Arka Gdynia

3

Cracovia

0

• Sędzia Paweł Pskit kończy spotkanie pomiędzy Arką Gdynia, a Cracovią Kraków. Podopieczni Frantiska Straki pokonali ostatnią w tabeli Cracovię 3-0, po bramkach Pawła Zawistowskiego, Tadasa Labukasa i Mirko Ivanovskiego. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia portalu Ekstraklasa.net.

• Doskonałą okazję na zdobycie bramki miała Arka. Piłkę w pole karne dośrodkowywał Mirko Ivanovoski. Do piłki doskoczył Ante Rozić, jednak strzał obrońcy Arki minimalnie przeszedł obok bramki strzeżonej przez Wojciecha Kaczmarka.

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty. Tymczasem na boisku da się zauważyć, że piłkarze Arki myślami są już przed Derbami Trójmiasta 1 maja z Lechią Gdańsk, bowiem brakuje im skupienia i dokładności, którą dysponowali od początku spotkania.

• Joseph Mawaye przewraca się o własne nogi w polu karnym i traci piłkę. Kontratak Cracovii i Marcelo Maretto fantastyczną interwencją powstrzymuje Saidi Ntibazonkizę.

• Do końca spotkania pozostało pięć minut. Arka pewna trzech punktów spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Taka gra mogła się jednak na podopiecznych Frantiska Straki zemścić, jednak uderzenie Piotra Gizy z czternastego metra, zamiast do bramki trafiło w kibiców mieszczących się na samej górze Stadionu Miejskiego w Gdyni.

• Dobra akcja prawą stroną boiska Michała Płotki. Dośrodkowanie obrońcy Arki nie dochodzi jednak do dobrze ustawionego Josepha Mawaye.

• Alexandru Suvorov zmiania na placu gry bezbarwnego Aleksejsa Visnakovsa.

• Hesdey Suart ogląda żółtą kartkę za uderzenie rywala w twarz.

• Mirko Ivanovski ogląda żółtą kartkę za zdjęcie koszulki w geście radości po zdobytej bramki.

• GGGGOOOOLLLL!!!! Wejście smoka Mirko Ivanovskiego! Napastnik Arki strzela trzecią bramkę dla swojej drużyny. Arka Gdynia 3 Cracovia 0.

• Plac gry opuszcza strzelec drugiej bramki dla Arki - Tadas Labukas. W miejsce Litwina na boisku pojawia się Mirko Ivanovoski.

• Oficjalny komunikat spikera prowadzącego spotkanie. Liczba kibiców w meczu przyjaźni pomiędzy Arką Gdynia, a Cracovią wynosi: 8220 fanów obydwu drużyn.

• Bramkarz drużyny Arki - Marcelo Moretto zostaje ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Popisowa akcja Arki Gdynia z pierwszej piłki, jednak po blisku szesnastu podaniach strzał Tadasa Labukasa był już niecelny. Po chwili piłkę w pole karne z lewej strony boiska posyła Miroslav Bożok i tylko przytomność Wojciecha Kaczmarka ratuje Cracovię przed utratą bramki.

• Kolejny rzut wolny dla zespołu z Krakowa. Strzał Piotra Gizy, choć z problemami, broni Marcelo Moretto.

• Saidi Ntibazonkiza faulowany w okolicach pola karnego Arki. Do piłki podchodzi Vladimir Boljević, jednak piłka nie znajduje w polu karnym żadnego z zawodników z Krakowa.

• Rafała Siemaszko na boisku zastępuje Paweł Czoska. Rzut wolny dla Arki. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Emil Noll, ale skutecznie w defensywie Arkadiusz Radomski.

• Najlepszego w zespole Cracovii - Mateusza Klicha na placu gry zastępuje Piotr Giza.

• Indywidualna akcja Rafała Siemiaszko, zakończona niecelnym strzałem na bramkę Wojciecha Kaczmarka. Od bramki grę wznowi golkiper Cracovii.

• Bartłomiej Dudzic zmienia na placu gry Pavola Masaryka, który w dzisiejszym spotkaniu miał dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak w każdej z sytuacji dobrze między słupkami spisywał się Marcelo Moretto.

• Zapowiadana wcześniej zmiana w zespole Arki. Dobrze, choć nieskutecznie grającego Giovanniego Duartę, zmienia Joseph Mawaye.

• Powinno być 3-0 dla gdynian. Giovanni Duarte znalazł się sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem i mając wiele możliwości strzału, wybrał tą najgorszą i uderzył daleko obok słupka. Do zmiany przygotowany w zespole Arki jest Joseph Mawaye.

