Mecz Arabia Saudyjska - Egipt ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arabia Saudyjska - Egipt ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2018, Grupa A
2018-06-25 16:00

Arabia Saudyjska

2

Egipt

1

• Arabia Saudyjska zajęła trzecie miejsce w grupie A. Saudyjczycy niespodziewanie wygrali z Egiptem 2:1, zwycięską bramkę zdobywając w ostatniej akcji meczu! Wcześniej 46-letni egipski golkiper Essam El Haddary, najstarszy zawodnik w historii mistrzostw, obronił rzut karny. Przy drugiej próbie z jedenastu metrów już nie dał rady. Reprezentacja Egiptu pierwszy po 28 latach mundial zakończyła z kompletem porażek.

• Sędzia zakończył spotkanie! Arabia Saudyjska rzutem na taśmę pokonała Egipt i zajęła 3. miejsce w grupie A!

• Niesamowite! w ostatniej akcji meczu bramkę zdobyli Saudyjczycy! Salem Al Dawsari uderzył płasko po długim rogu i zaskoczył El Haddariego!

• GOOOOOOOOOOL! SALEM AL DAWSARI

• Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty.

• Niezła okazja Saudyjczyków. Housain Al-Mogahwi uderzał z pola karnego. El-Hadary nie musiał interweniować, strzał był niecelny.

• Żółta kartka. Obejrzał ją Egipcjanin Ahmed Fathi.

• Mohamed Salah oddał piłkę do Mohameda Elneny'ego. Egipcjanin był sam przed saudyjską bramką, ale futbolówkę po jego strzale odbił Al Mosailem.

• Z pierwszej piłki strzelał Salem Al-Dawsari. W uderzeniu Saudyjczyka zabrakło mocy.

• Ostatnia roszada w drużynie Egiptu. Mahmouda Trezegueta zastąpił Kahraba.

• Z rzutu wolnego z około 19 metrów uderzał Mohammed Al Burayk, ale trafił prosto w egipski mur.

• Druga zmiana u Saudyjczyków. W miejsce Fahada Al Muwallada na boisko wszedł Yahjya Al Shehri.

• W odpowiedzi Saudyjczycy. Salman Al Faraj dośrodkował z prawej flanki, ale poradzili sobie z tym zagraniem defensorzy Egiptu.

• Mohamed Salah nieco samolubnie ruszył sam na bramkę Saudyjczyków. Minął dwóch rywali, ale trzeci zdołał go powstrzymać.

• Rzut wolny dla Saudyjczyków. Do piłki podszedł Salman Al Faraj, ale przeniósł ją wysoko nad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym uderzał głową Muhannad Asiri, ale El-Hadary znowu nie dał się zaskoczyć.

• Salman Al Faraj świetnie dorzucił piłkę na głowę Al Mogahwiego. Ten strzelił po długim rogu, ale El-Hadary zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Trezegueta z prawej strony, ale Saudyjczycy poradzili sobie z tym zagraniem.

• Zmiana też u Saudyjczyków. Hattan Bahbir opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Muhannad Asiri.

• Druga zmiana w drużynie Egiptu. W miejsce Marwana Mohsena na boisku zameldował się Ramadan Sobhy.

• Długa piłka do Mohameda Salaha. Tym razem podanie było nieco zbyt mocne i egipskiego napastnika uprzedził saudyjski golkiper.

• Saudyjczycy wciąż są bardziej aktywni w ataku. Hattan Bahebri strzelił wysoko nad poprzeczką.

• W odpowiedzi zespół z Afryki. Trezeguet uderzał z szesnastu metrów, ale Egipcjaninowi zabrakło precyzji.

• Nieporozumienie w egipskiej defensywie. Z kilkunastu metrów uderzał Al Mogahwi, ale fatalnie chybił!

• Saudyjczycy długo utrzymują się przy piłce. W pierwszym fragmencie drugiej połowy zdominowali Egipcjanin.

