem, prawy obrońca minął kilku obrońców, ale wyszedł z piłką poza boisko. Szkoda tej efektownej akcji.

• Igor de Camargo! To była bardzo groźna szansa dla Cypryjczyków! Do snajpera niespodziewanie dociera piłka na szesnastym metrze od bramki, uderza bez zastanowienia, ale zostaje błyskawicznie zablokowany!

• Napastnik reprezentacji Polski rewanżuje się byłemu stoperowi Legii Warszawa mocnym wślizgiem, który trafił co prawda w piłkę, ale spowodował także upadek rywala.

• Sofiane Hanni dośrodkowuje z lewej flanki, kolejny raz Inaki Astiz uprzedza Łukasza Teodorczyka. Pojedynki dwóch zawodników z ekstraklasową przeszłością wyglądają póki co interesująco.

• We własnym polu karnym przewraca się Uros Spajic, co mogło zakończyć się tragedią dla Anderlechtu, obrońca musiał przeciąć piłkę, miał szczęście, że ta spadła pod jego nogi gdy leżał.

• Ruben Martinez odważnie wychodzi z bramki, ale nie myli się łapiąc wrzutkę Nicholasa Ioannou.

• Dośrodkowanie Nicolae Stanciu sprzed głowy Łukasza Teodorczyka wybija Inaki Astiz.

• Leander Dendocker popisuje się jeszcze efektowniejszą interwencją, Belg czyściutkim wślizgiem zatrzymał Davida Barrala wchodzącego z impetem w pole karne.

• Inaki Astiz skutecznie blokuje Youriego Tielemansa tuż przed własną szesnastką.

• W mecz lepiej weszli goście - póki co ani razu nie oddali piłki, choć nie oglądaliśmy jeszcze zmasowanych ataków.

• Łukasz Teodorczyk faulowany na lewym skrzydle - rzut wolny dla gości 25 metrów od pola karnego.

• Gramy, przy piłce APOEL Nikozja!

• Za moment po prawej stronie serwisu pojawią się pełne składy obu zespołów.

• Rezerwowi Anderlechtu: Franck Boeckx, Olivier Deschacht, Massimo Bruno, Diego Capel, Frank Acheampong, Issac Kiese Thelin i Ivan Obradović.

• Rezerwowi APOELu: Urko Pardo, Roberto Lago, Kostakis Artymatas, Nektarios Alexandrou, Stathis Aloneftis, Vander, Cedric Yambere.

• W dzisiejszym meczu na boisku zobaczymy między innymi Inakiego Astiza i Łukasza Teodorczyka!

• Witamy serdecznie, już za kilka minut początek meczu APOEL - Anderlecht! Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!