• Przypadek ratuje zespół Arki przed utratą bramki. Dogodną sytuację strzelecką marnuje aktywny od początku spotkania, i kto wie czy nie najlepszy w zespole Cracovii Mateusz Klich.

• Dobra akcja żółto - niebieskich, jednak pewnie w defensywie Milos Kosanović, który wślizgiem powstrzymuje Rafała Siemiaszko. Po chwili sędzia przerwya spotkanie. Na murawie z powodu urazu leży Giovanni Duarte.

• Zespół Cracovii zmienił taktykę na drugą połowę. Teraz piłkarze trenera Jurija Szatałowa spokojnie oczekują na możliwość wyprowadzenia kontrataku, skupiając się na skutecznej grze w defensywie, bowiem to dwa proste błędy w pierwszej części spotkania doprowadziły krakowian do utraty dwóch bramek.

• Nieporozumienie Marcelo Moretto i Emila Nolla mogło się zakończyć utratą bramki. Na szczęście dla gdynian, bramkarz Arki w porę zorientował się i wyprzedził Pavlo Masaryka, tym samym utrzymując stan meczu Arka Gdynia 2 Cracovia 0.

• Arkadiusz Radomski ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe potraktowanie Rafała Siemiaszko. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne Cracovii posyła Emil Noll, zaś Vule Trivunivić bliski był zdobycia bramki samobójczej. Od rzutu rożnego Arka., jednak dośrodkowanie Giovanniego Duarte przechodzi wysoko ponad zawodnikami oczekującymi w polu karnym na lepsze podanie.

• Dobrze grająca w dniu dzisiejszym defensywa zespołu Arki jest nie do przejścia dla grających choć ambitnie, to nieskutecznie piłkarzy Cracovii. Jeżeli Cracovia chce utrzymać się w Ekstraklasie, musi zacząć uderzać na bramkę, nie obok niej.

• Tadas Labukas powinien cieszyć się, że po faulu na Hesdeyu Suarcie sędzia powstrzymał się jedynie do upomnienia. Od rzutu wolnego grę wznawiają goście.

• Pavol Masaryk faulowany na trzydziestym metrze od bramki Arki. Do piłki podchodzi Mateusz Klicz, dośrodkowuje, jednak na tyle czytelnie, że Marcelo Moretto bez większych przeszkód chwyta piłkę w wyskoku.

• Wracamy po przerwie. W drugiej części spotkania zarówno w zespole Arki jak i drużynie Cracovii bez kadrowych roszad. Przed nami kolejne czterdzieści pięć minut spotkania pomiędzy walczącymi o urzymanie Arką Gdynia, a krakowską Cracovią.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Arka Gdynia prowadzi z Cracovią 2-0 po bramkach Pawła Zawistowskiego oraz Tadasa Labukasa. Wracamy za piętnaście minut!

• Sędzia Paweł Pskit dolicza jedną minutę do regulaminowych czterdziestu pięciu.

• Rzut rożny dla zespołu z Krakowa. Piłke w pole karne posyłą Mateusz Klich. Do futbolówki dochodzi Saidi Ntibazonkiza, jednak strzał napastnika Cracovii trafia w plecy Ante Rozicia.

• Uderzenie z dystansu Arkadiusza Radomskiego przechodzi obok bramki Marcelo Moretto. Bramkarz Arki wznawia grę ze stałego fragmentu gry, natomiast kibice wywieszają dosyć wymowny transparent o następującej treści "Nie spełnione rzadu obietnice - temat zastępczy kibice".

• Dobre dziesięć minut w wykonaniu zespołu gości. Tym razem na pozycji spalony złapany został Saidi Ntibazonkiza.

• Obrońca Cracovii wraca do gry, zaś Pavol Masaryk marnuje kolejną okazję strzelecką dla swojego zespołu.

• Ostra walka w środku pola. Sędzia Paweł Pskit zmuszony jest przerwać spotkanie. Na płycie Stadionu Miejskiego w Gdyni opatrywany jest Hesdey Suart.

• Saidi Ntibazonkiza marnuje stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Strzał napastnika Cracovii przechodzi jednak po nodze Michała Płotki i to Cracovia wznowi grę z rzutu rożnego.

• Michał Płotka ukarany żółtą kartką. Okazja do zdobycia bramki przez Cracovię, niestety strzał Saidi Ntibazonkizy trafia w mur. Kontratak gospodarzy, ale dwójkową akcję Giovanni Duarte - Tadas Labukas powstrzymują obrońcy zespołu gości.