• Salman Al Faraj wbiegał w pole karne, ale został przystopowany przez egipskiego defensora. Saudyjczyk domagał się odgwizdania przewinienia. Kolumbijski sędzia pozostał niewzruszony.

• Jedna zmiana w ekipie Egiptu. Kontuzjowanego Abdallaha Saida zmienił Amr Warda.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy. Arabia Saudyjska do przerwy remisuje z Egiptem 1:1.

• Saudyjczyk Salman Al Faraj uderzył w lewy róg, a Essam El-Hadary rzucił się w przeciwny. Arabia doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOL! SALMAN AL FARAJ! 1:1!

• Jednak rzut karny! Ali Gabr obejrzał jeszcze żółtą kartkę!

• Trwa analiza VAR! Sędzia Wilmar Roldan obejrzy powtórkę zdarzenia w polu karnym.

• Jeszcze jeden rzut karny dla Saudyjczyków! Zdaniem arbitra obrońca Egiptu Ali Gabr faulował Fahada Al Muwallada!

• Pierwsza część spotkania potrwa dłużej o co najmniej trzy minuty.

• Uraz golkipera Egiptu El-Hadary'ego. Masażyści opatrują doświadczonego bramkarza.

• Z rzutu karnego uderzał Fahad Al-Muwallad, ale El-Hadary wyczuł strzelca i sparował piłkę na poprzeczkę!

• Ahmed Fathi zagrał ręką w polu karnym! Jedenastka dla Arabii Saudyjskiej!

• Groźnie pod bramką Egiptu! Uderzał z około 14. metrów Salman Al-Faraj. Piłkę zmierzającą w światło bramki na szczęście dla Egipcjan wyblokował Ahmed Hegazy.

• I jeszcze jedna okazja Trezegueta! Skrzydłowy reprezentacji Egiptu uderzył jednak ponad poprzeczką.

• Świetna akcja duetu Trezeguet z Mohamed Salah! Zawodnik Liverpoolu zagrał na jeden kontakt, ale Trezeguet pomylił się w stuprocentowej sytuacji.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie w wykonaniu Mohammeda Al Burayka. Wściekły jest trener Saudyjczyków Juan Antonio Pizzi.

• Egipt wykonywał rzut wolny. Al Mosailem piąstkował piłkę po dośrodkowaniu, choć spokojnie powinien ją złapać w rękawice.

• Odpowiedź Saudyjczyków. Nieudane dośrodkowanie Al Mogahwiego z lewej strony.

• Egipt mógł prowadzić już 2:0! Niemal bliźniacza akcja. Długie podanie do Mohameda Salaha w pole karne, ale tym razem lob Egipcjanina minął saudyjskę bramkę.

• Podanie z drugiej linii do Mohameda Salaha. Zła komunikacja saudyjskiego obrońcy z bramkarzem Al Mosailemem i as reprezentacji Egiptu delikatnym lobem posyła piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOL! MOHAMED SALAH! 1:0 DLA EGIPTU

• Prostopadłe podanie w kierunku Mohameda Salaha, ale gwiazdor egipskiej drużyny na pozycji spalonej.

• Była szansa na kontrę dla Egiptu. Saudyjski obrońca zdołał jednak wygrać pojedynek biegowy z Mohamedem Salahem.

• W pole karne Saudyjczyków futbolówkę wrzucił Mohamed Salah, ale Al Burayk zażegnał niebezpieczeństwo.

• Saudyjczycy w natarciu. Indywidualna akcja Salema Al Dawsariego. Zawodnik Villarreal przebiegł z piłką 30 metrów i oddał silny, ale niecelny strzał.

• Dobrze zapowiadała się ta akcja Egiptu, ale wbiegający w pole karne Marwan Mohsen potknął się i stracił piłkę.

• Atak Egiptu. Trezeguet dogrywał z prawej flanki w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Fahad Al Muwallad, piłkarz o pseudonimie "saudyjski Messi", wywalczył rzut rożny na lewej stronie. Futbolówkę z pola karnego Egiptu po dośrodkowaniu wybił Ahmed Hegazy.

• Dobrze interweniował Ahmed Hegazy, który przeciął prostopadłe podanie gracza Arabii Saudyjskiej.

• Mohamed Salah atakował na prawym skrzydle. Egipcjanin dośrodkował, ale górą był obrońca Arabii Saudyjskiej.

• Spotkanie się rozpoczęło.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego meczu jest Egipt. Trzy lata temu wygrał zresztą 1:0 w spotkaniu towarzyskim.

• W bramce Egiptu stanie dzisiaj zawodnik starszy od... trzech selekcjonerów tego turnieju. Essam El-Hadary ma 45 lat i 161 dni, czyli więcej niż Aliou Cissé (Senegal), Roberto Martínez (Belgia) oraz Mladen Krstajic (Serbia).

• Pecha na inaugurację miał natomiast Egipt, ponieważ z Urugwajem przegrał dopiero po golu w doliczonym czasie gry. Mecz z Rosją (1:3) ułożył się gorzej. Mimo obecności Mohameda Salaha i jego trafienia z rzutu karnego, wyższość gospodarzy okazała się nie do podważenia.

• Arabia Saudyjska rozpoczęła turniej od łomotu z Rosją (0:5). W drugim spotkaniu przegrała z Urugwajem (0:1) i tym samym zaprzepaściła nadzieje na wyjście z grupy.

• To będzie ostatni akcent grupy A - ostatni dla drużyn, które nie zgromadziły dotąd żadnego dorobku punktowego. Po jednej stronie stanie Arabia Saudyjska, po drugiej Egipt. Dla kogo mecz pocieszenia?

red, ŁŻ

Arabia Saudyjska - Egipt LIVE! Salah mówi: do widzenia

Arabia Saudyjska - Egipt LIVE! Salah mówi: do widzenia ©AFP/East News

Mecz Arabia Saudyjska - Egipt ONLINE. Jako pierwsze z mistrzostwami świata pożegnają się drużyny z Azji i Afryki, które w grupie A nie zdobyły jeszcze punktu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 16:00.

Mecz Arabia Saudyjska - Egipt ONLINE

Nic wielkiego i niespodziewanego w grupie A wydarzyć się już nie może. O co walczą Arabia Saudyjska i Egipt w ostatnim meczu tej fazy mistrzostw świata? Już tylko o honor. Awans do 1/8 finału zapewnili bowiem sobie Rosjanie i Urugwajczycy, którzy w bezpośredniej konfrontacji powalczą o pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

Arabia Saudyjska na inaugurację turnieju przegrała z jego gospodarzami aż 0:5.
W kolejnej batalii postawiła większy opór Urugwajowi, ale i tak musiała uznać wyższość rywali (0:1). Z kolei Egipt też nie miał za wiele do powiedzenia w batalii z Rosjanami (1:3), ale już z Urugwajem było lepiej (0:1).

Na pewno rozczarowany takim obrotem wydarzeń jest Mohamed Salah, największa gwiazda reprezentacji Egiptu. Zawodnik ten w Europie ze znakomitej strony pokazał się zwłaszcza w ostatniej edycji Ligi Mistrzów. W Rosji, podczas mistrzostw świata, miał jednak za małe wsparcie ze strony kolegów.

MŚ 2018: Kto wygra mecz Arabia Saudyjska - Egipt?

Przewidywane składy na mecz Arabia Saudyjska - Egipt:

Arabia Saudyjska: Al-Mosailem - Al-Bulaihi, Howsawi, Al-Breik, Al-Shahrani - Al-Faraj, Otayf, Al-Mogahwi, Al-Dawsari, Bahebri - Asiri.

Egipt: El-Hadary - Gabr, Hegazi, Fathy, Abdel Shafy - Hamed, Elneny, Trezeguet, Said - Salah, Mohsen.

Mecz Arabia Saudyjska - Egipt TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzą stacje TVP 2, TVP Sport oraz TVP4K. Początek o godzinie 16:00. Komentuje duet Aleksander Roj – Andrzej Strejlau. W internecie mecz na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Relacja LIVE w GOL24.pl.