• Rzut wolny dla piłkarzy Jurija Szatałowa. Piłkę w pole karne gdynian zagrywał Andraż Struna, jednak dośrodkowanie obrońcy Cracovii w wyskoku pewnie chwyta Marcelo Moretto.

• Kolejna fantastyczna okazja do zdobycia gola przez piłkarzy z Gdyni. Aktywny od początku spotkania w ofensywie Emil Noll zdecydował się na strzał z dystansu i tylko dobra interwencja Wojciecha Kaczmarka ratuje Cracovię przed blamażem w pierwszej połowie spotkania.

• Saidi Ntibazonkiza sam na sam z Marcelo Moretto. W starciu obcokrajowców polskiej Ekstraklasy górą bramkarz pochodzący z kraju kawy.

• Giovanni Duarte mija jak tyczki obrońców Cracovii uderza, ale wprost w interweniującego Wojciecha Kaczmarka.

• Okazja dla zespołu gości. Doskonałą sytuację strzelecką miał Pavol Masaryk, jednak dobrze w bramce zachował się Marcelo Moretto, który wybronił strzał napastnika Cracovii.

• GGGOOLLL!!!! Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Tadas Labukas i strzela drugą bramkę dla zespołu z Gdyni. Arka Gdynai 2 Cracovia 0.

• GGGGGOOOOOLLLLL!!!! Fantastyczne uderzenie Zawistowski z rzutu wolnego i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Arka Gdynia 1 Cracovia 0.

• Vladimir Boljević ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu. Doskonała okazja do zdobycia bramki dla Arki.

• Rafał Siemiaszko kieruje piłkę do bramki Cracovii, jednak wcześniej słyszalny był gwizdek arbitra z Łodzi, który uznał że napastnik Arki faulował Milosa Kosanovicia.

• Sędzia Paweł Pskit przerywa spotkanie. W środku boiska sfaulowany został Matesz Klich, który wraz z klubowym lekarzem opuszcza boisko.

• Kolejna próba piłkarzy Frantiska Straki. Tym razem obrońcy Cracovii blokują strzał Denisa Glaviny. Niesiona dopingiem blisko dziesięciu tysięcy publiczności Arka w dniu dzisiejszym jest niezwykle trudnym rywalem dla ekipy Cracovii.

• Dośrodkowanie w pole karne Cracovii, do piłki dochodzi Tadas Labukas, jednak strzał Litwina z woleja przechodzi wysoko ponad bramką Wojciecha Kaczmarka.

• Próba prostopadłego zagrania Mateusza Klicha w stronę napastników Cracovii nieudana. Dobrze w defensywie Michał Płota, który wyprowadza kontratak Arki. Podaje piłkę do Pawła Zawistowskiego, a ten nabijając rywala wywalcza rzut rożny.

• Dobra piłka Pawła Zawistowskiego w stronę Tadasa Labukasa. Niestety zdaniem arbitra Litwin znajdował się na pozycji spalony. Po chwili kopia sytuacji, tyle że w wykonaniu piłkarzy Cracovii - na spalonym Pavol Masaryk.

• Pierwsza próba gości z Krakowa, jednak dobrze w obronie Maciej Szmatiuk, który wybija piłkę w głąb pola.

• Około dziesięciu tysięcy widzów na trybunach. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Piłkarze Cracovii na biało - czerwono, Arkowcy w niebieskich strojach.

• Sędzia Paweł Pskit rozpoczyna spotkanie pomiędzy gdyńską Arką, a zespołem Cracovii. Mecz o utrzymanie w Ekstraklasie rozpoczęty! Niech wygra lepszy!

• Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Paweł Pskit (KS Łódź), sędzia asystent pierwszy Arkadiusz Śpiewak (KS Łódź) oraz sędzia asystent drugi Tomasz Niemirowski (KS Warszawa). Arbitrem technicznym będzie Włodzimierz Bartos (KS Łódź), obserwatorem Zenon Tobera, zaś delegatem z ramienia PZPN Michał Dołożenko.

• Już za dwadzieścia pięć minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Arką Gdynia, a Cracovią. Choć na trybunach zapowiadany jest mecz przyjaźni, to na boisku powinniśmy być świadkami zaciętej walki. Wszakże obydwa kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach Ekstraklasy. Spoglądając jedynie na ostatnie wyniki można powiedzieć, że faworytem spotkania jest zespół trenera Jurija Szatałowa, jednak nieobliczalna przed własną publicznością Arka może dzisiaj okazać się trudnym rywalem dla krakowian. Kto przybliży się do utrzymania na najwyższym szczeblu piłkarskim w Polsce? Przekonamy się już za dwadzieścia pięć minut. Zapraszamy do śledzenia relacji live!